/Jakšić teško stradao u Bukovlju, Požega u Lipiku MEĐUŽUPANIJSKA LIGA BROD - POŽEGA
Screenshot_1

Danas su odigrana prva tri susreta 8. kola Međužupanijske lige Brod – Požega. U popodnevnom terminu Slavonac je bio domaćin Jakšiću a Lipik Požegi, dok je u večernjem terminu Zadrugar bio gost kuzmičke “Arene svjetlosti”.

LIPIK – POŽEGA 3:0

Nakon što su tokom tjedna ostali bez trenera, ali su i dobili nazad starog, Ognjena Kafku, nogometaši Lipika tražili su domaće bodove protiv Požege koja je pak tražila popravak nakon teškog domaćeg poraza od Kuzmice. Nešto bolju igru u prvom dijelu Lipik nije uspio okruniti golom pa se na odmor otišlo s početnih 0:0. U nastavku sjajno za domaće, već u trećoj minuti kazeneni udarac u vodstvo pretvara Bryan, a pobjedu osiguravaju Jirasek i Cvijanović koji je zabio samo dvije minute nakon što je ušao u igru.

Nakon promjene trenera igrali smo pred svojim gledateljima i imali smo imperativ pobjede ali nas to nije sputalo da odigramo odlično i pobjedimo momčad koju jako respektiramo, već su nekoliko godina u vrhu županijskog nogometa. Ovo je bilo jako dobro, ali sam uvjeren da ova momčad može i puno bolje od ovoga i tomu ćemo težiti u svakoj utakmici pa tako i onoj koja nas čeka u Oprisavcima sljedećeg vikenda. Čestitke mojim igračima na odličnoj partiji, a gostima sve pohvale i sretno u nastavku sezone – riječi su Ognjena Kafke, trenera Lipika.

Nemam puno toga za reći nakon ovakve utakmice. Domaćin je bio bolji i zasluženo pobjedio. Mi smo danas došli bez šest igrača od kojih su četvorica napadači tako da smo bili dosta bezopasni pred protivničkim golom. Moramo naći način kako se podići nakon loše igre, a to možemo najbolje u sljedeće dvije domaće utakmice koje su pred nama. Još jednom čestitam ekipi Lipika da dobroj utakmici – komentar je Krunoslava Podoljka, trenera Požege.

lipik

SLAVONAC – JAKŠIĆ 5:1

Nakon prvog poraza Slavonac je prilično goropadno dočekao Jakšić i vrlo brzo slomio gostujući otpor, a kad je “otvorio” goste sve je bilo gotovo, kvaliteta domaćina je da dotuče protivnika što su pokazali u nekoliko navrata ove sezone, a i danas kada je na suprotnoj strani bio Jakšić. U samo 16 minuta Slavonac je potopio sve nade gostiju, nakon što mu je Gačić donio rano vodstvo, Slavonac je od 28. do 44. minute četiri puta tresao mrežu gostiju. Ili ako ćemo bit precizni tri puta, Padrić, Roso i Ferić, dok je jednom gost sam matirao svog mladog vratara. U nastavku su domaći povukli ručnu, pa je kapetan gostiju Domagoj Kovačević u završnici zabio počasni gol. I to fantastičan!

Prije nego kažem nešto o utakmici želim zahvaliti gostima na sjajnom ponašanju, zaista su sportaši za primjer. Došli su se nadigravati, dobili su 5 komada i ostali sportaši, borili se do zadnje minute bez ikakve grubosti. Stvarno svaka čast, treba nam što više takvih ekipa! Što se utakmice tiče moram reći da sam se pribojavao kako ćemo reagirati nakon dva lošija rezultata, ali su dečki odigrali sjajno, od početka makisimalno koncentrirani što je rezultiralo s pet golova u prvom poluvremenu. U nastavku smo mirno to sačuvali do završnice kad je gostujući kapetan postigao jedan stvarno lijep pogodak. Čestike i mojim dečkima, i dalje smo prvi, uživamo u nogometu i to nam je najvažnije, naravno da želimo što duže ostati tu gdje jesmo – komentar je Marija Petrovića, trenera Slavonca.

– Što reći na ovakav rezultat, samo mogu čestitati domaćim igračima na zasluženoj pobjedi. Ljudi su nam prvo poluvrijeme očitali lekciju o nogometu. Moji dečki još puno toga moraju i nadam se da hoće naučiti. Ima u nogometu jako lijepih trenutaka, ali kada te ovako nešto pogodi i to treba znati podnijeti. Treba shvatiti da je nogomet sport, te da za njega na ovoj razini treba biti spreman i svjež za utakmicu, a ne kao neki moji dečki danas. Mi se moramo posložiti i definitivno će uprava povući neke poteze već u ponedjeljak. A ja im uz dužno poštovanje svoj mandat dajem na raspolaganje – izjava je Darija Pažina, trenera Jakšića.

bukovlje

KUZMICA – ZADRUGAR

Malo po malo Kuzmica je stigla do drugog mjesta i za sada je debelo najbolja od klubova iz Požeške županije. Dobrim rezultatima polako bacaju u zaborav “ono” u Slatniku, no danas su na svom terenu ponovno pomalo zapeli i izgubili dva vrijedna boda. Dobro je krenulo za momčad Ive Papka, u 21. minuti Benjamin Banožić im je donio prednost, no i prije nego su je proslavili već je bilo 1:1, strijelac boda vrijednog gola za goste bio je Tomislav Galovac.

– Kad se sve zbroji bili smo bliži pobjedi, u zadnjih 5 minuta imali smo dva zicera pa ostaje žal za pobjedom iako ne mogu reći da gosti nisu zaslužili bod i da nisu imali svoje prilike. Njima sve čestitke na korektnoj partiji, a mojim igračima na borbi i dobroj igri danas – rekao nam je Ivo Papak, trener Kuzmice.

Prvo bih čestitao mojim igračima na današnjoj igri i osvojenom bodu. Domaćinu čestitam na fer i korektnoj igri i sretno dalje. Suđenje je bilo dobro. Utakmica je bila otvorena na obje strane s puno prilika za gol. Na kraju najrealnij ishod i je neriješeno – za Sportalo je rekao trener Zadrugara Josip Lončarević.