/Kutjevčani slomili otpor vrlo dobrih Đakovčana u drugom dijelu JAKEŠEVIĆ I BANIĆ SU PONOVO BILI VRLO RASPOLOŽENI
IMG_0375

Nogometaši Kutjeva su se nakon poraza u Čepinu vratili pobjedničkim navikama te se s nova tri boda definitivno uključili u borbu za jesenski naslov Treće HNL istok tri kola prija kraja nadmetanja za ovu kalendarsku godinu.

Kutjevo, ŠRC Kutjevo, gledatelja 500  ,  sudac Romić (Osijek)

Kutjevo – Đakovo Croatia 4:1

Strijelci: 1:0 Banić (38), 2:0 Jakešević (75), 2:1 Burazin (76) 3:1 Desnica (82), 4:1 Banić (90)

Kutjevo: Vasić 7, Paulić 7 (66.A.Budimir 7), Nemec 7, Zgonjanin 7 (90.Zapalac), Kalanj 7, Desnica 7,5, Majstorović 7, J.Budimir 7 (60.D.Majetić 7), Jakešević 8, Banić 8, M.Majetić 7

Trener: Petar Čuljak 7

Đakovo Croatia: Nevistić 7, Bošković 6,5 (34.Kolak 6), Klemen 6,5, Stipanović 6,5, Grgačević 7, Pongračić 7. Župan 6,5, Lulić 6, Galičić 6, Bionda 6 (68.Burazin 6,5), Barukčić 6 (62.Ivić 6)

Trener: Hrvoje Bušić 6,5

Igrač utakmice: Luka Banić (Kutjevo)

Kutjevčani su na prekrasnom travnjaku ŠRC Kutjevo ugostili Đakovčane koji su došli u jako dobrom natjecateljskom ritmu s dvije vezane pobjede pod vodstvom novog trenera Bušića. Nakon uvodnog dijela utakmice vidjelo se zašto su gosti do tog trenutka imali gol razliku 12:8 nakon 11 odigranih utakmica. Domaći su teško pronalazili put do gola kroz discipliniranu i čvrstu postavku igre gostiju koji su svoje prigode tražili kroz organiziranu kontru i polukontru te kroz opasne ubačaje iz prekida. Stvorili su domaći nekoliko situacija koje su mirisale na pogodak, a najbliži tome je bio Majstorović čiji udarac glavom brani odlični Nevistić. Ipak nakon još jedne dobre minijature Jakeševića i njegovog ubačaja domaći su poveli, ali je ponovo Nevistić bravurozno reagirao obranivši najprije udarac glavom Marina Majetića no na njegovu nesreću najbliži je lopti bio Luka Banić koji zabija za vodstvo u 38.minuti.

I u drugom se dijelu nastavila slična igra, ali ipak s većom dozom hrabrosti i želje za postizanjem pogotka kod gostiju koji su pokušavali i promjenom formacije doći do izjednačenja no pogodak je ipak pao s druge strane, a potpisao ga je sjajni Ivan Jakešević u 75.minuti nakon silovitog prodora i odlične asistencije Domagoja Majetića. Prerano su se domaći počeli radovati bodovima jer je već minutu kasnije nakon ubačaja s lijeve strane najviši u skoku bio Burazin i matirao domaćeg vratara Vasića. Ipak to nije obeshrabrilo Zelene koji u 82.minuti podižu vodstvo nakon prekrasnog pogotka Marija Desnice čiji udarac s nekih dvadesetak metara pogađa desnu Nevistićevu vratnicu i završava u mreži. Točku na I je u posljednjoj minuti susreta postavio Banić nakon još jednog sjajnog prodora Ivana Jakeševića i nesebične asistencije za konačnih 4:1 i nove bodove za povratak u sam vrh trećeligaške karavane. Zanimljivo da su gosti do ovoga kola primili samo osam pogodaka, a polovicu od toga broja u nešto više od jednog poluvremena.