KUP ŽNS OBŽ: Valpovka pokazala zube Zrinskom

Danas je u Valpovu odigran prvi polufinalni susret županijskoga kupa Osječko-baranjske županije u kojem je hrabra Valpovka ugostila prvoligaša Zrinski Osječko 1664. Hrabra igra Valpovke ipak nije bila nagrađena rezultatom, te je dva ranga jači protivnik iz Jurjevca osigurao svoje mjesto u finalu kupa.

VALPOVKA – ZRINSKI OSJEČKO 1664 3:5

Nakon dužeg vremenskog razdoblja Valpovka je mogla jednu službenu utakmicu dočekati bez rezultatskog pritiska nakon što su prošli vikend pobjedom protiv Svačića i matematički osigurali opstanak u Trećoj NL istok. To se osjetilo i u njihovoj igri na kišom natopljenom terenu u Valpovu gdje su pokazali zube kvalitetnijem protivniku. Zrinski je na teren izašao u očekivano prošaranom sastavu. Zvijezde poput Dogana, Pekarića i Unušića su odmarali i punili baterije za fotofiniš SuperSport Prve NL, ali je trener Budiša na teren ipak poslao respektabilnu momčad i tako pokazao da Zrinski nije zanemario ni trofej županijskoga kupa.

Utakmicu je bolje otvorio Zrinski i poveo u 11. minuti, a strijelac je bio Toni Vinogradac kojemu je ovo prvi pogodak nakon što se ove polusezone vratio u hrvatski nogomet nakon epizode u slovenskoj prvoj ligi. Domaćima nisu pognule glave i dolaze do izjednačenja već u 18. minuti preko Patricka Ćavara. Ipak, gosti do kraja poluvremena ubacuju u višu brzinu i golovima Svržnjaka i Oršolića dolaze do dva zgoditka prednosti. Zeleni se ne predaju u nastavku i prilaze na gol zaostatka kada je pogodio Emanuel Mutshaus u 70. minuti. Takvo stanje bilo je do 77. minute kada se gosti opet odvajaju na dva gola prednosti kada je mrežu zatresao Baričjak, no to nije dugo trajalo budući da samo tri minute nakon toga Damjan Škorić ponovno pogađa za Valpovku i najavljuje dramatičnu završnicu utakmice. Ipak, sve nedoumice oko prvoga finaliste kupa otklanja Milan Marčić koji postavlja konačnih 3:5 na semaforu.

Valpovka do kraja sezone ima za odraditi još dvije utakmice. Prvo ide u Županju u goste Graničaru, a posljednje kolo domaćini su đakovačkoj Croatiji. Zrinski ima još tri kola u Prvoj NL, a posljednje kolo čeka ih okršaj s direktnim konkurentom za promociju, Šibenikom. Svoga protivnika u finalu kupa saznat će sutra nakon što se odigra drugi polufinalni susret. U Donjem Miholjcu Jedinstvo će ugostiti Croatiju Đakovo.