KUP NS Varaždin: Varteks i Bednja iskoristili prednost domaćeg terena

Odigrani su prvi susreti polufinala kupa NS Varaždin nakon kojih će na uzvrat domaćini sa solidnom zalihom. Nešto većom Bednja koja je uspjela postići tri pogotka gostu iz Nedeljanca, a isto toliko je postigao i Varteks Ivančici s razlikom da je u Varaždinu gost ipak uspio poentirati jednom što daje nadu da se u uzvratu u Ivancu može preokrenuti ovaj dvomeč.

Počelo je u Varaždinu sjajno za Ivančicu koja je već u prvoj minuti povela zgoditkom Kostelca i čuvala to vodstvo do odmora pa i desetak minuta u nastavka kada se bude favorizirani domaćini koje je do pobjede povukao Glavica s dva pogotka, a treći je dodao Kanceljak. U Beletincu je već u prvom dijelu Bednja usmjerila vodu na svoj mlin te sredinom poluvremena postigla dva pogotka pa tomu dodala još jedan u nastavku za miran uzvrat u Nedeljancu za dva tjedna.

Rezultati prvih susreta:

NK Varteks – NK Ivančica (I) 3:1 (Glavica Dejan 55′, 68′, Kanceljak Matija 78′ / Kostelac Ivan 1′)
NK Bednja – ŠNK Nedeljanec 3:0 (Bosilj Leon 16′, Pomper Dino 29′, Kareem Tarik Jimoh-Donovan 64′)