Košarkašice Plamena vrijednom pobjedom završile prvu fazu WABA lige

Festival košarke u Požegi! Strašnu pobjedu su Plamene ostvarile na svojem terenu protiv bugarskog viceprvaka Montane 2003. Utakmica je završila rezultatom 82:77 za domaće košarkašice koje su ovom pobjedom završile prvi dio natjecanja u WABA ligi.

Od početka utakmice domaće košarkašice su pokazale odlučnost i veliku želju za pobjedom u ovoj utakmici, bez obzira što im je s druge strane stajalae favorizirane Bugarke. Susret su bolje otvorile gošće te su nakon početnog vodstva 12:8 stale u napadu, dok su Plamene nakon tog rezultata počele puno bolje igrati obranu, a u napadu su pronalazile puno lakša i bolja rješenja te su nakon prve četvrtine imale i vodstvo 18:12, nakon serije 10:0.

Nakon furioznog kraja prve četvrtine, istim tempom su košarkašice trenera Vladimira Englmana nastavile i u drugoj četvrtini te su kontinuiranim presingom, vrhunskog obranom i efikasnim napadom na predah otišle vodstvom 40:26 koje im je olakšalo nastavak utakmice. Prednost je održavana kroz cijelo drugo poluvrijeme, uz malo smirivanje tempa krajem utakmice zbog umora, no bez obzira na to pobjeda do kraja nije došla u pitanje te krajnji rezultat 82:77 (18:12, 22:14, 21:19, 21:32) zapravo oslikava da su gošće bile blizu izjednačenja, no to nije bio slučaj.

Najefikasnije domaće igračice su bile standardne: Ivezić (23 poena, 3 asistencije, 7 skokova), Kapinga (20 poena, 24 skoka), Griffin (21 poen, 5 skokova, 5 asistencija). Uz ovaj standardni trio pridružila se i Marija Kešeljević sa 16 poena, 3 asistencije i 3 skoka.

Nakon ove pobjede Plamen se nalazi na 3.mjestu prvenstvene ljestvice, s jednom pobjedom manje od Celja, a ispred Badela.

Sljedeće kolo će se također odigrati u Požegi. Protivnice su iz Bosne i Hercegovine, košarkašice RMU Banovići. Prvi ovosezonski dvoboj nije odigran jer je došlo do odgode, a ovo je prilika domaćim košarkašicama za novu lijepu pobjedu. Susret će se odigrati 4.studenog, s početkom u 18:00h u dvorani Tomislav Pirc, a to je lijepa prilika za stanovnike Požege da dođu pratiti svoje košarkašice te da ih poguraju ka novoj europskoj pobjedi.