/Košarkaši deseti na Univerzijadi ZA KRAJ PORAZ OD FINSKE
univerzijada-hr-latvija

Košarkaši deseti na Univerzijadi ZA KRAJ PORAZ OD FINSKE

XXX. Univerzijadu Hrvatska je završila s tri pobjede i tri poraza. Najprije je pala Rusija, zatim smo u zadnjim minutama utakmice izgubili od Latvije te dan kasnije od Argentine što nas je svrstalo u borbu za plasman od 9. do 16. mjesta. Potom su naši košarkaši studenti svladali Meksiko i domaću Italiju te nam je u borbi za 9. mjesto dodijeljena Finska.

Finska je pobijedila Hrvatsku s 80:78 (16-23, 23-8, 22-23, 19-24).

Nakon odlične prve četvrtine, igra Hrvatske je u drugoj stala te se na poluvrijeme odlazi s 39:31 za Finsku. Posljednju je četvrtinu Hrvatska dobila s +5, no ipak nije bilo dovoljno za pobjedu.

Još je jednom najbolji student-košarkaš bio David Škara s 20 poena i 9 skokova, a Mateo Čolak je dodao 16 poena uz 6 skokova. Po 10 poena su ubacili Ivan Vučić i Patrik Jambrović.