Košarkaši Marsonije uvjerljivi u derbiju protiv Belišća

Nakon što su sa zvukom sirene dobili u derbiju jeseni Đakovo košarkaši Marsonije u novom derbiju kola na drugoligaškom istoku sada su bili bolji i od Belišća. Brođani su kao vodeći dočekali na svom parketu ekipu koja je do ovog kola uz Đakovo i Borovo imala 1 poraz. Momčad Igora Kovačevića dobro je ušla u utakmicu te je na kraju zabilježila sigurnu i uvjerljivu pobjedu s 81:59.

Novu dobru utakmicu u 6. kolu Druge lige – istok odigrali su košarkaši Marsonije koji su na parketu Sportske dvorane Brod s 81:59 nadigrali Belišće. Gostima je ovo nakon domaćeg poraza od Borova bio prvi poraz na gostovanju u ovoj sezoni koji im je ukupno drugi. S druge strane Brođani su i u 5. utakmici zabilježili 5. pobjedu koja je još vrijednija jer je izborena bez i dalje ozlijeđenog kapetana Luke Špehara. Od početka su igrači Igora Kovačevića bili u vodstvu te se do poluvremena samo povećavali razliku koju su u nastavku održavali za mirnu pobjedu. Imali su košarkaši Marsonije cijelo vrijeme i podršku Legije koja se nakon nogometne utakmice preselila u dvoranu.

Samo na početku u otvaranju susreta nakon domaćeg vodstva Belišće je 2 puta dolazilo do poravnanja, prvo na 2:2, a onda i na 4:4. Nakon toga košarkaši Marsonije lagano se počinju odvajati i na kraju prve četvrtine imaju 21:14. U drugoj dionici Brođani nastavljaju s dobrom igrom i povećavaju razliku koja je na poluvremenu iznosila najvećih +21 za 45:24. Vrlo brzo u drugom poluvremenu u 22. minuti košem vrlo dobrog Svana Stojsavljevića domaći imaju najvećih +25 za 49:24, međutim, gosti iz Belišća do kraja 3. perioda uspjeli su malo smanjiti na 63:44. U posljednjih 10 minuta jedni i drugi igrali su opušteno i gotovo u revijalnom tonu te su stoga trice pljuštale na obje strane. Tako je Marsonia ubacila 9, a Belišće 6 trica, dok je utakmica završila s konačnih 81:59 u korist domaćih. Kod Brođana je Franco Filipović postigao 23, dok je Svan Stojsavljević ubacio 17, a Matko Jagar 10 koševa.

U sastavu Belišća je svih 10 igrača koje je trener Mario Koprivnjak imao na raspolaganju postigli su koševe, pa je tako Domagoj Ceraj zabio 17, a Luka Šarić 12 poena.

Za košarkaše Marsonije bit će jako važne utakmice u gostima kako bi se zadržali na vodećoj poziciji. Stoga će u slijedećem 7. kolu ići na gostovanje u Vinkovce u kojima su u prošloj sezoni poraženi s jednim poenom razlike.

U ligi u kojoj je 9 klubova svaki poraz može biti jako skup, a to su košarkaši Marsonije najbolje osjetili u prošloj sezoni. Stoga u ovoj sezoni u kojoj je cilj 1. mjesto takvih krivih koraka ne bi smjelo biti ako se žele igrati kvalifikacije za Prvu ligu koja je 2. rang natjecanja. (Tekst: Josip Šebalj)