Košarkaši Belišća protiv Broda opravdali ulogu favorita

U natjecanju Druge Hrvatske košarkaške lige – istok od ove sezone natječe se 11 klubova, dok Brodsko – posavska županija ima 2 svoje predstavnika. Prošle godine bila je to Marsonia koja je otišla u jedinstvenu Prvu ligu koja je 2. rang natjecanja, dok su od ove sezone na trećeligaškom istoku Brod i Gardun iz Garčina. Obje ekipe igraju s vrlo mladim igračima te se očekivano nalaze u drugoj polovici na prvenstvenoj ljestvici, dok Brod ima 4, a Gardun dvije pojede.

Od početka ove sezone u Košarkaškom klubu Brod donijeli su odluku da im juniori uz kadete i nekoliko mlađih seniora nastupaju u Drugoj ligi – istok. To se pokazalo kao odlično rješenje budući juniori uz utakmice u svojoj ligi nastupaju te stječu iskustvo među seniorima na trećeligaškom istoku. Uz većinu juniora i dio kadeta kod Brođana je i nekoliko seniora koji su do prije nekoliko godina bili juniori. U 9. kolu momčad Krunoslava Rimca
ugostila je trećeplasirano Belišće koje je sa 78:64 zabilježilo zasluženu pobjedu. Gostima iz grada papira bila je ovo 5. pobjeda te imaju 3 poraza, dok su Brođani na polovičnom učinku od 4 uspjeha i isto toliko izgubljenih susreta.

Košarkaši Belišća od početka su bili u vodstvu da bi nakon prve četvrtine bilo samo 22:20 u njihovu korist. Do odlaska na tzv. veliki odmor gosti su se malo odvojili za 45:37. U trećem periodu momčad Marija Koprivnjaka drži visoku razinu svoje igre te koševima Marka Solde, Zvonimira Blaževića i Davida Đolića povećava svoju prednost. Tako je košem Đolića u 25. minuti bilo najvećih +18 za 57:39, međutim, do kraja treće četvrtine mladi Brođani su malo smanjili na 59:44. Za košarkaše Broda nikada nema predaje te su svojom agresivnom igrom na početku posljednje četvrtine uspjeli košem Stjepana Balena smanjiti na 9 koševa zaostatka za 64:55 koliko je bilo u korist Belišća u 35. minuti. Domaćima je tako ostalo 5
minuta nade da stignu 9 koševa zaostatka, međutim, u tome nisu uspjeli budući su se gosti
odlijepili te su otišli na konačnih 78:64. U sastavu Belišća je Marko Soldo postigao 24, Zvonimir Blažević 17, David Đolić 16, dok je bivši igrač Brođana i kapetan gostiju iskusni Kristijan Preglej ubacio 9 poena.

Kod košarkaša Broda daleko najučinkovitiji bio je Sven Pavić s 29 postignutih koševa. Do njega je Stjepan Balen ubacio 11, a Zvonimir Junačko 8 poena, dok je izostao učinak ostalih kako bi se favoriziranom Belišću otežao put do pobjede.

Bez obzira na ovaj poraz u KK Brod mogu biti zadovoljni s igrama i rezultatima mlade ekipe u prvoj sezoni Druge lige – istok u kojoj su na 8. mjestu od 11 klubova s polovičnim učinkom. U slijedećem 10. kolu momčad Krunoslava Rimca sutra od 18 sati u Županji igra protiv istoimene domaće ekipe koja se nalazi na 2. mjestu sa 7. pobjeda i samo jednim porazom. (Tekst i foto: Josip Šebalj)