Kompletirano deseto kolo MŽNL SB-PŽ: Slavonac iz Bukovlja slavio u Sikirevcima, pobjeda Zadrugara, remi u Sibinju!

S nedjeljna tri susreta kompletirana je deseta prvenstvena runda natjecanja u MŽNL SB-PŽ! Slavonac iz Bukovlja u derbiju u Sikirevcima slavio je s 0:3, Zadrugar je došao do vrijedne domaće pobjede nad Psunj Sokolom 3:2, dok je Mladost iz Sibinja u 94. minuti došla do boda u susretu s Jakšićem!

SIKIREVCI – SLAVONAC BUKOVLJE 0:3

U derbiju desetog kola petoplasirani Sikirevci nakon minimalnog poraza u Slobodnici ugostili su lidera ljestvice Slavonca iz Bukovlja koji je svoju šestu prvenstvenu pobjedu obilježio slavljem u derbiju nad Tomislavom 4:0.

Pred oko 300-tinjak gledatelja na prvi gol čekalo je do šeste minute kada Saša Ignjatić dovodi Slavonac u vodstvo, a s tim rezultatom otišlo se i na odmor. Danijel Nikolić u 52. minuti susreta udvostručuje prednost domaćina da bi Renato Tipurić u sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena postavio konačnih 0:3 i potvrdio ukupno sedmu pobjedu Slavonca koji s ovom pobjedom ponovno izbija na vrh tablice!

“Prije svega ovaj poraz pripisujem sebi. Išao sam na sigurno bez hrabrosti i odlučnosti oko uloge pojedinih igrača. Nije lako kad izgubiš pred svojim navijačima 3:0. Svakako treba iskreno čestitati i protivniku. Rano smo primili gol koji nam je poremetio planove. Imali smo dobru fazu od 10 do 40 min gdje smo dobro igrali ali falilo uvijek nešto. Početkom drugog nas je totalno presjekao drugi gol i izgubili smo glavu, red i disciplinu. Sve u svemu bolje su stajali na terenu , dobili su skoro svaki duel. Ne mogu reći da moji nisu htjeli ali nismo vladali emocijama i previše tehničkih grešaka smo imali. Čestitao bih našim navijačima na podršci unatoč porazu. Nadam se da ćemo se trgnuti nakon dva uzastopna poraza. Sportski pozdrav.”- riječi su trenera Sikirevaca, Josipa Bogdanovića.

-“U tvrdoj ali korektnoj utakmici ostvarili smo vrlo bitnu pobjedu. Uz postignute golove propustili smo još nekoliko prilika. Domaćin korektan kao i suđenje. Čestitam svojim igračima na zalaganju i igri a protivniku želim sretan nastavak prvenstva.”- komentirao je za Sportalo trener Slavonca iz Bukovlja, Zoran Galetić.

ZADRUGAR – PSUNJ SOKOL 3:2

Trećeplasirani uoči ovog kola Zadrugar iz Oprisavaca nakon pobjede na gostovanju u Vidovcima 1:2 došao je na ukupni bodovni učinak od sedamnaest osvojenih bodova, dok je Psunj Sokol uprihodio tri boda manje, četrnaest, a proteklo kolo svladali su 5:1 momčad Požege.

Bolja igra gostiju na početku susreta kulminirala je pogotkom kada je Armin Abazi u 22. minuti doveo Psunj Sokol u vodstvo, da bi domaćin izjednačio putem Marka Kolesarića u 30. minuti susreta. Mreže su potom mirovale sve do 75. minute kada Kristijan Blažević prebacuje prednost na stranu domaćina. Osam minuta kasnije prednost Zadrugara udvostručio je Domagoj Đurković. Potom je Saša Stijepić u 87. minuti uspio smanjiti na 3:2, no za nešto više gosti više nisu imali vremena.

-“Prava prvenstvena utakmica gdje smo mi uz velike muke došli do pobjede. Gost se predstavio u odličnom svjetlu i može žaliti što odlazi poražen iz Oprisavaca, ali to ne umanjuje našu pobjedu nego je samo podiže na veću razinu jer su stvarno bili odlični. Čestitam svojim igračima na pobjedi i sucima na odlično odrađenom poslu.”- trener Braslav Ostojić, NK Zadrugar

“Danas smo u Oprisavcima doživjeli poraz od 3:2. Teško je opisati današnju utakmicu gdje smo poveli 1:0 pogotkom Abazia, no na predah odlazimo s neriješenim rezultatom. Sjajna igra naše momčadi, dominacija u posjedu i jako puno stvorenih prilika, no danas, po mom mišljenju i igrač utakmice, domaći vratar, fantastičnim intervencijama je čuvao svoja vrata i najzaslužniji je za pobjedu svoje momčadi. Zadrugar preko dvije kontre dolazi do dva pogotka, no vraćamo se u igru preko Stijepića. Do kraja je domaćin izdržao opsadu gola i uspješno se branio te u konačnici upisao trobod na kojem im čestitam i želim im puno sreće u nastavku prvenstva. Boljka je što smo u svakom porazu tako lako i jeftino dobili golove, a u većini utakmica bili dominantni i stvarali mnoge šanse. Možda je to danak ofenzivne i igre bez kalkulacije, no nadamo se da će nam se to već negdje vratiti!”- trener Antun Orešić, NK Psunj Sokol Okučani

MLADOST SIBINJ – JAKŠIĆ 2:2

Mladost iz Sibinja koja je uoči ovog kola obilježila dvije uzastopne pobjede nad Papukom 0:1 i Psunj Sokolom 2:1 ugostila je jedanaestoplasirani Jakšić koji je u devet prvenstvenih kola uprihodio dva boda više od Jakšića, ukupno devet.

Pavo Gudelj u 14. minuti doveo je Mladost  u vodstvo, a na odgovor gostiju čekalo se do 42. minute kada susret izjednačuje Domagoj Kovačević te se na odmor odlazi s 1:1. Željko Parobek u 64. minuti preokreće susret na stranu Jakšića , a kada se već činilo da tri boda idu za Jakšić ukazao se Krunoslav Ivanković pogotkom u 94. minuti i donio Mladosti ukupno osmi prvenstveni bod.

-“Dobro smo otvorili utakmicu i poveli 1:0,nespretno dobijamo gol za izjednačenje,nedugo zatim primamo drugi, mučimo se , fulamo tri zicera i na kraju izjednačujemo! – trener Boris Brica, NK Mladost Sibinj.

-“A što reći, dosta nervozna utakmica, dojma smo da smo imali tri boda a uzeli jedan. Što reći, idemo dalje.”- trener Goran Vrgoč, NK Jakšić.