Kompletirano 1. kolo 1.ŽNL BPŽ: Domaćini uvjerljivi u nedjeljnom programu!

Nakon subotnjih uzbuđenja gdje su sa tri odlična susreta otvorena uzbuđenja u 1.ŽNL BPŽ, na red su došla i ostala četiri susreta! Stopostotni su u nedjeljnim ogledima bili domaćini koji su ostavili svoje goste bez ijednog osvojenog boda. Visoka 6:0 slavlja obilježili su Slaven iz Ljupine te Slavonac Gunjavci/Drežnik, Vinogorac je obilježio slavlje 3:0 dok je Sloga iz Jaruga svoje protivnike nadvisila sa 5:2!

NK VINOGORAC – NK GRANIČAR SLAVONSKI ŠAMAC 3:0

NK Vinogorac koji je proteklu sezonu 1.ŽNL Istok završio na trećoj poziciji sa samo bodom iza vodećeg dvojca, na domaćem terenu u susretu protiv prošlogodišnje pete ekipe NK Graničara tražio je prve prvenstvene bodove. Domaćin je poveo pogotkom Marića u 13. minuti, da bi prednost udvostručili putem Ergotića tik prije kraja prvog poluvremena. Konačnih 3:0 golom u prvoj minuti drugog poluvremena postavio je Gavranić.

“Što se tice današnje utakmice pohvalio bih svoje dečke na dobrom otvaranju sezone. U vodstvo dolazimo preko Marića sa bijele točke. 2:0 prije poluvremena zabija mladi Ergotić sa 16m volejom. U nastavku ulazimo istim ritmom, Gavranić povećava za 3:0 u 47 min, poslije stvaramo puno sanši i kontroliramo utakmicu do kraja. Čestitke gostima na fair playu i pohvale sucima na suđenju.” Mario Ćubel, trener Vinogorca

“Čestitke domaćinu na zasluženoj pobjedi i na lijepom gostoprimstvu poslije utakmice. Pokazali su na terenu o kakvoj se ekipi radi te im želimo puno sreće u nastavku prvenstva. Ovaj tjedan moramo raditi na treninzima i ispraviti greške sa današnje utakmice. “– prokomentirali su susret iz NK Graničara Slavonski Šamac.

NK SLAVEN LJUPINA – NK SAPCI 6:0

NK Slaven Ljupina nakon odlične sezone u 1.ŽNL Zapad u kojoj su završili kao drugoplasirana momčad prvenstva, ovaj prvenstveni ciklus otvorila je domaćim srazom sa novim prvoligašom NK Sapcima. U ovom susretu sva tri boda ostaju u Ljupini nakon što su domaćini obilježili pobjedu rezultatom 6:0. U šestoj minuti susreta već je bilo 2:0 golovima Brkljače i Ivaniševića. Početkom drugog poluvremena na 3:0 povisio je Vladimir Blažević. Do kraja susreta dvaput se u strijelce upisao Matej Blažević, a u listu strijelaca upisao se i Daniel Trobić.

” Utakmica od prve minute teče po dogovoru. Nismo imali saznanja o protivniku pošto je novi u rangu, krenuli smo u brzi pritisak koji je urodio plodom i već u sedmoj minuti imamo vodstvo od dva razlike. Drugo poluvrijeme krećemo istim tempom i nastavljamo napadački i ubrzo stavljamo utakmicu pod potpunu kontrolu. Čestitam svojim igračima na požrtvovnosti, a gostima na fer igri. “ Ivan Trupina, trener NK Slaven Ljupina

“Platili smo ceh neiskustvu, vidi se da je jedina razlika u iskustvu više igranja u ovom rangu i nadamo se da će s vremenom to sjesti na svoje mjesto. Čestitamo domaćim dečkima na pobjedi.”– Mario Munivrana, NK Sapci

NK SLOGA JARUGE- HNK MLADOST CERNIK 5:2

Sloga iz Jaruge pod vodstvom Antuna Labaka tražila je prve prvenstvene bodove u srazu sa neugodnom HNK Mladosti iz Cernika. Florian Abramović načeo je mrežu Mladosti u 21. minuti, da bi do poluvremena prednost bila 2:0, strijelac je bio Kokanović. Početkom drugig poluvremena Mišić diže prednost na 3:0. Zatim se bude i gosti pogocima Balunovića u 55. i 59. minuti, da bi drugim svojim pogotkom Abramović i Josip Džambo kompletirali vikend u Jarugama i osigurali svojoj momčadi prva tri boda.

“Čestitam svojim igracima na zasluženoj pobjedi.Odradili su sve sto smo se dogovorili u svlačionici prije utakmice a kad je tako onda pobjeda ima svoju težiu bez obzira na jako dobrog protivnika kao što je to NK Mladost(Cernik). Čestitke i svim ostalim akterima ove utakmice(sudačka trojka i delegat). Ekipi NK Mladost puno sreće u nastavku prvenstva.” Antun Labak, trener NK Sloga Jaruge

NK SLAVONAC GUNJAVCI/DREŽNIK – NK BUDAINKA KOLONIJA 6:0

NK Slavonac Gunjavci/Drežnik opravdao je status favorita u domaćem susretu sa NK Budainkom slavivši sa visokih 6:0. No, da bi otvorili mrežu protivnika domaćinu je trebalo 44. minute kada Mutnjaković dovodi Slavonac u prednost s kojom se otišlo i na odmor. U šestoj minuti drugog poluvremena Marinović udvostručuje prednost Slavonca. Zadnjih dvadeset minuta utakmice potpuno je pripalo Slavoncu, pa su se u strijelce do kraja susreta upisali dvaput Damir Vlainić te Zvonko Španić za konačnih 6:0.