Kolo gostiju u osječkoj 1. ŽNL: Radnički slavodobitno kroz Feričance, Baranja slavila u Piškorevcima, Viljevo u Marijancima

Danas je odigrano preostalih sedam utakmica četvrtog kola osječko-baranjske 1. ŽNL. Derbi kola igrao se u Feričancima, a vrlo zanimljivo bilo je i u Piškorevcima. Nakon četiri odigrana kola stopostotni su samo Radnički i Viljevo.

OMLADINAC (J) – MOTIČINA 3:1

Omladinac je danas na svom terenu slavio nad ekipom Motičina. Josipovčane je do nove pobjede predvodio najbolji igrač susreta Janik Kukučka koji je postigao dva pogotka. Na listi strijelaca mu se pridružio Pastva, a strijelac počasnog pogotka za goste bio je iskusni Torčić.

Čestitam mojoj ekipi na odličnoj utakmici. Od prve minute ušli smo dobro u utakmicu, do poluvremena smo stvorili tri odlične prilike koje je gostujući golman obranio, te odličan udarac s 25 metara Kvasnovskog koji je završio na prečki ali smo ipak na poluvrijeme otišli s pogotkom u 45 minuti. Drugo poluvrijeme smo nastavili u istom ritmu poveli 2:0 ali gosti smanjuje odličnim sl. udarcom. Drago mi je da ekipa nije pala nego je odlično reagirala te postižemo pogodak za zasluženih 3:1. Nama sada slijedi domaćinska kup utakmica u srijedu protiv Kuševca. Sudačka trojka odlično odradila utakmicu, gostima sretno u nastavku prvenstva. – za Sportalo je rekao Igor Smoljo, trener Omladinca.

Odličnih 25 min u kojima ne povedemo, i onda domaćin stišće te u zadnjoj minuti iz opravdanog dosuđenog kaznenog udarca povedu. Odmah na početku drugog dijela velika greška naše zadnje linije i 2:0, vraćamo se ubrzo ali mi nastavljamo sa kardinalnim greškama te na kraju zasluženo domaćin uzima 3 boda koja smo im ponudili. – komentar je Davora Benotića, trenera Motičine.

DRAČICE – MLADOST 1:0

Dračice su jedno od najugodnijih iznenađenja prvenstva. Nakon četiri kola Dračičani su bez poraza, a na kontu imaju velikih 10 bodova. Danas je Uzelčeva momčad upisala nova tri, a najzaslužniji za novo slavlje Đakovčana bio je Mihael Pongračić. Mimi je sjajno pogodio iz slobodnog udarca i eurogolom donio novo slavlje dračičkoj momčadi.

Uh, teška utakmica, ali to smo i znali. Dobro smo krenuli u prvenstvo i danas je za nas bila psihološki teška utakmica jer navijači su očekivali pobjedu i mi smo im to podarili, ali teže od očekivanog. U prvom poluvremenu smo igrali dobro i trebali zabiti makar 3 gola, ali lopta nije htjela u gol što zbog naših nevjerojatnih promašaja što vrhunskih obrana gostujućeg golmana Vuksanovića. Drugo poluvrijeme se uvukla nervoza i nismo bili pravi. Išlo se dosta na preskakanje igre i borbe na sredini terena. Na našu sreću majstorski slobodnjak Mihaela Pongračića nam je donio pobjedu. Sve u svemu zaslužena pobjeda moje ekipe. Gostima sve najbolje u nastavku prvenstva, a mi idemo trenirati i već u srijedu igramo kup utakmicu. Sudačka trojka dobra. – izjavio je Goran Uzelac, trener Dračica.

Drugi tjedan za redom se sa gostovanja vraćamo bez boda. Naš manjak koncentracije u 3 stopostotne prilike Pongračić kažnjava iz slobodnog udarca u drugom poluvremenu. Vratar Vuksanović nas je spasio u par navrata i ponovno branio na visokoj razini. Čestitam domaćinu na fer i korektnoj utakmici! – mišljenje je Svena Rakića, predsjednika Mladosti.

HAJDUK (M) – VILJEVO 0:1

Viljevo je na četiri od četiri. Danas je Vincetićeva momčad teško, ali spretno došla do nova tri boda kojima ostaje u samom vrhu prvenstvene tablice. Ključan trenutak utakmice dogodio se u 12. minuti kada je za Viljevo pogodio Toni Lukić, što će se kasnije pokazati za minimalno, ali slatko slavlje gostiju.

Zaslužena pobjeda moje ekipe na teškom gostovanju u Marijancima. Pripremao sam ekipu kroz prošli tjedan na ovu tekmu. Sve sto smo se dogovorili u svlačionici dečki su prenijeli na terenu. Prvo poluvrijeme savršeno. Otišli na odmor sa vodstvom od 1-0 imali smo još stativu i neke prilike ali nismo iskoristili. Drugo poluvrijeme se svjesno povlačimo i cčekamo ne polukontre/kontre i tu smo imali neke izgledne prilike. Nakon našeg isključenog igrača 20 min prije kraja je bila grčevita borba za ta 3 boda. Suđenje vrlo dobro. Domaćinu sve najbolje u nastavku. – riječi su Marka Vincetića, trenera Viljeva.

FEŠK – RADNIČKI 0:3

Derbi kola igran je u Feričancima gdje je Puljićevoj momčadi na noge stigao stopostotni Radnički. Momčad iz Dalja je danas prohujala kroz Feričance i potpuno zasluženo došla do novih bodova kojima i dalje ostaje na samom vrhu ljestvice. Runtićevoj je momčadi nove bodove donio iskusni dvojac Popović-Mijatović.

Teška utakmica protiv odličnog i iskusnog protivnika. Nažalost danas smo itekako platili danak neiskustvu. Previše individualnih taktičkih pogreška, loše postavljanje u fazi obrane, previše grešaka u primopredaji ovakav protivnik ne prašta. Imali smo par izglednih prilika, ali je njihov vratar sve odlično obranio. Momci su se borili, ali danas to nije bilo dovoljno. Moramo smanjiti pogreške. Ovaj tjedan moramo napraviti kvalitetnu analizu jer već drugo kolo radimo iste greške. Čestitke gostima na zasluženoj pobjedi. – poručio je Dinko Puljić, trener FEŠK-a.

Kao prvo htio bih pohvaliti i zahvaliti mojim dečkima na odlično odrađenoj utakmici protiv odlične mlade ekipe Feška. Od prve do zadnje minute su moji dečki odigrali fantastičnu utakmicu borbeno i taktički savršenu čak i kad smo bili s igračem manje. Domaćinu želimo puno sportske sreće u nastavku prvenstva. Sudačka trojka odlična. – izjava je Marina Runtića, trenera Radničkog.

RATAR – BARANJA BELJE 2:3

Nakon očajnog ulaska u prvenstvo, do druge je vezane pobjede stigla Baranja Belje koja je na teškom gostovanju u Piškorevcima došla do pobjede i nova tri boda. Baranjci su odlično ušli u utakmicu i brzo poveli pogotkom Matijevića. U posljednjoj minuti prvog dijela Žarkova momčad udvostručuje prednost kada je s bijele točke precizan bio Barić. Baranjci dolaze i do trećeg pogotka kojim praktički rješavaju pitanje pobjednika kada je pogodio Bilić. Međutim, Denićeva se momčad ne predaje i u posljednjih deset minuta uspijeva smanjiti rezultat, no za nešto više jednostavno nije bilo vremena. Za Ratar su zabili Sikola i Stanušić s 11 metara.

Čestitam gostima na pobjedi, oni su sve svoje šanse iskoristili, mi svoje nismo i to je nogomet. Nažalost individualne greške u obrani i slaba realizacija koštale su nas poraza danas. Nadam se da smo naučili danas nešto iz ovog poraza. Idemo dalje, glavu držat gore i okrećemo se sljedećoj tekmi u kup natjecanju. – poruka je Ivana Denića, trenera Ratara.

Sadržajna utakmica. Do 78′ vodimo 0:3, taktički jako pametno i zrelo stojimo na terenu. Svjesno smo od početka prepustili posjed domaćinu. Dečki su me ispoštovali do navedene 78 minute. Nakon toga grčevito se branimo i opet iz naših individualnih grešaka vraćamo domaću ekipu u igru. Pohvale svim momcima. Izdvojio bih našeg vratara Patrik Rajndla koji je bio na visokom, usudio bih se reći reprezentativnom nivou. Okrećemo se Baranjskom derbiju i idemo izvući maksimum i opravdati bodove donesene izvana. – komentirao je Josip Žarak, trener Baranje.

HAJDUK (P) – RADNIK 3:4

Luda utakmica s čak sedam pogodaka igrana je danas u Popovcu gdje je Hajduk ugostio momčad Radnika iz Josipovca. Na kraju je do pobjede stigla gostujuća ekipa, koja je imala vodstvo tijekom cijelog susreta. Za Popovčane su poentirali: Ivan Jagetić i Kolarić, a svoju je mrežu pogodio i gostujući Vrbanić. Čelarovu su momčad svojim pogocima do pobjede predvodili: Peršić, Tomić, Vrbanić i Nađ.

Danas ću o utakmici jako malo, mi smo bili loši, gost je to iskoristio i zasluženo pobijedio. A što se tiče suđenja, neke stvari mi nisu jasne, radi koga se igra nogomet, ali dobro. Idemo dalje, nemamo druge. – rekao nam je Domagoj Jagetić, trener Hajduka.

Čestitam svima osim glavnom sucu. Prošlo kolo sam mislio da ne može gore, ali ipak može. Nažalost, ali morao sam ovo prokomentirati. – mišljenje je Miroslava Čelara, trenera Radnika.

SLAVONAC – TORPEDO 1:4

Do očekivane je pobjede stigao kuševački Torpedo koji je slavio na gostovanju u Ladimirevcima. Barišićeva je momčad do velike prednosti stigla već do poluvremena nakojn što su za goste pogađali Gadžić, Antinac i Radoš, dok je počasni pogodak za goste postigao Pavlović. Konačan je rezultat postavio najbolji strijelac Torpeda, Stjepan Kovačić.

Jedina dobra stvar danas su osvojeni bodovi i nastavak pozitivnog niza, ostalo nije vrijedno spomena. Pojedinci moraju promijeniti pristup treninzima i utakmicama, ali to ćemo ostaviti u svlačionici i međusobno riješiti. Domaćinu sretno dalje, a mi se okrećemo idućim izazovima. – riječi su Maria Barišića, trenera Torpeda.