Koledić u sudačkoj nadoknadi srušio Zrinski, golijada u Kutjevu

Danas su odigrana još dva susreta 10. kola 3. HNL Istok u kojima su Kutjevo i Bedem bili domaćini Slogi i Zrisnkom, a kolo će biti zaključeno u srijedu kada će u Pleternici Slavija ugostiti Vukovar.

KUTJEVO – SLOGA 3:2

Sjajna utakmica u Kutjevu, možemo reći i očekivano jer obje ekipe igraju napadački i dinamičan nogomet. Polovinom prvog poluvremena domaćin brzinski postiže dva gola, goste je načeo Ivan Jakešević, a nakon njega De Villinu mrežu pogađa Mario Majstorović. Gosti se preko Nikole Tomića vraćaju u igru, no Kutjevo na poluvremenu ipak ima dva gola prednosti zahvaljujući kapetanu Filipu Nemecu. Točno na polovici drugog poluvremena Joško Kotarski postiže drugi Slogin gol i ostavlja utakmicu otvorenom do samog konca, no domaćin se obranio i pobjedom popravio do sada ne baš sjajan učinak na domaćem terenu.

Igrač utakmice: Marko Kalanj

Stresna utakmica do zadnje minute. Dobro smo otvorili susret, poveli 2-0 i onda greškom poklonili protivniku da se vrati u igru. Ponovno nismo dobro reagirali drugo poluvrijeme u završnici te tako strepimo do samog kraja. Čestitke mojim momcima što su uspjeli odraditi, ostaviti srce na terenu te tako zaslužili vrlo bitne bodove. Također bi pohvalio i vrlo korektne goste koji su pokazali da zaslužuju više od trenutnog stanja na tablici –  riječi su Marka Žigića, trenera Kutjeva.

-Znao sam da će današnja utakmica biti za gol više i tako je i bilo. U takvoj utakmici su domaćini iskoristili jednu šansu više i na kraju pobijedili. U prvom poluvremenu Kutjevo je dugim loptama stvaralo problem našoj odbrani i iz takvih situacija dali golove od toga dva nakon kornera. U drugom poluvremenu mislim da smo mi bili bolji iako su i domaćini imali svoje šanse mi smo imali i više od igre i bolje šanse, postigli gol, pogodili stativu i na kraju imali još nekoliko jako dobrih šansi, ali do kraja nismo uspjeli izjednačiti. Čestitke domaćinu na pobjedi – izjavio je Miroslav Pavišić, trener Sloge.

BEDEM – Zrinski 1:0

Zrinski je propustio priliku zasjesti na vrh trećeligaškog poretka, iz Ivankovu se vraća pognutih glava iako je po njih samo rezultat loš, igra je bila vrlo dobra, no to se ne pamti dugo. Bedem je do bodova vrijednih skoka na 6. mjesto došao u sudačkoj dodatku kada je nakon ubačaja Borka iz kornera do lopte došao Ivan Koledić koji su je preusmjerio u mrežu za veliko slavlje Godanjove momčadi.

Igrač utakmice: Ivan Koledić

Prije svega čestitke mojim igračima na velikoj borbi i zasluženoj pobjedi. Nije da ne bi bilo zasluženo i da je završilo drugačije jer Zrinski je pokazao da je sasvim zasluženo u samom vrhu 3. HNL, imaju odlične pojedince, odlično su vođeni i igraju jako dobro. I danas su većim dijelom utakmice dominirali u posjedu, no na kraju je naša pobjeda najslađa moguća, gol u zadnjim sekundama za 1:0 protiv naših velikih sportskih rivala – komentar je Mirka Godanja, trenera Bedema.

Bili smo svjesni da nas čeka jako teška utakmica i odličan protivnik, a mi smo imali nekoliko izostanaka. Unatoč tomu mislim da smo odigrali jako dobru utakmicu, nadigrali protivnika no nismo iskoristili svoje prilike za što nas je stigla kazna u sudačkoj nadoknadi nakon kornera i rekao bih jedinog ozbiljnog udarca Bedema prema našem golu. Nemam što zamjeriti svojim igračima osim te zadnje situacije dok domaćinu čestitam na pobjedi– za Sportalo je rekao Josip Milardović, trener Zrinskog.