Kiksevi lidera, dobitnik kola Bočkinci

5. kolo lige za prvaka 2. ŽNL Valpovo-Donji Miholjac obilježili su kiksevi vodećeg dvojca. Trećeplasirani Bočkinci minimalno su svladali  drugoplasirani Omladinac, a kiks Omladinca nije iskoristio Zelčin mršavom nulom kod NK Mladosti iz Črnkovaca. Podravac je i dalje stopostotan kao domaćin, a u ligi za ostanak Hrvatski Sokol je u Bočkanjevcima svladao Graničar 4:1.

U 5. kolu lige za prvaka u derbiju kola susreli su se trećeplasirani Bočkinci i drugoplasirani Omladinac iz Petrijevaca, a u fer i korektnoj utakmici bolje su se snašli domaćini za koje su poentirali Petar Harkanovac i Mato Lukić, dok je za goste precizan bio Matej Grizelj.

Međusobni susret drugoplasirane i trećeplasirane momčadi na tablici nisu iskoristili u punom bodovnom smislu lideri iz Zelčina, kojima je borbeni domaćin NK Mladost Črnkovci otrgnuo dva bitna boda za konačnih bez pobjednika i bez golova 0:0.

U Podravskoj Moslavini NK Podravac svladao je goste iz Dubrave sa visokih 4:0. Mrežu gostiju otključao je Horvat, a junak utakmice sa hat-trickom bio je Matej Pavin za dvanaestu pobjedu Podravca i maksimalan bodovni učinak na domaćem terenu: 30 bodova u 10 utakmica uz impresivnu gol razliku 44:5!

U Satnici su se sastali istoimeni domaćin te deseta ekipa prvenstva, NK Sloga iz Samatovaca. Domaćin je poveo pogotkom Slavena Vučkovića da bi gosti izjednačil sredinom drugog poluvremena putem Marka Tomaza, dok je slavlje domaćinu nekoliko minuta prije kraja susreta donio Mihael Doljanac.

U Cretu su osmoplasirani Hajdin i šestoplasirana Drava podijelili bodove, a krajnji rezultat bio je 2:2. Gosti su dvaput bili u vodstvu golovima  Ivana i Nikole Skelca, dok su se domaćini vraćali golovima Dejana Kozine i Stipe Rukavine.

U ligi za ostanak najuvjerljivija je bila ekipa NK Hrvatski Sokol koja je sa 4:1 svladala gostujući Graničar iz Šljivoševaca. Iako su gosti poveli 0:1 zgoditkom Antonija Boduljaka, domaćini su okrenuli susret golovima Leonarda Vuksanića, Ante Barića, Dorijana Vuksanića te Ivana Tibinca za konačnih 4:1.

BSK Termia Bizovac stigao je do nova tri boda minimalnim slavljem 2:1 protiv Beničanaca. Hrvoje Novoselić je doveo domaćine u vodstvo, Alen Vešligaj je potom izjednačio da bi posljednji pogodak na utakmici pao u 40. minuti kada je Vedran Pavoković zatresao mrežu. Od onda mreže se više nisu tresle pa je do kraja ostao identičan rezultat.

2:1 bio je rezultat i u Rakitovici gdje je domaćin Sokol svladao Viktoriju iz Lacića. Igor Kralj doveo je goste u vodstvo prije predaha, da bi se domaćin konsolidirao u drugom poluvremenu te pogotkom Jakova Šimenića vratio stvari na početak.  Šest minuta prije kraja susretu Sokolu bodove donosi Denis Maltašić.