/Juniori Slavonije na milimetar od senzacije u Požegi
grabrik 3

Juniori Slavonije na milimetar od senzacije u Požegi

POŽEGA- U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc desetog natjecateljskog dana odigrane su preostale četiri utakmice osmine finala Fonda nagrada i dvije polufinalne utakmice veteranskog turnira.

U prvoj utakmici Fonda nagrada Azzuro Sibinj je očekivano rezultatom 3:0 bio bolji od NK Eminovaca. Pogotke su postigli Marko Čanić (8. i 35. min.) i Tomislav Soldo (24). Eminovčani su na pouvremenu gubili 1:0 a njihova nada u moguće iznenađenje trajala je do 24. minute kada je Sibinj postigao pogodak za 2:0.

Caffe bar Vertigo je rezultatom 2:1 svladao MNK Oriovac. Vertigovci su poveli u 8. minuti pogotkom Josipa Pavića. Na 2:0 povisio je Marko Zelenika jakim udarcem sa desetak metara. Na 2:1 smanjio je Ivan Prskalo u 29. minuti kada je sa petnaestak metara jakim udarcem pogodio sami gornji lijevi kut gola Vertiga.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Percom dostava plina i NK Slavonija juniori odigrali su neodlučeno 2:2, a nakon penala prolaz u četvrtfinale osigurao je Percom rezultatom 5:4. Slavonskobrodska ekipa imala je vodstvo od 2:0 pogocima Gorana Jurića u 4. i Almedina Bundevice u 26. minuti. Dvije minute poslije jedan kiks vratara Željka Konrada koji je izgubio loptu daleko od svog gola iskoristio je Marko Karačić i postigao pogodak u nebranjenu mrežu. U 34. minuti Karačić iz auta dobro pronalazi Ivana Smojvira na drugoj vratnici a ovaj iz blizine postiže pogodak za 2:2. U samoj završnici Karačić je s nekih pet metara imao odličnu priliku za potpuni preokret ali nije dobro zahvatio loptu iz voleja pa je njegov šut završio u gol autu. Kod izvođenja penala prve dvije serije za Percom sigurno su izveli Almedin Bundevica i Ivan Marić. Za juniore Slavonije sigurni su bili Renato Nović i Marko Karačić. U trećoj seriji za Brođane je zabio Goran Jurić dok je udarac Ivana Smojvira po sredini gola lagano obranio Ivica Brdar. Juniori Slavonije bili su blizu iznenađenja i na korak od izbacivanja jednog od favorita požeškog turnira.

Posljednji putnik u četvrtfinale također je dobiven nakon lutrije penala. SMC Pleternica i Pink panter odigrali su nakon 40 minuta neodlučeno, 1:1. Poveli su igrači SMC tri minute prije kraja kada je u 37. minuti Matej Peharda zabio za 1:0. U 39. minuti Ivan Jakešević iz blizine pogađa za 1:1. Penale za SMC zabili su Matej Peharda, Jurica Marčinković i Tomislav Žuljević. Za Pink panter uspješni izvođači bili su Domgoj Kovačević i Marko Grbeš dok je Ivan Jakešević pogodio vratnicu. Tako su se prošlogodišnji viceprvaci igrači SMC Pleternice ukupnim rezultatom 4:3 plasirali u četvrtfinale.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Prije utakmica glavnog turnira odigrane su i dvije polufinalne utakmice veteranskog turnira.

Kelvin je svladao branitelja naslova Rampu Spin Valis rezutatom 5:1. Već na poluvremenu Kelvin je imao vodstvo od 5:0 i utakmica je bila odlučena. Dva pogotka za Kelvin postigao je Nevio Berdi, a po jedan Dražen Pekčec, Jurica Bešlić i Željko Mitrović. Počasni pogodak za Rampu postigao je Goran Stevanović.

U drugom polufinalu Hvidra Požega je rezultatom 2:1 bila bolja od Luzera OG Majetić. Ekipa iz Čaglina povela je 0:1 pogotkom Ivice Borevca u 4. minuti. Izjednačio je Mario Jakovac u 9., a Josip Pavunčec je u 22. minuti zabio pogodak za 2:1 i osigurao svojim suigračima nastup u finalu.

U ponedjeljak, 04. siječnja od 18,40 do 22,00 sata odigrat će se sve četiri četvrtfinalne utakmice Fonda nagrada.

Veterani svoju završnicu imaju u utorak, 05. siječnja kada će se odigrati utakmica za 3. mjesto i finale.