13. kolo MŽNL SB-PŽ: Nedjeljna slavlja za Psunj Sokol i Požegu!

S dva nedjeljna susreta 13. kola kompletiran je jesenski dio natjecanja u MŽNL SB-PŽ! Psunj Sokol prezimit će na četvrtom mjestu nakon što su svladali Lipik s 2:1, dok je  Požega slavila na gostovanju u Sibinju s 2:3 završivši tako jesen na sedmoj poziciji ligaške ljestvice!

PSUNJ SOKOL – LIPIK 2:1

U nedjeljnom dvoboju šestoplasirani Psunj Sokol iz Okučana u susretu trinaestog kola dočekao je petoplasirani Lipik. Domaćini su u ovo kolo ušli  nakon slavlja u Sikirevcima s 3:5 što im je bio dvadeseti bod ove sezone, dok je Lipik u prethodnom kolu nadvisio s 3:1 Dinamo iz Vidovaca za ukupno dvadeset i drugi prvenstveni bod.

Burno i uzbudljivo bilo je u Okučanima pred oko 500- tinjak okupljenih gledatelja te s prekrasnim dekorom domaćih i gostujućih navijača kojima nije smetalo hladno vrijeme da pohode susret između Psunj Sokola i Lipika. Već u trećoj minuti susreta Teo Kurtović doveo je domaćina u vodstvo te se na predah otišlo s 1:0 . U četvrtoj minuti drugog poluvremena Josip Jozipović izjednačuje susret na 1:1. U 61. minuti Lipik je ostao s devet igrača nakon što su crveni karton dobili Pierobon (izravni) i Nikić (drugi žuti) . U takvom odnosu snaga gostima je čak i poništen pogodak, a duboko u šestoj minuti sudačke nadoknade vrijedna tri boda za Psunj Sokol donosi Omer Seferović.

“Teško izborena pobjeda protiv vrlo dobre i visoko motivirane ekipe iz Lipika. Po teškom i kišom natopljenom terenu bilo je teško za očekivati da ćemo gledati lijep nogomet. Teren onemogućio kontrolu lopte, igra s puno kontakta i duela, gosti igrali s puno više žara i nervoze, nažalost to je otežalo posao sucu utakmice. Na našu sreću u zadnjim trenucima utakmice postižemo zgoditak za pobjedu. Sada na zasluženi odmor.”- trener Antun Orešić, NK Psunj Sokol Okučani

-Nismo vruće glave htjeli davati bilo kakve izjave jer nakon onakve utakmice teško je bilo što komentirati. Samo nam je žao što je jedan sjajan ambijent i dekor utakmice ostao u sjeni gospode oko koje se uvijek mora vrtiti nogomet. Pune tribine, navijači obje ekipe glasno bodre svoje momčadi ali oni moraju biti u centru pažnje. Teren malo na rubu regularnosti zbog kiše zadnjih dana, šteta je što gledatelji nisu mogli uživati u ljepoti nogometa. Dva crvena kartona za nas u razmaku od pola minute, poništen regularni gol kod 1:1 je ono što nas čini ljutima. Kriterij od početke utakmice nije bio realan a kamoli priklonjen nama, očito je da mi jučer nismo mogli uzeti bodove a zašto je to tako samo oni znaju. Već prošlo kolo počele su razne igre uoči utakmice Sikirevci – Psunj koju je išao suditi sudac iz Lipika gdje je odma vršen pritisak na njega s obzirom da su gosti imali 6 igrača sa dva žuta kartona te se bojali kako će im on dodijeliti žute kartone kako ne bi mogli igrati protiv nas. I što da kažem svojim igračima koji se i sa dva igrača manje bore po onakvom terenu i stvaraju šanse iz kojih smo mogli i preći u vodstvo. Žao nam je također naših navijača koji su stajali iza prvog pomoćnog suca i bili svjedoci puštanja domaćih napadača nekoliko metara u zaleđu za što imamo i snimke, ali znamo da s njima ništa ne možemo postići. Na kraju svega ružan kraj polusezone za nas. Da li smo mogli više od ovog mjesta i bodova to ćemo sami analizirati, ali i ovi što bi u nogometu trebali biti pomoćni alat i glas razuma moraju se zapitati zbog čega se sve svaki vikend nekoga od njih proziva. Nakon svega želim čestitati Psunju na pobjedi i odličnoj polusezoni, također ostalim ekipama na prikazanim igrama u nikad zanimljivoj sezoni MŽNL.”- komentirao je za Sportalo trener Lipika Mario Milašinović.

MLADOST SIBINJ – POŽEGA 2:3

U susretu dvanaestoplasirane i osmoplasirane momčadi prvenstva uoči ovog kola Mladost iz Sibinja s učinkom od osam osvojenih bodova iz dvanaest kola ugostila je Požegu koja je u susret ušla nakon šestog prvenstvenog slavlja nad Hajdukom iz Pakraca 1:0 što ih je dovelo na ukupno osamnaest  prikupljenih bodova.

Domaćin je ostao s igračem manje od 33. minute kada je drugi žuti karton zaradio  Marko Terzić, ali niti činjenica da su s igračem manje nije spriječila Mladost da povede u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena preko Ivana Olujevića. Gosti odgovaraju u trećoj minuti drugog poluvremena pogotkom Luke Milosavljevića. Toni Martinović u 72. minuti dovodi goste u vodstvo, a već šest minuta kasnije Luka Milosavljević dovodi Požegu na dva gola prednosti. Domaćin je do kraja uspio smanjiti rezultat u 84. minuti kada je za konačnih 2:3 precizan bio Krunoslav Ivanković.

-“Rano smo ostali bez igrača te s igračem manje u polju nismo mogli parirati razigranim gostima!”- komentirao je za Sportalo trener Mladosti iz Sibinja, Boris Brica.

-“Na dosta teškom terenu mislim da smo zasluženo pobijedili. Čestitke mojim dečkima na borbenosti i da nije bilo Velike rekao bi da smo uspješno odigrali jesen. Očekujem na proljeće da ćemo biti još bolji. Moj prijatelj Brica dok mu je igrala prva ekipa bio je konkurentan ali kad je mijenjao to više nije bilo to, a imao je i igrača manje. Koristim priliku da čestitam Oprisavcima osvajanju jesenske titule. “- komentar je trenera Požege, Željka Mitrovića