Jesen u 4. NL BJ-KC-VT kompletirana slavljima Borca i Dinama, podjela bodova u Kloštru!

S tri nedjeljna susreta kompletiran je jesenski dio prvenstva 4. NL BJ-KC-VT! Borac iz imbriovca pobjedom 0:3 u Voćinu jesenski dio polusezone završio je na petom mjestu, Dinamo je do sedamnaestog boda došao slavljem nad Garićem 2:0, dok su u Kloštru Podravskom bodove podijelili Mladost i Slatina!

MLADOST KLOŠTAR PODRAVSKI – SLATINA 2:2

Uoči ovog kola desetoplasirana Mladost iz Kloštra Podravskog s učinkom od četiri pobjede, dva neriješena ishoda i šest poraza dočekala je u okviru trinaestog kola sedmoplasiranu Slatinu koja je s učinkom od pet pobjeda, jednim remijem te sa šest poraza . Obje momčadi tražile su iskupljenje za prošlotjedni poraz, a u ovom susretu ekipe su podijelile bodove za konačnih 2:2.

Tomislav Koren u 38. minuti susreta doveo je Mladost u vodstvo, da bi odgovor gostiju stigao nakon dvije minute pogotkom Tonija Hudoletnjaka te se s 1:1 otišlo na predah. Već u prvoj minuti drugog poluvremena Tomislav Koren svojim drugim pogotkom na susretu vraća prednost Mladosti, da bi konačnih 2:2 postavio Matej Kupres u 68. minuti susreta.

-“Obje ekipe su tražile pobjedu, a to se i vidjelo u igri, imali smo i šansu povesti s 3:1, ali nažalost, nismo zabili i kako to ide u nogometu ne zabiješ, dobiješ. Na kraju svakom po bod zasluženo, čestitke gostima, ali i našim igračima na igri i sad idemo na pauzu i okrećemo se drugom dijelu sezone.”- poručili su nam iz NK Mladost Kloštar Podravski.

“-Došli smo se nadigravati, odigrali odličnu utakmicu. Prvo poluvrijeme izjednačena utakmica u kojoj domaćin nakon naše lošije obrambene reakcije dolazi u vodstvo, ali mi već u sljedećem napadu zabijamo iz prekida. Drugo poluvrijeme u prvom napadu domaćin otvara brzim golom, ne gubimo glavu i do kraja utakmice dominiramo i uspijevamo izjednačiti i na kraju imamo još dvije situacije za potpuni preokret. Čestitam svojim igračima na pristupu, karakteru nakon dva gola zaostatka, a domaćinu hvala na fer i korektnoj utakmici. Pozdrav i ekipi Sportala na praćenju naših utakmica.”- komentirao je za Sportalo trener NK Slatine, Nikica Hat

VOĆIN – BORAC 0:3

Trinaestoplasirani Voćin s četiri prvenstvena boda ugostio je Borac iz Imbriovca koji je u proteklom kolu došao do petog prvenstvenog slavlja svladavši Mladost iz Kloštra Podravskog s 3:1, a osim pet slavlja Borac je obilježio pet neriješenih ishoda te pretrpio dva prvenstvena poraza.

U prvom poluvremenu mreže se nisu tresle, da bi u petnaestoj minuti drugog poluvremena drugi žuti karton, odnosno crveni, zaradio Dokić te nakon tog trenutka stvari postaju puno teže za domaćina što Borac kažnjava u 64. minuti pogotkom Žarka Bastašića te pogotkom Sanjina Strajnića tri minute kasnije iz kaznenog udarca. Pejo Kuprešak pred sami kraj susreta u 88. minuti postavlja konačnih 0:3 za Borac.

“-Polusezonu smo završili na najbolji mogući način i pobjedom osigurali peto mjesto.Tako da mogu reći da sam zadovoljan postignutim. Čestitam dečkima na uloženom trudu i ostvarenim rezultatima u prvenstvu i naravno u kupu.”- riječi su trenera Borca iz Imbriovca, Zlatka Andrašića.

DINAMO PREDAVAC – GARIĆ 2:0

U susretu ekipa koje su u proteklom kolu obilježile pobjedu, i to zanimljivo oba sastava četvrtu prvenstvenu sastali su se Dinamo Predavac koji je pobjedom nad Slatinom 0:2 došao na petnaest bodova i Garić iz Garešnice koji je s 5:1 nadvisio Suhopolje, što ih je dovelo na ukupno dvanaest bodova.

Pod kišnim uvjetima i teškom terenu za igru u prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, a sredinom drugog poluvremena domaćine u vodstvo dovodi Dominik Bošnjak. Konačnih 2:0 za ukupno osamnaesti bod Dinama djelo je Roberta Rumenjaka u 72. minuti susreta.

-“U prvih 30 minuta u 100%-tnim prilikama, sami pred domaćim vratarom, našli su se Golubić, Kraljević i dvaput Kožuhar no nismo zabili niti jednu. Prvo poluvrijeme taktički odlično, zatvorili smo sve prilaze našem golu tako da je Dinamo prvi šut uputio u 33. minuti. Ozljeda Kožuhara primorala me na neplaniranu izmjenu u 40′, a ozljeda i izlazak Kraljevića u 57′ oslabilo je vezni red. Bez ova dva igrača nismo bili više toliko opasni prema naprijed. Dinamo je iskoristio naše slabosti i greške. Gol nakon kornera dobili smo zbog zaboravljanja obaveza, a drugi iz kontre. I u 2.poluvremenu u prilikama Luka Rijetković i Vezmar. Kada stvoriš toliko prilika u gostima i ne zabiješ ni jednu ishod je izvjestan. Čestitam Dinamu na pobjedi i fer igri.”- trener Željko Rebrović, NK Garić Garešnica