Jedinstvo (GM) pomelo Bratstvo (SV), Centrometal stigao do četvrte pobjede u nizu

Subota nam je donijela tri utakmice Međimurske Premier lige koje smo mogli pratiti od 16:00 sati. Vjerojatno najveće iznenađenje ovog nepotpunog kola je pobjeda Jedinstva iz Gornjeg Mihaljevca protiv favoriziranog Bratstva iz Savske Vesi. Time je na začelju lige ostao duboko zakopan oporovački Galeb, dok je Graničar iz Kotoribe privremeno zasjeo na prvo mjesto.

NK BRATSTVO (SV) – NK JEDINSTVO (GM) 1:7

Poprilično neočekivana pobjeda gostujuće momčadi nad debelo favoriziranim Bratstvom iz Savske Vesi. Čak sedam komada utrpala je dosad pretposljednja momčad lige, koja je u prvih šest kola ostvarila tek jedan bod, timu koji se na početku prvenstva gledao kao jedan od favorita za osvajanje. Redom su golove za goste zabijali Dario Bubek (2′), Roman Rog (7′), Ervin Sokač (20′, 47′), Igor Kvezić (30′), Shushei Wakayama (51′) i Jumpei Wakayama (82′), dok je za domaćina strijelac bio Dalibor Frančić u 82. minuti utakmice.

NK GRANIČAR KOTORIBA – NK GALEB (O) 5:0

Odlična predstava domaće momčadi koja je ovog tjedna imala i utakmicu kupa u kojem je također slavila. Galeb iz Oporvca jednostavno je bio nemoćan te može biti sretan što je primio samo pet golova. Pogotke za domaćina postigli su dvostruki strijelac Dario Nađ, dok su po jednog dali Nikola Golenja, Mario Gregurina i Dean Volar. Graničer je pobjedom nad Galebom privremeno zasjeo na prvo mjesto lige i spremno čeka rasplet sutrašnjih mečeva BSK Belice i Nedelišća da vidi hoće li se tamo i zadržati.

Igrali smo u srijedu u kupu protiv Venere i dečki su se puno istrošili. Bilo je logično da je zbog toga u prvom poluvrijeme protok lopte bio sporiji. Dečki su bili prvi na lopti, Oporovec je u cijeloj utakmici jednom uputio udarac unutar peterca. Na poluvremenu sam, prije svega, zbog umora promijenio veznu liniju i bok. U drugom smo poluvremenu blago rečeno bili superiorniji. Da su u napadu [dečki] bili ozbiljniji i dodali koju loptu, bilo bi barem 10 golova. Stvarno smo imali puno šansi. Bezbroj situacija smo imali, ali golman njihov je još nešto obranio. Zbilja moram pohvaliti ekipu. Svaki trener bi poželio da mu ekipa ovako igra. Na lopti smo bili jako dobri, u oduzimanju i kreiranju šansi. Liga je maraton i tko bude duže držao prvo mjesto, pobjeđivao i igrao dobro, taj će biti prvi na kraju. Idemo korak po korak. Tražili smo pobjedu s Palovcem pa smo iksali. Svaku ćemo probati pobijediti kao i Nedelišće prošle sezone. Moramo se postaviti u nedjelju, a pobijedit će ona ekipa koja će biti raspoloženija i rastrčanija“, rekao je Mario Piškor, trener Graničara.

NK PODTUREN – NK CENTROMETAL 2:3

Subotnji derbi, a možemo reći i derbi kola, donio nam je posve dva različita poluvremena. U prvom je apsolutni vladar bio Centrometal, koji je zasluženo vodio 0:3 kroz prvih 45 minuta. U drugom je dijelu Podturen ubacio u veću brzinu, stabilizirao se na odmoru i krenuo u preokret. Nažalost po njih, uspjeli su postići tek dva gola, a više od toga im nije išlo unatoč naporu koju su iskazali na terenu. Centrometal je pogocima Leona Meglića u 27. te Jaše Kocijana u 31. i 35. minuti stigao do svoje četvrte pobjede u nizu, dok su nadu u preokret domaćina barem malo donijeli Andrej Goričanec (51′) i Jurica Golubić (90′).

Čestitam protivniku na pobjedi, zaslužili su. Malo smo bili desetkovani, šest igrača nam je nedostajalo. Jednom igraču su nam na prijateljskoj utakmici protiv Međimurja u srijedu slomili nogu, a bio nam je najbolji po formi. Prvo poluvrijeme smo igrali protiv vjetra i s greškama smo jednostavno dobili golove. Bilo je 0:3 za njih u prvom poluvremenu, a nisu imali neke šanse. Drugo poluvrijeme se igralo na jedan gol, ali nije nas htjelo. Mi smo pritiskali, ali nismo mogli. Oni su s 5-6 igrača bili u zadnjoj liniji. Barem da smo bod uzeli, ako ne i preokrenuli. Doma gubimo bodove, a u gostima slavimo, no dobro. Ako bude tako išlo, nemam ništa protiv, samo je šteta doma gubiti bodove. Ne mogu zamjeriti dečkima, čestitam im jer su dali sve od sebe. Idemo se nadigravati [protiv Belice], mi smo takva momčad. Mi želimo svakoga pobijediti, probat ćemo i Belicu iznenaditi. Dobra su momčad, na vrhu su“, izjavio je Vjenceslav Hranilović, trener Podturena.

Prvo poluvrijeme je bilo odlično, vodili smo 0:3. U nastavku smo pali, dobili smo dva gola iz prekida. Oni su bili puno bolji u drugom poluvremenu, ali smo se trudili i bili požrtvovni te smo na kraju uzeli ta tri boda. Koja je naša tajna [ovog pozitivnog niza]? Iskreno, mi smo ona ekipa koja igra ili bijelo ili crno. Ili ćemo odigrati katastrofa ili ćemo odigrati odlično. Ja se nadam i vjerujem [u pobjedu u sljedećem kolu]. Imamo jednog igrača koji nam kao student odlazi u Njemačku u sklopu razmjene studenata pa vjerujem da ćemo njemu u čast pobijediti. Jaša Kocijan je naš prvi strijelac momčadi, on je riješio današnju utakmicu i nadam se da će riješiti sljedeću pa da mirno može u Njemačku“, komentirao je trener Centrometala Goran Klemenčić.