Jedanaestica Orolika, Marinci na vrhu

Vinkovci su u derbiju zaustavili lidera iz Donjeg Novog Sela koji je remijem na svom terenu izgubio vodeću poziciju koju je preuzela sjajna momčad Marinaca. Pet pogodaka je palo u Korođu gdje je novi lider iščupao pobjedu, a to je bila jedna od najmanje efikasnih utakmica. Šest je pogodaka palu u Gabošu i svih šest u mrežu gosta pri čemu se dobrano istaknuo nezaustavljivi Miladin Radović sa četiri pogotka. Sedam je postignuto u Podgrađu, ali ravnomjernije raspoređenih s tim da su bodovi otputovali u Mirkovce, a domaćin ima za čime žaliti pošto je do 64.minute imao vodstvo od 3:1. Devet je palo u Đeletovcima, domaćin slavio teniskim rezultatom uz jedan “break” domaćina, a briljirao je četverostruki strijelac Dario Farago. No sve ih je zasjenio susret u Ostrovu gdje je viđeno 12 pogodaka od čega samo jedan u mrežu raspucanog gosta, a i strijelce je zasjenio fenomenalni  Velimir Kurtušić koji je poentirao pet puta.

Marinci predvode trećeligašku kolonu

Uoči gostovanja u Korođu protiv ekipe Đezelema, ekipi Marinaca pružila se prilika da, u slučaju povoljnih rezultata, izbije na vrh ljestvice, budući su u Donjem Novom Selu derbi igrali domaći Polet i Vinkovci. Po izrazito teškom terenu i nepovoljnom vremenu, nije moglo početi gore za izabranike trenera Igora Dadića – prvo je u 5. min zbog nesportskog ponašanja Martin Suton dobio žuti karton, a tri minute poslije i isključujući zbog igranja rukom. No, to je standardna priča na gostovanjima za novajlije u ligi, tako da im i ovo isključenje nije poremetilo ambicije. Po običaju, kapetan ekipe Matej Plum „povukao“ je svoje suigrače i lijepim pogotkom iz slobodnog udarca u 28. min najavio bodove s ovog gostovanja. Isti je igrač u 37. minuti udvostručio vodstvo iz kaznenog udarca, tako da su gosti u prilično komotnoj situaciji otišli na odmor. Naravno da se nešto pitalo i domaćine, koji su s igračem više došli do smanjenja rezultata, strijelac je u 55. min bio M. Svečnjak. Sve dvojbe oko pobjednika pogotkom za 1:3 odagnao je I. Marković u 85. min. Do kraja igrači Đezelema su uspjeli smanjiti na 2:3 (D. Vasilj), no bodovi su otišli put Marinaca. Pokazalo se kako je ova pobjeda bila dostatna za vrh ljestvice, jer su Polet i Vinkovci odigrali bez pobjednika (1:1).

„Rano smo dobili crveni karton, baš kao u Đeletovcima. Utakmica je bila izrazito teška i po teškom terenu, uz nepovoljne vremenske prilike. Ipak, izborili smo pobjedu i, koliko čujem, dostatnu za vodeću poziciju na ljestvici. Idemo dalje u nove pobjede!“ – optimističan je nakon susreta bio stoper Marinaca Ivan Vestić. U narednom kolu Marinčani su slobodni, ali neće nedostajati uzbuđenja budući klubovi plasirani od druge do pete pozicije igraju međusobno (Vinkovci – Čelik, Hrvatski sokol – Polet). (Siniša Đurić)