Jakšić namjestio nišanske sprave, Lipik minimalno u Požegi, Hajduk svladao vodeći Svačić

Odigrano je prvih 5 susreta 18. kola MŽNL PŽ-SB, a današnji program su obilježile minimalne pobjede u skoro svim susretima.

NK POŽEGA 0:1 NK LIPIK 1925

Vrlo tvrd i neizvjestan je bio jedan od derbija kola u Požegi, a na kraju je gostujući Lipik svladao domaću Požegu 0:1 (0:0).

Nakon prvih 45 minuta mreže vratara obje momčadi su mirovale, a mali trenutak genijalnosti je bio potreban da utakmica bude riješena. U 57. minuti nakon dosuđenog prekršaja Giulijano Pierobon namješta loptu te u maniri vrhunskih majstora pogađa za 0:1 gostiju, a ispostavilo se kako je to jedini pogodak na susretu te 3 boda idu za Lipik. Požega u sljedećem kolu ide kod Zadrugara, a Lipik na domaćem terenu dočekuje Slavonac.

NK PAPUK 0:2 NK ZADRUGAR

Nogometaši Papuka su ugostili Zadrugar u 18. kolu, a bolji susret su odigrali gosti te slave pobjedu 0:2 (0:0).

Nakon prvog dijela u kojem nije bilo pogodaka, susret se rasplamsao u drugih 45 minuta kad su postignuta oba pogotka. Već u 49. minuti poveli su gosti pogotkom Tomislava Galovca, a odlično odigran susret Galovac je okrunio drugim pogotkom na susretu u 78. minuti. Ispostavilo se da je to konačan rezultat tako da gosti mogu biti puno zadovoljniji. U sljedećem kolu Papuk će na teško gostovanje kod Svačića, a Zadrugar dočekuje Požegu.

Braslav Ostojić je zadovoljan današnjom pobjedom:

Zaslužena pobjeda u Velikoj. Dečki su odigrali pravu utakmicu. Pohvalio bih fer i korektnog domaćina, kao i sudačku trojku.

NK HAJDUK PAKRAC 2:1 NK SVAČIĆ

Nogometaši Hajduka su danas ostvarili vrhunsku pobjedu rezultatom 2:1 (1:1) nad vodećim Svačićem u Pakracu.

Jako je dobro domaća momčad započela ovaj susret te su već u 14. minuti poveli 1:0, kad je precizan bio Filip Dietzman. Samo 10 minuta poslije već je bilo 1:1 jer su gosti dobro reagirali te su izjednačili pogotkom Tomislava Žuljevića tako da se s 1:1 otišlo na predah. Čitav drugi dio je protekao u prilikama obje momčadi jer su i Hajduk i Svačić htjeli puni plijen iz ovog susreta. Odlučujući trenutak se dogodio u 90. minuti, kad je za konačnih 2:1 zabio Filip Matijašević pa tako Pakračani slave odlična 3 boda, dok Svačić nastavlja s promjenjivom formom u posljednje vrijeme. U sljedećem susretu Hajduk ide u Jakšić, a Svačić dočekuje Papuk.

NK BUDAINKA KOLONIJA 1:6 NK JAKŠIĆ

Nogometaši Jakšića su gostovali kod Budainke te su slavili s uvjerljivih 1:6 (0:1).

Prvih 45 minuta nije donijelo previše toga za gledatelje, a jedini pogodak je zabio Ivan Brus u 19. minuti. Izjednačili su domaćini preko Petra Ćorluke u 51. minuti susreta, a nakon toga kreće rapsodija gostiju. Prvo Brus postiže svoj drugi pogodak u 61. minuti, a minutu poslije Marko Grbeš zabija za 1:3. Dominik Dorić podiže vodstvo Jakšića na 1:4 u 76. minuti, a u 84. minuti zabija svoj drugi gol za 1:5. Konačnih 1:6 je postavio Grbeš svojim drugim pogotkom u 88. minuti. U sljedećem kolu Budainka ide u Donje Andrijevce, a Jakšić dočekuje Hajduk na domaćem terenu.

NK SLAVONAC NOVA KAPELA 0:0 NK SIKIREVCI

Jedini današnji susret bez pogodaka igrao se u Novoj Kapeli, gdje je domaći Slavonac ugostio Sikirevce. Bilo je nekoliko prilika s obje strane u oba poluvremena na današnjem susretu, ali Vlaić i Topčić su uspjeli sačuvati svoje mreže čistima tako da utakmica završava najprevednije bez pobjednika. U sljedećem kolu Slavonac gostuje kod Lipika, a Sikirevci dočekuju Slobodnicu.