Jakšić nadigrao Papuka, Lipik slavio protiv Slobodnice

Danas su odigrana prva dva susreta 7. kola MŽNL. Brod – Požega u kojem su Jakšić i Lipik slavili kod kuće. Sutra se igraju preostalih pet susreta s početkom od 15:45.

JAKŠIĆ – PAPUK 4:2

Jakšić je nastavio dobar niz kao i u protekla dva susreta, danas su potpuno nadigrali goste iz Velike te su zasluženo slavili. Ušli su malo uspavano u utakmicu, a gost je to iskoristio i poveo preko Nikole Miholića u 10 minuti. Nakon toga domaćin pokušava što prije doći do izjednačenja što su i uspjeli, kapetan Domagoj Kovačević je hladnokrvno poravnao iz jedanaesterca. Nakon toga vodila se bitka na sredini terena sve do 37. minute kada su gosti nakon kornera došli do ponovnog vodstva. Nakon dobrog ubačaja domaći vratar nije dobro procijenio loptu te ona dolazi do Željka Parobeka koji mirno stavlja glavu i šalje loptu u mrežu. Pred kraj prvog dijela Jakšićani su imali jednu izglednu šansu koju je Gabrijel Sivonjić odlično obranio  i tako je sačuvao svoju momčad. Sa prednosti Papuka otišao se na odmor. U drugom dijelu domaćin je potpuno preuzeo konce igre u svoje ruke te su dirigirali tempo cijelo drugo poluvrijeme, a gosti kao da su nestali s terena. Vrlo brzo je domaćin došao do izjednačenja, nakon ubačaja sa strane Marko Grbeš majstorski petom vara Sivonjića i poravnava rezultata. Domaćin je do kraja s još dva pogotka mirno priveo utakmicu kraju te su upisali vrijedna tri boda. Još jednom je pogodio Grbeš, a konačan rezultat postavio je Luka Banić u 72. minuti.

Čestitke ekipi Jakšića i njihovom treneru gospodinu Kozini na zasluženoj pobjedi. Mi smo odigrali najlošiju utakmicu bez volje i htijenja, tako se bodovi ne osvajaju. Idemo se probati pripremiti za Andrijevce koji nemaju poraza. – izjavio je Dalibor Banović, trener Papuka.

LIPIK – SLOBODNICA 2:0

U Lipiku je odigrana zanimljiva utakmica u kojoj je domaćin na kraju slavio. Vodila se lavovska bitka na sredini terena u kojoj su obje momčadi pokazale dobru igru. Pred kraj prvog dijela Marin Tomić je doveo domaćina u prednost. U drugom dijelu su gosti pokušavali doći do izjednačenja, ali jednostavno nisu bili dovoljno mirni u realizaciji te je domaća obrana dobro otklanjala svaki opasniji pokušaj. Dvije minute prije kraja susreta Fabijan Nikić svojim pogotkom donosi vrijednu pobjedu svojoj momčadi i postavlja konačan rezultat.

Prvo poluvrijeme nas je golman držao u životu, a drugo ponuđene darove od domaćina nismo iskoristili. Rijetko glupa ekipa na čelu samnom. – izjavio je Darko Vrljić, trener Slobodnice.

Od početka smo gostima nametnuli svoju igru i bili smo bolji u svim segmentima igre, malo smo imali problema s realizacijom, ali na kraju potpuno zaslužena pobjeda. Čestitam danas svim dečkima na odličnom pristupu od prve do zadnje minute. Gostima sretno u nastavku prvenstva i čestitam sudcima na odlično odrađenom poslu. – izjavio je Mario Milašinović, trener Lipika.