Iza odbojkaša Marsonije je vrlo dobra polusezona u Superligi !

Ove sezone je u muškoj odbojkaškoj Superligi bilo vrlo neizvjesno što se vidi prema plasmanu ekipa u vrhu. Aktualni prvaci zagrebačka Mladost jedina je nakon prvog dijela prvenstva bez poraza te su zabilježili svih 11 pobjeda. Iza njih po 9 uspjeha i dvije izgubljene imaju 3 kluba i to: osječka Mursa, Ribola Kaštela i Centrometal iz Črečana. Krug ekipa koje ako ovako završe u plasmanu na kraju sezone te ih čeka doigravanje zatvaraju peti Varaždin i šesta Marsonia koji su na omjeru 6 pobjeda i 5 poraza. Iza njih na dvije pobjede ostali su Rovinj i Sisak tako da Brođani imaju lijepu prednost kako bi do kraja zadržali tu poziciju među prvih 6 ekipa koje idu u doigravanje za prvaka Hrvatske.

Prošlo ljeto uprava kluba angažirala je prvo trenera Miloša Živanovića te je zadržala najbolje igrače koji su klub ostavili u Superligi. Onda se krenulo u pojačavanje momčadi, pa su tako došla 2 standardna igrača iz doprvaka Hrvatske i to iz osječke Murse, Davor Bogdanović i Luka Kraljević. Njima su dodali Edina Mehića, člana reprezentacije BiH koji u cijeloj Superligi ima najviše osvojenih poena. Stoga je razumljivo da su se Brođani od ekipe koja se prošle sezone borila za ostankom u ligi, sada s ovim igračima i ovom momčadi našli u poziciji borbe za naslovom prvaka.

Odbojkaši Marsonije u prvenstvo su krenuli sa 4 uzastopna poraza od objektivno jačih klubova. Tako su porazi na Vijušu bili od Centrometala i Ribola Kaštela te u gostima s 3:1 u Osijeku od Murse i s istim rezultatom u Varaždinu. Nakon toga uslijedio je niz od 6 uzastopnih pobjeda te su tako na domaćem terenu svladani: Zadar, pa Medicinar Trnje iz Zagreba, Rovinj i Sisak te u gostima Split i Rijeka. Na kraju u posljednjem jesenskom kolu stigao je očekivani poraz s 3:1 od prvaka Mladosti u Zagrebu. Brođani su pošteno namučili vodeću i neporaženu momčad Superlige budući su im uzeli set te su u 4. setu izgubili s 25:23. Dakle, vrlo lako su mogli imati 2:2 i izboriti posljednji 5. set.

Naravno da je želja odbojkaša Marsonije uhvatiti doigravanje za što će im trebati plasman među prvih 6 klubova. U drugom dijelu sezone imaju nekoliko ključnih gostovanja kod ekipa koje imaju isti cilj, pa tako moraju u Rovinj i Sisak što će im biti ključno za plasman u play – off.

U nastavku sezone odbojkaši trenera Miloša Živanovića imat će teži raspored budući ih očekuje utakmica više u gostima, dok će na svom terenu između ostalih klubova još ugostiti prvaka Mladost iz Zagreba i slijedeći vikend u subotu, 3. veljače od 15 sati drugoplasiranu Mursu iz Osijeka.