Ivančica odnijela bod iz Beletinca na otvaranju Lige za prvaka

U nedjelju su odigrane po dvije utakmice u Ligi za prvaka i Ligi za ostanak Elitne lige Varaždin čime je zaključeno prvo kolo posljednje faze natjecanja.

BEDNJA – IVANČICA 2:2

Uzbudljiv je bio derbi u Beletincu, dva puta je Ivančica imala vodstvo no dva puta su se domaći uspjeli vratiti u egal pa su se na kraju i jedni i drugi morali zadovoljiti po bodom. Početnu prednost Ivančici je u desetoj minuti donio kapetan Leon Gregur, da bi domaćin u 25. minuti izjednačio golom Mihaela Đurina. Uporni su gosti iz Ivanca, u 38. minuti ponovno su u vodstvu nakon što je poentirao Ivan Kostelac, no ovoga puta prednost je bila vrlo kratka jer je nepune dvije minute kasnije za domaće strijelac Ante Kulji. Posljednjih 15-ak minuta Ivančica je igrala s igračem manje nakon što je drugi žuti karton zaradio prvi strijelac na utakmici Leon Gregur, no uspjeli su se gosti obraniti i ostaviti borbu za naslov otvorenom.

NEDELJANEC – MLADOST 4:0

Za razliku od dvoboja u Beletincu u Nedeljancu nije bilo previše uzbuđenja što se tiče konačnog pobjednika, domaćin je brzim golom Jurice Hanđeka načeo goste iz Margečana, pa još bržim Tomislava Medveda na početku nastavka utabao put ka pobjedi. U samoj završnici još dva gola, jedan Medveda i jedan Filipa Štefulja, za vrlo uvjerljivu pobjedu Nedeljanca. Uz pomoć Ivančice nada je ponovno budna, Nedeljanec je sada šest bodova iza Bednje.

JALŽABET – ZELENGAJ 2:3

U Ligi za ostanak dvije pobjede gostiju, kada se dodaju subotnjem slavlju Plitvice u Cestici čine potpunu dominaciju gostiju. Ogroman posao napravili su nogometaši Zelengaja pobjedom nad Jalžabetom, sada su na sigurnoj distanci od zone ispadanja iako će trebati još nešto bodova. Jalžabet je zabetoniran na prvom mjestu ovog natjecanja s nedostižnom prednosti čak i da sve utakmice izgube. Utakmica je bila odlična, zanimljiva s dva preokreta i u konačnici slavljem gostiju. Poveo je Zelengaj golom Ivana Miljkovića u 24. minuti, no samo dvije minute kasnije Marko Lučić vraća stvari na početak. U 39. minuti Mario Oršić seli prednost na stranu Jalžabeta i činilo se da utakmica kreće u očekivanom smjeru, no nisu se s tim složili gosti koji su do odmora izjednačili golom Valentina Mlakara koji se u nastavku u 62. minuti pretvorio u pravog junaka golom za novi preokret, novo vodstvo i pobjedu Zelengaja.

– Kao prvo čestitao bi dečkima na pobjedi kao i na trudu i zalaganju koji su prikazali. Domaćin imao inicijativu a mi smo se orijentirali na kontre iz kojih smo uspjeli postići 3 pogotka, a trebali smo i više. Na kraju zaslužena pobjeda mojih dečki. Čestitke domaćinu na fer i korektnoj utakmici, a mi se dalje okrećemo borbi za ostanak – rekao je Matija Hudoletnjak, trener Zelengaja.

DUBRAVKA ZAGORAC – BUDUĆNOST 1:4

Sjajna partija Budućnosti i velika pobjeda u borbi za ostanak. Za Dubravku Zagorac je to bila velika prilika da odmah na početku Lige za ostanak praktično riješe sve dileme te bodovno odmaknu od ekipa iza sebe, no vrlo loš ulazak u utakmicu u kojem su najprije zatresli vlastitu mrežu, pa nedugo potom skrivili kazneni udarac kojeg je u 0:2 pretvorio Fran Mikan usmjerili su utakmicu na gostujući mlin. Kad su se pregrupirali i krenuli po smanjenje zaostatka novi šok na otvaranju drugog dijela kada je Dario Presečki zabio za nedostižnih 0:3. Sredinom drugog poluvremena Mikan drugi put pogađa domaću mrežu, a poraz je koliko toliko u završnim minutama ublažio Martin Pavličević.

– Evo konačno smo uspjeli spojiti dva dobra poluvremena i bez nekih individualnih grešaka u fazi obrane. Također su nam se vratili prvotimci bez kojih smo igrali zadnje utakmice tako da je i to doprinijelo kvaliteti izvedbe. Ovo je samo jedan korak k cilju prema ostanku za koji još moramo puno raditi da ga ostvarimo. Čestitke dečkima i da uživaju u ovoj pobjedi i izgradnji samopouzdanja – rekao nam je nakon susreta Miljenko Špiranec, trener Budućnosti.