Ivan Triska spakirao četiri pogotka Graničaru i donio veliko slavlje Dinamu, Mladost slavila protiv Donje Obriježi

Danas su odigrana prva dva susreta četvrtog kola 1. ŽNL. Požeško – slavonske u kojima su Mladost i Dinamo ostavili bodove kod kuće. Svi ostali susreti igraju se sutra s početkom od 16:45.

MLADOST – CROATIA (DO) 1:0

U utakmici bez puno prigoda Mladost je uspjela svladati momčad iz Donje Obriježi pogotkom Vedrana Zirduma u 10. minuti. Nakon toga se utakmica primirila, gosti su u drugom dijelu bili konkretniji te su pokušali izjednačiti, ali je Mladost uspjela sačuvati prednost i tri boda.

Danas nas je dosta nedostajalo. Rano smo poveli i nakon toga utakmica se smirila i do pred kraj šansi nije ni bilo. Ipak gost je kako je utakmica odmicala sve više stiskao i na kraju imao i par dobrih prilika. Moji igrači su izdržali pritisak i velikom borbenošću sačuvali rezultat. Gostima želim više sreće u budućim utakmicama, a nama u teškom rasporedu pred nama oporavak i povratak nekog od igrača da dobijemo malo na širini. – izjavio je Igor Smoljanović, trener Mladosti.

DINAMO – GRANIČAR 4:2

I danas se ispostavilo da kao i u prijašnjim utakmicama Dinamo nikako ne paše Graničaru, a još pogotovo u Rajsavcu. Tako je bilo i danas jer Graničar odlazi kući praznih ruku. Bez obzira što su gosti do sada bili prva momčad na ljestvici domaćin se nije htio predati prije utakmice te su se grčevito borili kako bi izborili prve bodove i kako bi pokazali da im nije mjesto na posljednjoj poziciji na kojoj su bili do sada. Gosti su cijelu utakmicu imali terensku nadmoć i inicijativu, ali to nisu uspjeli iskoristiti.  Po otvaranju susreta svi su mislili da će to biti jedna laka pobjeda za Zagrađane koji su već u četvrtoj minuti nakon smušenosti domaće obrane došli do vodstva preko Adama Srdarevića. Nakon toga je domaćin uspio stvoriti dvije dobre šanse iz kontri, ali sijevalo je i pred njihovim golom gdje su gosti imali još par izglednih šansi, ali ih nisu uspjeli realizirati. U 25. minuti je najbolji igrač Dinama Ivan Triska iznudio, a zatim i mirno realizirao jedanaesterac te poravnao rezultat. Samo osam minuta nakon toga Triska pogađa i iz igre te odvodi svoju momčad s prednosti na odmor. U drugom dijelu gosti opet nastavljaju trkački harati terenom, ali domaćin se grčevito brani i sve čisti ispred svojih vrata, što prođe zadnju liniju odlični vratar domaćina Hrvoje Šarić pokupi. Gosti su ipak u 72. minuti uspjeli probiti čvrsti blok domaćina i nakon jednog ubačaja Jakov Šinko glavom spušta loptu na drugu stativu gdje se nalazi Adam Srdarević koji posprema istu u mrežu i poravnava rezultat. Nakon toga ista stvar kao i cijelu utakmicu, gosti pokušavaju, domaćin se odlično brani, a onda u 80. minuti ide jedna duga lopta do Triske koji ulazi u kazneni prostor, a tamo ga potpuno nepotrebno i pomalo bizarno ruši gostujući branič, a sudac očigledno pokazuje drugi puta na bijelu točku. Triska je hladnokrvan i drugi puta s bijele točke. Do kraja su gosti pokušali doći do izjednačenja te su par puta dobro zaprijetili, ali onda opet preslika akcije od prije desetak minuta, duga lopta na Trisku, a on se odlično probija sam do gostujućeg vratara gdje ga i treći puta ruše u kaznenom prostoru.  Sudcu ništa nije preostalo nego pokazati i treći puta na bijelu točku. Naravno to je za Ivana Trisku zicer koji ne promašuje te tako i treći puta vara Bošnjaka i donosi vrijedna tri boda svojoj momčadi.

Upozoravali smo ekipu da svi igraju nogomet..pa tako i naš današnji protivnik Dinamo iz Rajsavca. Znali smo da će domaćin tražiti prve bodove i to se upravo i dogodilo. Očito nam je teško nositi se s prvim mjesto iako je tek početak prvenstva.  Ovu utakmicu mi smo uknjižili s tri boda a da ona nije ni počela… Moramo se izdignuti iz ovoga i pravi dočekati Croatiu iz Mihaljevaca. Vjerujem u svoje igrače, domaćinu čestitam na pobjedi i želim sreću u slijedećim utakmicama. – izjavio je Darko Čengić, trener Graničara.