IHF SP 2022: Remi u drami s Portugalom, slijedi borba za poredak od 9. do 12. mjesta

Hrvatska ženska kadetska reprezentacija odigrala je neodlučeno s Portugalom 28:28 u 2. kolu Glavne skupine 2 Svjetskog prvenstva u Sj. Makedoniji. Zbog bolje gol razlike Hrvatska će u borbu za poredak od 9. do 12., a Portugal 13.-16. mjesta. Inače, Hrvatska je imala sve u svojim rukama za pobjedu, ali je propustila realizirati najprije sedmerac, a zatim i posljednji napad kod rezultata 28:28.

Ali krenimo redom. Prvo poluvrijeme bilo je izjednačeno sve do završnih pet minuta. Portugalke su doduše vodile većim dijelom. Nakon dugačkog niz igre pogotka za pogodak,  Portugal prvi put odlazi na plus dva pri rezultatu 6:4. Ali Hrvatska uzvraća s dva pogotka za redom i dolazi na 6:6. Onda naše suparnice ponovno uspijevaju napraviti dva razlike, 6:8.

Odgovor Hrvatica bio je još žešći. Serijom od tri pogotka za redom naše mlade rukometašice preuzimaju vodstvo 9:8. I umjesto da u tom ritmu nastave do kraja prvoga dijela, one upadaju u crnu rupu, kao i u mnogim ranijim susretima, i Portugalke to koriste. Stiže njihov novi niz od tri pogotka za redom i prednost od 11:14. Hrvatska je do kraja poluvremena propustila realizirati sedmerac i uz nekoliko tehničkih pogrešaka praktički poklonila Portugalu konačnih 12:15 na predahu.

Portugal nastavlja u istom ritmu i u drugom poluvremenu. I već nakon deset minuta igre ima pet razlike (17:22). Činilo se da naše djevojke nemaju snage za povratak u utakmicu. Ali one nisu mislile tako.

Malo po malo topile su portugalsku prednost i u 51. minuti došle do vodstva 26:25. Dvije minute poslije otišle su na plus dva i činilo se da sve imaju pod kontrolom. Tim prije jer je i Lea Zetović na vratima uhvatila ritam, skinula nekoliko jako teških udaraca i pogurala nas prema vodstvu.

Do kraja smo ipak vidjeli pravu dramu. Portugal je nakon minute predaha vrlo brzo izjednačio. Hrvatska je, vjerovali ili ne, do kraja susreta ostala bez postignutog pogotka (7 minuta) pri tome promašila sedmerac 60 sekundi prije kraja, pa onda i posljednji napad nakon što je Portugal prokockao svoju priliku. I kao da sve to nije bilo dovoljno, Anđela Žagar je nakon isteka vremena preko živog zida pogodila vratnicu. Ona je bila i naš najbolji strijelac s 8 pogodaka. Šest je dodala Iva Bule, 5 Sara Marendić. Kod Portugala prvo ime Constanca Sequeira s 10 pogodaka.

Ali i remi je bio dovoljan našim djevojkama da se bore za poredak od 9. do 12. mjesta. Suparnice će saznati kasnije tijekom večeri kada završe susreti u Skupini 4.

IHF SP 2022: GLAVNA SKUPINA 2, 2. KOLO

HRVATSKA – PORTUGAL 28:28