IHF SP 2022: Poraz od Danske i korak dalje od sna o četvrtfinalu

Hrvatska ženska kadetska reprezentacija poražena je od Danske 23:29 u prvom susretu 2. kruga Svjetskog prvenstva u Sj. Makedoniji. Danska je tako nastavila stopostotni niz i tom pobjedom osigurala četvrt završnicu. Hrvatska pak mora čekati rasplet susreta Egipat – Portugal i nadati se pobjedi Portugalki da ostane u igri za ulazak među osam najboljih.

Prvo poluvrijeme bilo je nešto najbolje što je Hrvatska odigrala do sada na svjetskom prvenstvu. I prava je šteta što je u završnici malo ponestalo snage i koncentracije pa je Danska odnijela na predah minimalnu prednost 12:13.

Odlična je bila naša obrana. Čvrsta, pokretljiva, agresivna. Na vratima također jako dobro raspoložena Lea Zetović. Naše mlade rukometašice vodile su većim dijelom. U jednom trenutku su imale plus dva (7:5). Dansku to nije poremetilo, ostala je u priključku pa serijom 0:3 otišla na dva razlike u 22. minuti.

Hrvatska je u tim trenucima igrala s flasterom na najboljoj danskoj igračici Julie Mathiasen Scaglione. I prava je šteta da su brazilski suci u završnici susreta sudili isključenje Sari Marednić u napadu. To je prava rijetkost u rukometu. Umjesto isključenja danskoj obrambenoj igračici, Hrvatska je primila pogodak u posljednjim trenucima i na poluvrijeme otišla s minus jedan.

Još desetak minuta u nastavku Hrvatska je držala priključak. Onda je stigla velika serija tehničkih pogrešaka, prebrzih udaraca i Danska se odvojila. Bio je to niz od 1:7. Od 16:17 u 35. minuti, do 17:24 u 49. minuti. I tu je priči bio kraj.

Šteta, jer Lea Zetović imala je fantastičan dan s 14 obrana. Devet pogodaka dala je Iva Bule. Šest Anđela Žagar. Hrvatska je imala ukupno 14 tehničkih pogrešaka i 6 izgubljenih lopti. Kada tome dodamo i 7 isključenja prema jednom Danske sve je jasno. Ni iskusnije i bolje ekipe to ne bi dobile.

Našoj reprezentaciji sada treba pobjeda Portugala nad Egiptom. Zatim Danska mora dobiti Egipat, a Hrvatska Portugal pa da se zatvori krug tri reprezentacija s 2 boda. Tada bi odlučivala mini tablica, a reprezentacija s najboljom gol razlikom prošla dalje.

Dobije li Egipat tijekom večeri Portugal sve je jasno. Danska i Egipat idu u četvrtfinale, a Hrvatska i Portugal u razigravanje od 9-16. mjesta.

IHF SP 2022: GLAVNA SKUPINA 2, 1. KOLO

HRVATSKA – DANSKA 23:29