/Hrvatski Dragovoljac bolji od BSK-a DOBAR DOJAM, TEŽAK PORAZ BSK-A
05_2HNL_NAJAVA_DRAGOVOLJAC_BSK_13092019

Hrvatski Dragovoljac bolji od BSK-a DOBAR DOJAM, TEŽAK PORAZ BSK-A

Nogometaši Hrvatskog dragovoljca upisali su svoju prvu ovosezonsku pobjedu na svom stadionu u Sigetu pobjedivši momčad Denisa Krstanovića rezultatom 3:0 te se tako izjednačili po bodovnom učinku s BSK-om.

HRVATSKI DRAGOVOLJAC – BSK 3:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Petković (14),2:0 Petković (51), 3:0 Petković (63),

Hrvatski dragovoljac: Šubarić, Vuco (od 77. Muhar), Crnčević, Doležal (od 68. Šiško), Lovrić, Mihaljević, Šimić, Petković, Crnojević, Cetina, Božić (od 63. Nakić)

Trener: Roy Ferenčina

BSK: Đilas, Mitrović, Muženjak, Dabro, Blatančić, Dalić, L. Mihaljević, Kovačić, Ćorić (od 61. Popović), Gvozdenović, Žuljević (od 79. I. Mihaljević)

Trener: Denis Krstanović

BSK je dobro krenuo u utakmicu, u početku su zadržali loptu i i tako primirili početne napade domaćina, a u 8. minuti su i prvi zatresli protivničku mrežu, no Dabro se nalazio u nedozvoljenoj poziciji. Kada se činilo da Dragovoljac ne može puno nauditi gostujućoj obrani sijevnula je jedna brza akcija po lijevoj strani nakon koje je Petković ostao sam pred Đilasom pa i nije imao težak posao  pogoditi za domaću prednost. U 23 minuti Petrović je neshvatljivo ostao sam na 5 metara od Đilasa, no na sreću gostiju ovoga puta potonji izlazi kao pobjednik. Minutu nakon toga Dabro sjajno krade loptu Vuci koji se malo zaigrao, nakon toga i dobro puca, no lopta odlazi pored vratnice već svladanog Šubarića. Bila je to najbolja prigoda BSK-a u prvom poluvremenu u kojem je ostavio odličan dojam, no prednost je bila na strani domaćina.

U drugom poluvremenu sasvim sigurno plan je bio pokušati što prije izjednačiti, a dogodilo se upravo suprotno. Nisu se momčadi još niti ponovno ugrijale a Petković je i drugi put prevario Đilasa. Ponovno brza akcija na boku, ovoga puta na desnom, Mihaljević je ubacio u gužvu gdje se Petković odlično snalazi i reagira poput rasnog strijelca te šalje loptu iza nemoćnog vratara momčadi iz Bijelog Brda. To je bio okidač da se Dragovoljac dodatno začahuri na svojoj polovini, zgusnuli su se u sredini i tako ugušili Muženjaka koji je u prvom poluvremenu bio najopasniji mežu Žuto-plavima, a na drugoj strani vrebali priliku za novu kontru. Dočekali su je u 62. minuti kada je Jan Doležal sjajno povukao kontru, napravio velik dio posla i poslužio Vinka Petkovića koji s ruba kaznenog prostora prizemnim udarcem pogađa za velikih 3:0. Iako je ostalo jako puno vremena do kraja, ovim golom utakmica je završena, do kraja je to bilo samo odrađivanje posla i jednima i drugima. Do kraja vrijedi istaknuti još samo pokušaj Nakića iz 86. minute kojeg je lijepom paradom u korner skrenuo Đilas i spasio svoju momčad potpunog potopa, a na drugoj strani dva je puta pucao Blatančić, no oba buta pored gola.

BSK jednostavno nije pronašao način kako ozbiljno zaprijetiti Šubariću nakon što je Dragovoljac došao do početne prednosti. Imali su Bjelobrđani dominaciju u posjedu čitavih 90 minuta, no nisu uspjeli ništa konkretno naparaviti, nisu uspjeli niti jednom pogoditi okvir Šubarićeva gola što u konačnici i dovoljno govori o zasluženosti pobjede Dragovoljca.