Hrvatske U-17 odbojkašice poražene od Srbije na Euru

U drugom kolu skupine jedan Europskog kadetskog U17 prvenstva za odbojkašice, reprezentacija Hrvatske je izgubila od Srbije 0:3 (22, 16, 24). Već pogled na broj poena po setovima sugerira da je utakmica mogla i drugačije završiti, da su naše odbojkašice mogle možda izvući poneki set. U prvom su sustigle prednost Srbije od 20:16 i 22:18, došle na 21:23 i 22:24, ali suparnice su ipak iskusnija ekipa koja je znala završiti set. U drugom setu Srbija je imala vodstvo i od +11 (22:11) tako da krajnjih 25:16 na kraju izgleda solidno.

Treći je set, u kojem je izbornik Stojaković malo promijenio sastav, još jednom pokazao potencijal naše reprezentacije ali i oscilacije koja se pojavljuju tijekom susreta. Nakon što su preokrenule vodstvo Srbije od 16:11 i povele 19:14 i 21:16, stečeno nisu uspjele održati. Srbija se vraća u meč, nakon dvije set lopte Hrvatske, i dva promašena servisa, izjednačavaju na 24:24 i uz četiri poena u nizu osvajaju taj set s 26:24, za konačnih 3-0.

„Nedostajalo nam je prave energije od prethodnog susreta s Bugarkama, pogotovo u prva dva seta. Malo su naše djevojke previše respektirale suparnice. Ponovno su se pokazale oscilacije u našoj igri, pa nam je cilj smanjiti ih što je više moguće u slijedećim susretima. Mislim da ćemo biti bolji kako turnir bude odmicao, iako je skupina doista iznimno jaka i izjednačena o čemu svjedoče i dosadašnji rezultati,“ -rekao je nakon utakmice izbornik naše reprezentacije Miodrag Miki Stojaković.

Lana Sesar sa 9 poena ponovno najučinkovitija u našim redovima. Hrvatska je imala identičan broj poena blokom kao i Srbija (5), kao i broj neforsiranih pogrešaka (23) no slabije su servirale, 3 asa prema 7 Srbije, uz po 10 pogrešaka te imale 10 poena manje u napadu (31-41). Prijem servisa također na strani pobjednica, 33 prema 19%.

Slijedeći susret naše djevojke igraju u danas, 18. srpnja u 18.30 protiv domaćina Češke, koja je do sada s 3:2 pobijedila Nizozemsku.