Hrvatska odbojka piše povijest: Zlatna i srebrna medalja na premijernom MEVZA seniorskom prvenstvu
Hrvatska muška odbojkaška reprezentacija osvojila je zlatnu medalju na premijernom izdanju MEVZA seniorskog prvenstva pobjedom nad domaćinom Mađarskom 3:0 (25:16, 25:23, 25:19). Od prve do zadnje poene hrvatska reprezentacija pokazala je sigurnost, kontrolu i kvalitetu. Nakon početnog ispitivanja snaga preuzeta je inicijativa, a posebno uvjerljiv bio je treći set kojim je utakmica potpuno zatvorena. Najefikasniji je bio Gabrijel Cvanciger sa 13 poena, a važan doprinos dali su Sven Jakopec, Kruno Nikačević i Ante Kulušić. Izbornik Ratko Peris sa stožerom i igračima upisao je ime u hrvatsku odbojkašku povijest.
Odbojkašice do srebra u drami pet setova

Ženska reprezentacija odigrala je spektakularan susret koji je Mađarska na kraju dobila 3:2 (19:25, 25:23, 25:18, 30:32, 15:12). Hrvatska je izvrsno otvorila utakmicu, a četvrti set bio je pravi odbojkaški klasik u kojemu su naše reprezentativke spasile više meč-lopti i izborile peti set. U završnici je malo nedostajalo za potpuni preokret. Najraspoloženija je bila Osječanka Mika Grbavica s impresivnih 28 poena, a uz nju je važan doprinos dala i druga Osječanka u postavi, Vedrana Jakšetić. Izbornik Igor Arbutina može biti ponosan na prikazano.
Dvije medalje, jedno jasno upozorenje regiji
Obje reprezentacije turnir su završile s identičnim učinkom — tri pobjede i jedan poraz — što potvrđuje da Hrvatska čvrsto pripada samom vrhu MEVZA regije. Zlatna i srebrna medalja s premijernog seniorskog izdanja ovog natjecanja snažna su potvrda sustavnog rada Hrvatskog odbojkaškog saveza u razvoju reprezentativnih programa i mladih igrača.