HOŠK srušio Poleta, Dračice korak bliže tituli

Odigrano je 22. kolo đakovačke Segunde, a jedino utakmica između Omladinca i Dinama nije odigrana zbog smrtnog slučaja u selačkom nogometnom klubu.

U subotu je Sloga iz Koritne slavila nad gostima iz Strizivojne. U visokoj su se pobjedi od 4:0 u strijelce upisali Pačarić, Romac, Maričević i Kovačević. U Punitovcima je svakoj momčadi pripalo po jedno poluvrijeme. Prvo Slavoniji koja je povela zgoditkom Gurdona, a drugo Hajduku kada je izjednačio Veselinović. Kešinci su slavili kod fenjeraša u Viškovcima rezultatom 4:2. Domaća je momčad rano povela, no u nastavku Kešinčani preokreću rezultat u svoju korist.

Koliko je teren u Gašincima vruć, najbolje je osjetio semeljački Polet koji je u nedjelju doživio poraz i vjerojatno se oprostio od titule prvaka. Domaći je HOŠK pogocima Raca, Totića i Hodaka osigurao važnu pobjedu za priključak sredini ljestvice. Poraz Poleta iskoristile su Dračice koje su u Forkuševcima s 5:1 porazile Jedinstvo i pobjegle prvom pratitelju na +8. Po dva su pogotka postigli Pongračić i Sivrić, dok je jedan gol djelo mladog Vidakovića. Koliko zapravo mogu i vrijede pokazala je Slavonija koja je na svom terenu u Budrovcima petardom ispratila Vinogradare iz Mandićevca. Galović, Bala, Zetović, Adam i Karlo Sito postizali su pogotke za domaću momčad.