Hajduk zaustavljen u Kazahstanu, Rijeka i Osijek u trećem pretkolu

Hrvatska će u trećem pretkolu Europske konferencijske lige imati dva predstavnika: Rijeka i Osijek domaćim su pobjedama potvrdili prolazak drugog pretkola, dok je Hajduk poražen od Tobola u produžecima.

Rijeka je plasman u treće pretkolo Europske konferencijske lige potvrdila novom pobjedom protiv Gzire United. Na Malti je prije tjedan dana bilo 2:0 za momčad s Rujevice, a u uzvratu je hrvatski predstavnik slavio rezultatom 1:0.

Jedini je pogodak postigao Drmić u 27. minuti dvoboja, a Rijeku daljnji europski put vodi prema ogledima sa škotskim Hibernianom, koji je nadjačao Santa Colomu.

Osijek je u uzvrat protiv poljskog Pogona ušao s neriješenih 0:0 iz prve utakmice te je pogodak Kleinheislera na isteku prvog poluvremena, u 44. minuti, bio dostatan za željeni uspjeh (1:0).

Momčad iz Gradskog vrta u trećem će pretkolu igrati protiv bugarskog predstavnika, sofijskog CSKA.

Hajduk na gostovanju u Kazahstanu nije uspio obraniti prednost stečenu u prvoj utakmici protiv Tobola (2:0). Domaćini su između 56. i 67. minute postigli čak tri pogotka – strijelci su bili Jovančić i dva puta Sergejev – nakon čega je Krovinović propustio realizirati kazneni udarac.

Ipak, Sahiti je na isteku sudačke nadoknade pronašao put do mreže i smanjio rezultat na 3:1 te se ušlo u produžetke. Odlučujući je pogodak naposljetku postigao Tagibergen u 118. minuti, za konačnih 4:1 i prolazak Tobola u treće pretkolo, gdje će igrati protiv slovačke Žiline.