Hajduk preskočio Slavoniju, čeka nas luda završnica

Pet kola ostalo je do kraja 2. ŽNL Nogometnog središta Đakovo a borba za naslov je maksimalno napeta, tri kluba s pravom računaju da mogu prvi kroz ciljnu ravninu, a sada korak prednosti ima Hajduk koji je slavio u Strizivojni i iskoristio remi Slavonije. Već u sljedećem kolu čeka nas veliki okršaj jer u Široko Polje stižu trećeplasirane Dračice, a ništa manje zanimljivo neće biti u Budrovcima gdje će Slavoniju testirati četvrti Polet.

Odlična nogometna predstava u Strizivojni, gosti su rano došli do vodstva golom Đambića, no vrlo brzo ga je njegov suigrač Perak autogolom “poništio”. I u nastavku gosti iz Širokog Polja kreću odlično, u 50. minuti imaju 1:2 zahvaljujući Labaku, a kada su u 70′ preko Gurdona došli do dva gola prednosti činilo se da će mirno privesti utakmicu kraju, no domaćin u 77′ golom Pačarića vraća neizvjesnost, ali kako do kraja golova nije bilo tri velika boda odlaze na račun Hajduka koji je time postao novi lider 2. ŽNL. Vinogradar je u ogledu s liderom pokazao da je dobra momčad, da gornji dom nikako nije slučajan, a i taj je susret bio sjajan, a briljirao je Josip Fehir koji je u tri navrata donosio prednost Vinogradaru i debelo odmaknuo na vrhu ljestvice strijelaca, sada je na već 33 postignuta gola! Gosti su se uporno vraćali, jednom im je egal donio Ivan Klepo, a sva puta kapetan Marin Kolić. Dračice su uoči derbija odradile pucački trening protiv Rekorda, Marko Andričić za manje od poluvremena postigao je hattrick, a s dva gola u nastavku se istaknuo i Valentin Žulj. I Polet s pobjedom čeka derbi, u pravoj golijadi bili su Semeljčani bolji od Radničkog. Domaćin je imao 2:0, gost se vratio u egal, ponovno Polet odlazi na dva pogotka prednosti, ali ovoga puta uspijeva sačuvati prednost iako je Radnički još jednom zatresao Vuksanovićevu mrežu. Uobičajeno, najbolji kod Poleta bio je Mario Ćosić koji je postigao dva gola i bit će najveća prijetnja Budrovačkoj obrani sljedećeg vikenda.

S dobrim igrama nastavio je HOŠK koji sada već 5 kola ne zna za poraz, ovoga puta su na svom terenu nakon rezultatskog minusa s 3:1 bili bolji od Dinama. U Forkuševcima uvjerljiva pobjeda Jedinstva protiv Budućnosti, ne baš laka kako bi rezultat sugerirao jer su domaći dva gola postigli u samoj završnici utakmice. U Preslatincima podjela bodova između Slavonca i Omladinca koji je preko Jambreca i Škaleca imao dva gola prednosti, no onda Marko Franjić u 44. i 47. minuti pogađa za poravnanje a pokazat će se i postavlja konačni rezultat utakmcie.