/Hajduk Popovac prvak 2. ŽNL Beli Manastir MOMČAD IZ POPOVCA NASLOV JE OSIGURALA 5 KOLA PRIJE KRAJA PRVENSTVA
hajduk popovac

Nogometaši Hajduka iz Popovca nevjerojatnom lakoćom su obranili naslov prvaka u 2. ŽNL NS Beli Manastir, te su postali prvi klub u Slavoniji i Baranji koji je potvrdio naslov prvaka. Doista je impresivno kako momčad iz Popovca ruši prepreke u drugoligaškom društvu.

Momčad trenera Jakovljevića u proteklom 21. kolu je zatvorila krug, naime posljednja momčad koja ih je pobjedila je upravo njihov nedjeljni protivnik, Mladost iz Draža, a bilo je to prije točno 46 utakmica. U tom periodu hajduk je pobjedio sve utakmice osim jedne u aktualnoj sezoni, one u kojoj su u Belom Manastiru remizirali 1:1 s Baranja Beljem. Dakle spektakularan niz od 45 pobjeda i jednog remija nastavljen je nedjeljnim slavljem 4:2 protiv Mladosti u gostima. Iako rezultat sugerira nekakvu napetost, od toga nije bilo ništa, Hajduk je rutinski pobjedio, tek su se u završnici opustili kada je postalo jasno da su i matematički prvaci. Gosti su već do poluvremena riješili sve dvojbe, imali su velikih 4:0, a strijelci su bili Matos, Ceglec, Danijel Marković  i kapetan Kajnić, dok su poraz u razinu pristojnog za domaćine doveli Dukić i Šašlin u nastavku susreta. Teško je pronaći riječi kojima bi se pohvalila sjajna sezone momčadi iz Popovca, možemo im samo čestitati!

tablica manastir

Ako se nekoga u ovakvoj situaciji može nazvati pratiteljem, onda je to Polet koji je u proteklom kolu bio vrlo uvjerljiv na svom travnjaku u Karancu gdje su s visokih 5:1 svladali Međimurec. I ovdje rezultat na prvu vara, poluvrijeme je završeno 1:1, a na kraju su slavlje Poletu donijeli Lovrenčić i Barat s po 2 pogotka, a jedan je dodao Mitrović, dok je jedini strijelac za goste bio Levačić.

Baranja – Belje je nevjerojatnim rezultatom slavila protiv Columbusa u Belom Manastiru. Konačnih 12:2 zvuči vaterpolski, no dogodilo se na nogometnoj utakmici. Gosti su došli s 10 igrača i tako odradili čitav susret, a domaćin je to propisno kaznio, a po 3 pogotka zabili su Bujadinović i Mesar. Uz ovih 12 pogodaka domaćin je zapucao jedan od dva mu dosuđena jedanaesterca, a ono što ostaje BAranji da se zapita je kako su uspjeli dobiti dva pogotka u završnici od momčadi koja je čitav susret odigrala s igračem manje.

Nevjerojatno, no Baranja Belje nije usamljena s najuvjerljivijom pobjedom ovog kola, 10:0 pobjedu je upisao Grabovac na svom terenu protiv fenjeraša Luči. Na ovom susretu je Matija Crnčan postigao Hattrick, a po dva su dodali Kranželić i Aćimović, a gosti su bili s sa svim igračima, dakle 11 na 11.

Jedini remi u ovom vrlo efikasnom kolu dogodio se u Petlovcu gdje je istoimeni domaćin odigrao 3:3 sa Šokadijom. Osim što je bilo rezultatski vrlo zanimljivo, a žalost dogodile su se i neke nemile scene, u kojima je prednjačio gostujući vratar Tatai koji je udario suca pa je nastala sveopća gužva u kojoj su redari morali smirivati strasti. Susret je od samog početka bio vrlo nervozan u čemu se mladi sudac nije najbolje snašao. Preko Sklepića i Markana gosti su došli do 2:0 prednosti, no samo 3 minute nakon drugog pogotka za domaće zabija Labazan iz kaznenog udarca, a taj rezultat je aktualan i na odmoru. Već početkom nastavka domaćin se potpuno vraća u utakmicu i poravnava na 2:2 preko Bašneca. U 84. minuti Šokadija je ponovno u prednosti a strijelac je Feher. Kada se već činilo da Šokadija nosi kući puni plijen, duboko u sudačkoj nadoknadi, gotovo u stotoj minuti slobodnjak za domaćina, nakon šuta lopta je okrznula jednog gostujućeg igrača i završila u mreži za 3:3, što je potpuno “izludilo” goste koji su nasrnuli na suca, te je isti pobjegao u svlačionicu, te nakon nekoliko trenutaka u pratnji redara odsvirao kraj susreta.

U preostala dva susreta slavili su gosti, u Kneževu je Belje poraženo od Dinama rezultatom 3:2, a svi pogoci pali su u drugih 45 minuta. Domaćin je poveo u 53. minuti pogotkom Mudrija, a onda Dinamo odlazi na 3:1 pogocima Kune, Aničića i Pavlovića, a konačni rezultat postavio je Nikolić u 87. minuti.

Najneefikasniji susret s 3 pogotka vidjeli su gledatelji u Kopačevu gdje je gostujuće Bratstvo slavilo protiv Ribara. Domaćin je poveo preko Zaboša u 10. minuti, a gosti poravnali u posljednjoj minuti prvog dijela preko Pintara. U drugom dijelu samo jedan pogodak, strijelac je bio Kljajić u 77. minuti i donio svojoj momčadi 3 boda.

Nevjerojatno kolo završeno je s čak 50 golova na 7 utakmica, odnosno više od 7 po susretu! Impresivno!