Hajduk pobjedom u Semeljcima ostao Slavoniji za petama - SPORTALO

Hajduk pobjedom u Semeljcima ostao Slavoniji za petama

Žestoka borba vodi se na vrhu 2. ŽNL Nogometnog središta Đakovo, nakon 23. kola Polet je zaostao, ali Slavonija, Hajduk i Dračice nastavljaju utrku za naslov prvaka i sve je očitije da će ista trajati do posljednjeg sučevog zvižduka u posljednjem kolu.

Slavonija je svoj posao obavila minimalistički, ali sasvim dovoljno za očuvanje liderskog statusa, u Trnavi je momčad iz Budrovaca slavila 1:0 pobjedu, a donio im ju je Željko Kladarić koji je jedini pogodak na utakmici postigao u 44. minuti. Stjepan Šarić donio je prednost Hajduku u 15. minuti dvoboja protiv Poleta, domaćin se pred odlazak na odmor vratio u rezultatsku ravnotežu golom drugog strijelca lige Marija Ćosića, da bi u 87′ slavlje gostima, a njime i ostanak u utrci za naslovom prvaka donio Mateo Drmić.

Dračice su rutinski odradile posao protiv Sloge na domaćem terenu, po tri pogotka u svakom poluvremenu postigli su domaći igrači, a Marko Andričić se istaknuo s dvije egzekucije. Šokadija je s 2:1 nadigrala Budućnost velikim preokretom u zadnjim minutama. Gostima je prednost s bijele točke donio Pejić početkom drugog poluvremena, da bi u 86. za poravnanje pogodio Pačarić, a za pobjedu momčadi iz Strizivojne u 90′ iz kaznenog udarca pogađa Ivan Matić. Slavonac i Rekord su podijelili bodove, i ovdje je bila zanimljiva završnica nakon što je Tarnaj početkom drugo poluvremena donio prednost domaćinu u 87′ Francem pogađa za konačnih 1:1. U dvoboju Vinogradara i Omladinca “veselo” je bilo od 17.- 27. minute kada su postignuta čak četiri gola, najprije je Fehir precizan s bijele točke za vodstvo domaćin, no gosti se preko Davidovića ekspersno vraćaju u egal, ali onda Josip Fehir do kraja uzima stvari u svoje ruke i postiže još dva gola za vodstvo domaćin 3:1 koje su čuvali sve do 76′ kada je Vardić vratio goste u igru, no tih 3:2 je i ostao konačni rezultat. Fehir je sada na velikih 29 postignutih golova i uvjerljivo je vodeći među strijelcima. Hošk je minimalno slavio protiv Radničkog, a pobjedu je momčadi iz Gašinaca donio Mirko Svalina golom u otvaranju utakmice.