Hajduk i Rijeka nadomak prolaska

U odličnom tjednu hrvatskih klubova tek je Osijek pomalo zapeo iako niti remi u gostima nikako ne možemo nazvati neuspjehom. Nakon Dinama u utorak, 2:0 slavlje upisali su i Hajduk i Rijeka pa tako možemo biti zadovoljni s defanzivnom igrom naših klubova koji u četiri susreta nisu primili niti jedan pogodak.

Rijeka je prva istrčala na teren u četvrtak i u drugom poluvremenu slomila Gzira United, malteškog predstavnika u kvalifikacijama za Konferencijsku ligu. Po svom ulasku u igru na poluvremenu, Bušnja je u 57. minuti pronašao put do domaće mreže, da bi pobjedu Rijeke potvrdio Ampem u 77. minuti dvoboja (2:0). Na Rujevici Tomićeva momčad ne bi trebala imati problema, no i dalje kao upozorenje stoji “ono” što se dogodilo Hajduku protiv istog protivnika.

Splitski Bili su pred 11 000 gledatelja odigrali izvrsnu utakmicu i na krilima mladog Marina Ljubičića koji je postigao oba pogotka u Kazahstan putuju kao veliki favorit. Više od rezultata zalog optimizma je igra Hajduka koja je konačno – hajdučka! Tobol nije bezopasan, valja biti na oprezu iako je očigledno da splitska momčad posjeduje puno kvalitetnije pojedince.