Hajdin zabio 11 komada, Bizovčanima “prvi set”

Čak 41 pogodak je pao u 10.kolu 2.ŽNL Valpovo-Donji Miholjac. Više od polovine na susretima u Cretu i Bizovcu, na kojima su napadači bili preraspoloženi.

ŠNK SOKOL – NK SATNICA 0:2

Satničani su preskočili još jednu prepreku prema lovu na jesensku titulu. Nije im bilo lako protiv tvrde obrane Sokolova, no ipak su ih uhvatili na spavanju. Već u 4. minuti Fran Dombaj je iskoristio nesmotrenost domaće obrane i doveo Satničane u vodstvo. Napadali su gosti da što prije osiguraju važne bodove, no nije išlo. Tek u 80. minuti Borna Ivanović uspijeva okončati sve nedoumice i upisuju novi trobod!

NK OMLADINAC (P) – NK MLADOST (Č) 4:0

Derbi kola odigrao se u Petrijevcima, gdje je domaći Omladinac dočekao susjednu Mladost iz Črnkovaca. Utakmica puna naboja, prilika, pa kako i ne bi kad je takva gužva u borbi za jesenski naslov. U prvom dijelu su samo nedostajali golovi, mreže su mirovale. Početkom drugog dijela pad koncentracije u gostujućim redovima, autogolom Dejana Jakšića, domaćin je poveo. U samo pet minuta sve je otišlo u jednom smjeru. S dva brza pogotka, Danijela Domovića i Denija Ibrahimpašića, Petrijevčani su već upisali bodove u lovu na prvo mjesto. Točku na “i” postavlja Antun Kuštro pred kraj susreta za konačnih 4:0.

NK ZELČIN – NK PODRAVAC (P.M.) 2:0

Zelčin na svom terenu djeluje moćno. Šest pobjeda u šest susreta nije slučajnost, a toplo-hladna igra gostiju dala je domaćinu samo krila za novu pobjedu.

Po jedan pogodak u svakom poluvremenu vidjeli su gledatelji u Zelčinu. U prvom dijelu gosti su sami sebi bili najveća prijetnja, a već u 7.minuti Marko Knežević ugurao je loptu u vlastitu mrežu.

Sredinom drugog poluvremena Ivan Magdić pogađa za konačnih 2:0. Zelčin je ovom pobjedom skočio na 3.mjesto, samo bod, odnosno dva ima manje od vodećih.

NK HAJDIN – NK IVANOVO 11:1

Čak 12 pogodaka su gledatelji mogli vidjeti ovog vikenda u Creta. Hajdin je ugostio posljednje plasiranu ekipu lige, a da stvar bude još gora, na ovo gostovanje stigli su s jedanaest igrača. Već u prvom dijelu Hajdin je riješio pitanje pobjednika zaključivši ga s visokih 4:0. Dejan Kozina je otvorio golijadu s dva brza pogotka, a do predaha su mu se pridružili Mateo Hegol i Ante Knežević.

Ivanovo je u drugom dijelu uspjelo čak i zaprijetiti domaćem vrataru, a to je urodilo plodom kada Tomislav Crljenić postiže, ispostavit će se na kraju jedini i počasni gol.

Taj pogodak kao da je razljutio domaćine i odlučili su dotući svoje goste. Dominik Jakofi je začetnik tog pohoda, a potom slijede i dva brza gola Andreja Vinceka. Dejan Kozina zatim postiže svoj treći, a Hajdinov osmi gol. A još se i Josip Osrečak upisao u strijelce, da bi to golijadu zaključio mladi Luka Kozina s dva pogotka ušavši s klupe.

NK BSK TERMIA – NK PODRAVAC (B) 6:4

U bizovačkom parku gledatelji su vidjeli “samo” 10 komada. Doduše, napeto je bilo, s obzirom da su domaći imali sve, pa skoro prokockali i onda uspjeli ipak svladati goste iz Bistrinaca. Takav rasplet rezultirao je sa čak 7 žutih kartona koji su dodijeljeni Bizovčanima. A krenulo je lako…

Igrala se 30.minuta kada je semafor pokazivao visokih 3:0 za Bizovac. Dva pogotka Tomislava Herege i jedan Petra Kranjčevića bili su dovoljni za miran nastavak. U samoj završnici prvog dijela kreće show žuto-crne “petnaestice”. Luka Kotris postiže svoj prvi pogodak i smanjuje rezultat s kojim se otišlo na predah.

Kotris je očito napunio baterije na poluvremenu i u drugo krenuo još agresivnije.  Za desetak minuta postiže još dva pogotka i vraća sve na početak, a bilo je još čitavih pola sata za igru.

Kao da taj hattrick nije bio dovoljan za podizanje morala Bistrinčana. U samo pet minuta primaju tri brza pogotka, a nesmotrenost obrane iskoristili su Vedran Pavoković koji zabija s “kreča”, kapetan Nikola Blažević i Hrvoje Novoselić. Pred kraj susreta Luka Kotris zabija i svoj četvrti gol, ali poslije se mreže nisu tresle. Nesvakidašnje je zabiti četiri pogotka u gostima, a vratiti se kući praznih ruku.

NK SLOGA 1958 – NK BENIČANCI 3:1

Uzlazna forma Sloge u posljednjih nekoliko utakmica gdje su bez poraza rezultirala je još jednom pobjedom. S lakoćom su Samatovčani riješili domaći ogled s Beničancima svladavši ih s 3:1. Jakov Petrinec je jedini zabio u prvom dijelu, a drugo su ipak krenuli nešto agresivnije. Upisali su tako u strijelce i Marko Tomaz i Patrik Horvat, da bi gosti uspjeli postići tek počasni pogodak u posljednjim trenucima susreta. Jedini pogodak Beničanaca djelo je Danijela Kovačića.

NK GRANIČAR (Š) – NK HRVATSKI SOKOL 1:2

Graničar je još uvijek bez okusa pobjede ove sezone. Na svom terenu su u nedjelju dočekali ekipu iz Bocanjevaca, a u žustroj borbi za bodove upisali su i deveti poraz.

U izjednačenom prvom dijelu, gosti su prvi došli u vodstvo preko Leonarda Vuksanića, da bi istom mjerom uzvratio David Briševac. U drugom dijelu je visio pogodak,a rasle tenzije. Luka Piškorjanac uspijeva dovesti Sokolove u vodstvo, a do kraja susreta više nije bilo pogodaka. Zato je glavni sudac pokazao 3 crvena kartona, što je i rezultat rasplamsane igre. U duelu kartoniranja tu je domaćin bio bolji, kojem su pokazana dva, dok su gosti “samo” jednom pocrvenjeli.

NK DUBRAVA (I)  – NK DRAVA (N) 0:1

Iznenadila je ekipa Drave Ivanovčane na njihovom terenu pobijedivši ih s minimalnih 0:1.

Jedini strijelac na susretu bio je Ivan Skelac u 40.minuti. Drava je ovom pobjedom prekinula niz od četiri utakmice bez pobjede, dok je Dubrava upisali četvrti ovosezonski poraz.

NK BOČKINCI – NK VIKTORIJA (L) 3:0

Bočkinci su nemilosrdni na svom terenu, u šest odigranih susreta imaju pet pobjeda, uz jedan remi. Valja napomenuti da su primili samo jedan gol, tako da je bilo za očekivati još jednu pobjedu na svom stadionu.

Ovog puta počastili su goste iz Lacića s tri komada. U prvom dijelu zabio je Filip Rimac, a to je ujedno bio i jedini pogodak do predaha. Gosti su u drugom poluvremenu odolijevali napadima Bočkinaca, no pred sam kraj susreta kapitulirali su još dva puta. Marko Dješka je u 82.minuti priveo utakmicu mirnijem završetku, da bi za konačnih 3:0 zabio Zvonimir Bočkinac u posljednjim trenucima susreta.