Gromovi slavili u Novom Sadu protiv Vojvodine

NEXE je i u drugom ovosezonskom srazu bio bolji od Vojvodine, ovoga puta na gostovanju u Novom Sadu pobijedivši s 26:21.

RK Vojvodina – RK Nexe  21:26 (11:11)

SC Slana bara (Novi Sad)

Suci:  Viktor Nachevski i Danielo Bozhinovski  (Makedonija)

Delegat: Aco Nikolovski (Makedonija)

RK VojvodinaNicić, Kurteš, Milić 2, Mirković, Vukovljak 1, Miljković, Milenković 1, Podunavac 1, Arsenić (5 obrana), Rađenović 4, Ratković, Tomić 4, Stanković 3,  Sotić 4, Babić 1, Andrić ( 2 obrane)

Trener: Dragan Kukić

RK Nexe: Eter, Mileta 1, Mrđenović, Barišić Jaman 1, Car, Radovanović (8 obrana), Jelinić 5, Vida 1, Manci Mičević 4, Blažević, Severec 1, Pešić, Kević 7, Tomić, Markušić 2, Pribetić 3

Trener: Branko Tamše

Sedmerci: RK Nexe 4/4  ,  Vojvodina 2/3

Isključenja: Vojvodina 2′ (Vukovljak), NEXE 2′ (Barišić Jaman)

Obje su ekipe igrale nekompletne, u redovima NEXE nije bilo Jaganjca i Bakića koji su na reprezentativnim zadacima, Tamše na dispoziciji nije imao ni Rodina, a u igru nisu ulazili ni Tomić ni Mrđenović   Sam početak utakmice protekao je u gotovo poravnatom omjeru snaga, no ipak nešto bolji dojam i laganu dominaciju pokazivali su našički rukometaši. Doduše, opet uz dosta tehničkih grešaka i čistih promašaja u napadu, ali uz nešto agresivniju igru u obrani u nekoliko smo navrata imali prednost od tri pogotka. U tim trenucima nisu uspjeli prelomiti utakmicu, naprotiv manjak koncentracije ponudio je domaćinu prigodu da poravna rezultat što su do poluvremena i učinili. U nastavku puno bolja igra, odmah otvaraju gosti serijom 2:0, a u 45. minuti Mileta zabija za najveću prednost (17:21), a pet minuta kasnije danas super raspoloženi Janko Kević diže na plus 5. Do kraja susreta Gromovi su rutinski držali prednost i na kraju zasluženo slavili. Najefikasniji igrač u našičkoj ekipi bio je Janko Kević sa 7 postignutih pogodaka (4 iz sedmeraca), Marin Jelinić zabio je 5, a Borna Manci Mičević 4. Vratar Mihailo Radovanović odradio je cijelu utakmicu i skupio 8 obrana uz jedan obranjen sedmerac.

NEXE iz 4 susreta ima dvije pobjede i dva poraza i trenutno je na drugom mjestu s 4 osvojena boda. U idućem kolu, u srijedu 17. ožujka u Našicama dočekuje Vardar što će biti pravi test za prvu utakmicu osmine finala EHF Europske lige protiv Rhein Neckar Löwena. Bravo gromovi!!