/Bedem pregazio Našk, Kutjevo i Graničar prvi pratitelji Marsonije ZAKLJUČENO JE 12. KOLO 3. HNL ISTOK
IMG_0217

Nakon što je Marsonia jučer osigurala čelnu poziciju za sljedećih 7 dana, danas se u Županji i Kutjevu vodila bitka za status prvog pratitelja. Graničar je minimalnom domaćom pobjedom još napredovao na ljestvici, sada s Kutjevom dijeli drugo mjesto, Bedem nastavlja u svom stilu, ili briljira ili gadno podbaci, a Kutjevo se na svom terenu vratilo pobjedama.

GRANIČAR – VUTEKS SLOGA 1:0

U 35. minuti Graničar je slomio otpor Vuteksa, prednost Ilićevoj momčadi donio je Josip Lotar iz kaznenog udarca koji je tako postavio rezultat na odmoru, a pokazalo se i na kraju utakmice. Nije Vuteks bio bezopasan niti daleko od toga da se kući vrati s bodom što je još jednom dobro upozorenje svim protivnicima do kraja jeseni, Berarević je posložio svoju momčad na pravi način! S druge strane Graničar je trenutno momčad koja igra u najboljoj formi, iz kola u kolo penju se na tablici, sada su na drugom mjestu izjednačeni s Kutjevom!

– Pobjedili smo danas vrlo dobre goste 1-0. Odlično smo odigrali prvo poluvrijeme gdje smo dominirali i imali izgledne situacije da povećamo vodstvo. U drugo poluvrijeme ulazimo mlako i gosti preuzimaju inicijativu ali bez nekih šansi. U zadnjih 10 minuta gosti se potpuno otvaraju, a mi ne koristimo naše šanse koje smo stvorili. Uvjek su teške i zahtjevne utakmice protiv Vuteksa, a takva je bila i današnja. Mislim da smo zasluženo pobjedili, a gostima želimo puno sreće i uspjeha u sljedećim utakmicama – izjava je Dražena Ilića, trenera Graničara.

– Teska i tvrda utakmica gdje je domaćin uglavnom prijetio iz prekida što im je i najjače oružje. Mi smo se solidno branili do spornog kaznenog udarca. Probali smo izjednačit, drugo poluvrijeme igrali solidno, ali u završnici smo kasnili i nikako da budemo u datom trenutku na pravom mjestu za razliku od Graničarove obrane. Čestitke domaćinu na pobjedi – rekao nam je Saša Berarević, trener Vuteksa.

žu

KUTJEVO – ĐAKOVO CROATIA 4:1

Nakon poraza u Čepinu Kutjevčane je čekao još jedan velik i težak ispit, u goste je stiglo odlično Đakovo s dugom serijom nepobjedivosti. Bio je ovo veliki ispit zrelosti Čuljkove momčadi, a položili su ga odličnim rezultatom. Prva prava prilika u 18. minuti kada je Paulić sjajno ubacio, Majstorović se našao na pravom mjestu, ali je glavom tukao ravno u dobro postavljenog Nevistića. U 28. dalekometni pokušaj Desnice kojeg je neobično, nogom zaustavio vratar Đakova. Nevistić je fantastično reagirao i u 38. kada ipak nije uspio zaustaviti domaći napad do kraja. Akciju je započeo Paulić, Jakešević odlično ubacio, Majetić sjajno tukao glavom a Nevistić čudesno obranio, ali je uspio samo odbiti do Banića koji sa 4-5 metara mirno sprema loptu pod gredu za vodstvo domaćih. Jedina ozbiljna prijetnja gostiju stigla je u samoj završnici prvog poluvremena kad je Nemec neobjašnjivo servirao loptu gostujućim napadačima, no ni oni se nisu proslavili pa je pokušaj Galičića od bloka otišao u korner.

IMG_0375

U drugom dijelu Kutjevo je pokušalo stati u blok i preko kontri doći do drugog pogotka, dok su gosti brojnim loptama u kazneni prostor željeli doći do situacije za poravnanje. U nekoliko navrata Vasić je bio pravovremen u izlascima, a dobru priliku gosti su imali u 58. kad je Bionda imao dovoljno vremena i prostora, no njegovo namještanje je predugo trajalo pa je obrana domaćih njegov udarac usporila, a onda i Vasić zaustavio. Minutu kasnije Jakešević je u dobroj situaciji, no njegov udarac je otišao nekoliko centimetra od dalje vratnice. U 75. minuti situacija slična onoj s kraja prvog dijela, sada gostujuća obrana servira priliku domaćinu, ali je ovi koriste, Domagoj Majetić poslužio je Jakeševića koji rutinirano zabija pored nemoćnog Nevistića. Čim su krenuli s centra gosti smanjuju, na ubačaj s lijeve strane odlično reagira Dino Burazin, koji nakon nebeskog skoka glavom pogađa malu mrežicu. U 82. minuti najljepši trenutak utakmice, nakon kornera lopta je došla do najboljeg igrača utakmice Marija Desnice koji se dobro namjestio i majstorski pogodio suprotnu vratnicu od koje se lopta odbila u mrežu. Točku na i stavio je u 90. minuti Luka Banić koji se nakon još jedne greške gostujuće obrane i  fantastične asistencije Ivana Jakeševića sam s loptom ušetao u mrežu i postavio konačni rezultat.

IMG_0381

Mislim da je zaslužena naša pobjeda s obzirom na prikazano u 90 minuta. Dominirali smo skoro tokom cijele utakmice i tu smo nadmoć na vrijeme iskoristili za pogotke. Iako smo se malo opustili kod 2:0 i dopustili gostima da smanje zaostatak brzo smo se pribrali i mirno priveli utakmicu kraju. Čestitke gostima na dobroj utakmici i sretno u nastavku sezone – komentar je Ante Budimira, kapetana Kutjeva.

– Osjetio sam kroz tjedan da nsimo na razini na kojoj smo bili ranije. Mi smo se kroz prvo poluvrijeme prvukli iako smo igrali stvarno loše, tu je Kutjevo imalo bolje prilike nego u drugom poluvremenu kad su iz manje prilika zabili četiri. U drugom poluvremenu smo promjenili formaciju, zaigrali nešto otvorenije i bili opasniji prema gore, no nedovoljno. Čestitam Kutjevu na zasluženoj pobjedi i želim im sreću u nastavku sezone, dok mi jednostavno moramo isprovocirati sreću. Sreća se ne nalazi tako da se sagneš i ubereš djetelinu s četiri lista, ne, treba raditi, trenirati i boriti se i onda će sigurno doći – rekao je za Sportalo Hrvoje Bušić, trener Đakova.

IMG_0414

kut

BEDEM – NAŠK 8:0

Bedem je ponovno bio u pravom raspoloženju, a kad je tako na svom je terenu nepobjediv. Za manje od 15 minuta stvorili su preko Borka i Mrdeše dva pogotka prednosti što je kasnije bilo lako braniti i povećati. Već u 26. minuti Koledić postiže treći gol za Bedem i otklanja i posljednje nade gostiju iz Našica, a do odmora Borko zabija svoj drugi pogodak za velikih 4:0. Da niti u nastavku neće biti promjene pokazao je Leko koji je zabio u četvrtoj minuti drugog dijel što je bila najava nastavka golijade koja je završila prilično ružno za goste iz Našica. Za 5:0 pogodio je Leko, a nakon njega još jednom pogađa Mrdeša, zatim najljepši gol na utakmici postiže Vuksanović, a konačnih 8:0 postavio je Ivan Gazić.

– Čestitam dečkima, danas su odigrali maestralnu utakmicu, ginuli su jedan za drugog što na kraju i rezultat pokazuje. Zaista je to bila vrhunska predstava. Čestitam i gostima, borili su se ali danas im ništa nije išlo, a isto tako čestitke i sudačkoj četvorci koja je svoj posao odradila bez greške – mišljenje je Josipa Raića Sudara, trenera Bedema.

– Ako smo u Požegi doživili katastrofu,onda ne znam kako bih ovo nazvao jer je ovo što smo danas odigrali, od prvog do zadnjeg, antipropaganda trećeligaškog nogometa. Podbacili smo od prvog do zadnjeg, ovako vruće glave ne znam što bih više rekao, trebat će mi neko vrijeme da se glava ohladi jer sada ne znam za ovakvu našu predstavu naći riječi. Moramo se svi pogledati u ogledalo i krenuti svako sam od sebe što i kako dalje jer ovako više neće ići. Bedemu sretno dalje – riječi su Marija Barišića, trenera Naška.