Graničar uvjerljiv, Kalinovac i Osvit također do bodova

Dosadašnje utakmice 21. kola 1. ŽNL Koprivničko-križevačke bile su uspješne po domaćine, ekipa s vrha Graničar, Kalinovac i Osvit ubilježili su pobjede, dok je osmoplasirani Starigrad ostao neporažen protiv četvrtoplasiranog Prugovca.

STARIGRAD – PRUGOVAC 0:0

Nakon tri vezana poraza, ekipa Starigrada je osvojila bod protiv Prugovca koji se bori za drugo mjesto na tablici. U čvrstoj utakmici nitko nije uspio konkretizirati stvorene prilike te su obje ekipa nakon posljednjeg sučevog zvižduka napustile teren s bodom u džepu.

GRANIČAR (Đ) – LIPA 5:0

Lider lige Graničar iz Đurđevca lako se obračunao s pretposljednjom ekipom lige Lipom. Prvo poluvrijeme završilo je vodstvom domaćina 1:0, a pogodak je u 26. minuti postigao Anatoliy Snozyk.

Bruno Smirčić udvostručio je vodstvo početkom nastavka, a Zvonimir Fusić je s dva pogotka doveo Graničar u vodstvo 4:0. Onaj koji je započeo golijadu, završio ju je u 81. minuti. Tako je Snozyk ponio titulu junaka utakmice, a domaća publika mogla je pobjedom 5:0 krenuti zadovoljna kućama.

KALINOVAC – SLOGA 1:0

Susret između Kalinovca i Sloge odlučio je pogodak Karla Petrinića u 13 minuti te su domaćini pobjedom osigurali 5. mjesto na tablici, a trenutno zaostaju pet bodova za drugoplasiranim Tomislavom iz Drnje.

OSVIT – DRAVA (NP) 2:1

Danas u 10 sati odigrana je utakmica između Osvita koji se nalazi na trećem mjestu na tablici te fenjeraša lige Drave iz Novigrada Podravskog. Iako se očekivala pobjeda Osvita, gosti su dobrano namučili domaću ekipu koja je do zadnje minute strijepila nad bodovima. Goran Bukvić je poentirao za Osvit u 20. minuti te se tim rezultatom otišlo na predah.

U nastavku Drava uspijeva doći do izjednačenja u 67. minuti preko Josipa Drmenčića, no pobjedu domaćinima je u 77. minuti osigurao Matija Bogdan pospremivši loptu pored gostujućeg vratara za 2:1.