Graničar potvrdio naslov jesenskog prvaka, sjajni Bubek hat-trickom srušio BSK

Odigrani su posljednji susreti 14. kola Međimurske Premier lige. Vodeći Graničar odlično je iskoristio kiks Međimurca jučer i pobjegao mu na osam bodova prednosti.

NK BSK BELICA – NK JEDINSTVO (GM) 1:3

Fantastična partija Jedinstva koji je pobijedio dojučerašnjeg lidera prvenstva. Na leđima sjajnog Darija Bubeka (49′, 63′, 84′), gosti su došli do velika tri boda. Bubek nije igrao utakmicu otpočetka, već je ušao u igru sredinom prvog poluvremena i u drugom pokazao svoju individualnu kvalitetu. Ovim trijumfom, momčad Jedinstva približila se vrhu tablice te sada za petim Nedelišćem zaostaje pet bodova. Jedini gol za domaćina dao je Petar Šarić u 89. minuti susreta.

Jedna teška utakmica u kojoj je domaćin možda za nijansu bio bolji prvo poluvrijeme. Mi smo u drugo poluvrijeme ušli i na kraju zasluženo slavili. Velike čestitke igračima na želji i htijenju. Prava momčad, ekipa u kojoj od prvog kola vlada veliko zajedništvo na i van terena. Dario Bubek zabio nam je hat-trick, ušao s klupe i maestralno odigrao završnicu. Kompletnoj ekipi sve čestitke, zaslužena pobjeda. Imamo još jedno kolo pred nas, derbi s Nedelišćem. Sve ćemo učiniti u ovom tonu, da završimo jesenski dio neporaženi. Idemo po sva tri boda doma i na kraju još jednom čestitke mojoj ekipi na prezentaciji. Protivniku čestitke na fer i korektnoj utakmici, želim im sve najbolje u nastavku prvenstva“, izjavio je Petar Medvar, trener Jedinstva.

NK MLADOST SVETA MARIJA – NK SLOGA ŠTRIGOVA 3:1

Odlična partija domaće momčadi koja se uspjela vratiti nakon relativno ranog pogotka u utakmici. Štrigova je stigla do gola u 14. minuti susreta za vodstvo na utakmici. Zabio je Goran Spasić. U 34. je izjednačio Nikola Valjak i na odmor se otišlo bez prednosti. U nastavku je bolje zaigrala Mladost koja se stigla do dva nova gola. Prvi je ponovno zabio Valjak, ovog puta u 60. minuti, dok je preostali zgoditak djelo Mihaela Matoteka u 83. minuti susreta.

NK BRATSTVO (Ju) – NK BRATSTVO (SV) 2:2

Derbi dvaju Bratstva završio je bez pobjednika, uz četiri pogotka na utakmici. Prvo poluvrijeme obilovalo je golovima, a sva tri pala su unutar prvih 26 minuta. Prvo je Vedran Knežević u 17. minuti zabio za vodstvo Savske Vesi, no dvije minute kasnije izjednačio je Antonio Zadravec. Leo Vurušić u 26. minuti zabija za vodstvo domaćina i na odmor svojoj momčadi osigurava prednost. U nastavku nismo vidjeli pogotke do samog kraja susreta, ponajviše zahvaljujući odličnom gostujućem vrataru. Kad se mislilo da će Jurovec dobiti, u drugoj minuti sudačke nadoknade ukazao se Filip Škvorc i zabio za remi te podjelu bodova.

S naše strane vrlo dobro odigrano, čak bih rekao i odlično. Danas smo bili dominantni. Gosti su zabili gol za 0:1, mi smo odmah izjednačili i još smo zabili za 2:1, uz nekoliko 100%-tnih prigoda. Njihov golman se iskazao prvo i drugo poluvrijeme. Mogu biti zahvalni golmanu za taj rezultat. Drugo poluvrijeme, zadnjih 15-ak minuta smo malo stali jer smo mislili da je utakmica gotova i nažalost je sudac produžio utakmicu četiri minute. U 92. smo nesretno dobili gol za 2:2. Ako smo koju utakmicu ove polusezone zaslužili pobijediti, to je onda protiv Savske Vesi, ali to je nogomet. Nije nas sreća pomazila. Štrigova je susjedski derbi nabijen emocijama. Tu nema veze tko je prvi, tko zadnji na tablici. Dnevna volja i spremnost, odnosno neki moment bravoroznosti i genijalnosti odlučuje utakmicu. Sigurno se danas već ne može prognozirati pobjednik. Utakmica je 50-50, ali mi budemo sve napravili da dobijemo Štrigovu i zaključimo pobjedom ovaj jesenski dio“, komentirao je Luka Murk, trener Bratstva (Ju).

NK NAPRIJED (C) – NK GRANIČAR KOTORIBA 1:2

Teška utakmica u Cirkovljanima pokazala je da se Graničara ipak ne može tako lako zaustaviti. Dean Volar u sedmoj je minuti načeo mrežu domaćina. U 65. minuti autogolom domaćeg igrača Denija Pečarka Graničar dolazi do povećanja prednosti. U 82. minuti David Atilla Takacs smanjuje zaostatak i postiže, kako se na kraju pokazalo, jedini pogodak domaće momčadi.

Dečki su dali sve od sebe, nemam kome što zamjeriti. Imali smo veliki hendikep, tri igrača nam nisu igrala. Sasvim zaslužena pobjeda Graničara, bili su bolji taman za taj gol. Mi smo dali koliko smo mogli u ovom trenutku. Probat ćemo ostati neporaženi, zadnje kolo svi imaju problema. Moramo se spremiti [za Savsku Ves], vidjeti tko može i probati uloviti bodove u gostima. Vidjet ćemo kakvo će biti stanje“, jasan je Dražen Horvat, trener Naprijeda.

Tko u Cirkovljanu pobijedi, taj je jako dobar i obično je prvi, ne? (smijeh) Oni su se malo osnažili, za razliku od prošle godine. Dobro smo ušli u utakmicu, poveli smo 0:1 dosta brzo. Do 15.-20. minute smo kontrolirali utakmicu i onda smo preuzeli njihovo razmišljanje u igri, a to je što manje igre, što više provokacija, borbe, čvrstine i nabijanja. Nije se Bog zna što igralo u drugom dijelu prvog poluvremena, to je bilo negledljivo. To mogu gledati samo strastveni fanovi jer to je bilo tko nabije, taj dobije. Onda smo na poluvremenu napravili izmjene i jako dobro ušli u drugi dio. Tu smo trebali otići na dva-tri razlike, ali nismo. Zabili smo jedan gol, a 3-4 situacije su otišle van. Prije svega, izmjene su dobro reagirale jer smo podigli igru. Počeli smo igrati, a ne se svađati s njima. Dobili smo iz jednog čudnog slobodnjaka još čudnijeg gola, za nepovjerovati. Uspjeli smo utakmicu privesti kraju. Mislimo pobijediti u sljedećem kolu. Želimo završiti jesen s pobjedom“, tvrdi trener Graničara Mario Piškor.