/Vuteks čudesno preokrenuo utakmicu! ODIGRANA SU 3 SUSRETA 19. KOLA MŽNL
MŽNL

Vuteks čudesno preokrenuo utakmicu! ODIGRANA SU 3 SUSRETA 19. KOLA MŽNL

Danas su odigrana prva tri susreta 19. kola Međužupanijske lige Slavonije i Baranje, među kojima i derbi kola između Vuteksa i Radničkog. Osim njih, na na terenu su bili nogometaši Darde koji su dočekali HAJDUK, te Kutjeva koji su odradili gostovanje u Boboti.

VUTEKS SLOGA – RADNIČKI 4:3

Borba za vrlo vrijedne bodove između Vuteksa i Radničkog završena je čudesnom pobijedom Vuteksa. Koji su rezultat 0:3 okrenuli u svoju korist 4:3 i osvojili bodove. U 9. minuti Radnički je poveo golom Nađa te na poluvrijeme su otišli s minimalnom vodstvom od 0:1. Nakon odmora domaći mijenjaju način igre, ali se to nije pokazalo dobrim pa su u 7 minuta primili dva pogotka u 47. minuti Oroz je bio precizan, a nakon njega pogađa Špoljarić. U 65. minuti gosti kao da staju nakon dosuđeng kaznenog udarca iz kojeg je za domaće pogodio Spasić za prvi pogodak na utakmici, nakon njega u 72. minuti pogađa Vajić, nakon 7 minuta pogađa Marić, a posljednji pogodak opet pogađa sjajni Vajić i donosi pobjedu svojoj ekipi.

– Malo smo još uvijek u šoku, nekada stvarno treba imati sreće, a mi smo je danas imali. Na samom početku zabili smo sami sebi gol. Nakon poluvremena samo promijenili način igre, ali na žalost u samo 7. minuta primili smo dva gola. Nakon što smo postigli prvi pogodak za 1:3, protivnik kao da je stao, okrenuli smo nemoguće i na kraju pobijedili. Svijesni smo da se ovakva utakmica neće ponoviti i zato moramo raditi onako kako se dogovorimo prije, ali čestitam dečkima da borbenosti i pobjedi. Protivnici su vrhunska ekipa kojoj želim sreću u sljedećim utakmicama.  – komentar je Saše Berarevića, trenera Vuteksa.

– Igrali smo vrlo dobro 65. minuta, ali nakon kaznenog udarca za domaćina naša igra kao da je stala. Sve se okrenulo u korist domaćina koji su na kraju pobijedili te im na tome čestitam. Mi se okrećemo radu i pripremama za nove pobjede. – izjavio je trener gostiju Mario Amidžić.

VS RA

Darda – HAJDUK 4:0

U borbi dvije izjednačene ekipe domaća ekipa Darde izašla je kao pobjednik. Bilo je šanse na obje strane pogotovo u prvom poluvremenu, ali na žalost niti jedna nije bila realizirana. Nakon odmora za domaće u 50. minuti pogađa Pranjić nakon tog pogotka igra domaćina se podigla, goti nisu odustajali, ali nisu uspjeli ništa realizirati. U 64. minuti Dominiković pogađa za vodstvo od 2:0, u 70. minuti opet je precizan odlični Pranjić, a posljednji pogodak na utakmici postiže Gužvanj u 87. minuti susreta.

– Utakmicu možemo nazvati ljepoticom godine, prvo poluvrijeme je bilo bez pogdaka, ali i mi i gosti smo imali svoje šanse igralo se napadački. Udrugom poluvremenu nakon našeg prvog pogodka mi smo našu igru podigli, gosti su i dalje napadali i stiskali. Rezultat nije pravo stanje odnosa na terenu jer smo mi naše šanse pogodili, a oni nisu. Čestitam im na borbi te im želim sretan put u pakrac. – riječi su Franje Pranjića, trenera Darde.

– Najprije čestitam domaćinu na zasluženoj pobjedi. Dobra i otvorena utakmica u kojoj moja ekipa opet nije uspjela realizirati odlične šanse koje su bile plod dobre igre, a Dardi je to uspjelo.​ Mi smo i u ovoj utakmici išli na nadigravanje, a rezultat utakmice ne odgovara u potpunosti odnosu snaga na terenu. – rekao nam je trener gostiju Siniša Grubišić.

da ha

BORAC B. – KUTJEVO 0:2

U Boboti su u dosadašnjem dijelu proljeća bodove ostavili i Graničar i Vuteks, ali ne i Kutjevo koje je današnjim slavljem od 2:0 napravilo veliki posao. Prvo poluvrijeme je prošlo bez pogodaka, a nakon odmora gosti se bude. U 63. minuti prvi pogodak na utakmici postiže Jakešević, a drugi u 80. minuti Domagoj Majetić.

Utakmica čvrsta i dobra, puna tempa, protivnik je pokazao da zaslužuje poziciju na kojoj se nalazi i mislim da ako ovako nastave ući kao prvak u viši rang. Mi nismo iskoristili 3 odlične šanse u prvom poluvremenu, dok su našu nesmotrenost početkom drugog poluvremena kaznili iz dva šuta sa distance, gdje nije ni odlični Rašeta mogao reagirati iako se ispružio maksimalno. Sve u svemu čestitam mojim momcima na odličnoj partiji , i žalom što nismo bar postigli gol, isto tako čestitke Kutjevu na zasluženoj pobjedi. Mi se okrečemo sljedećoj utakmici , idemo u Mece gdje ćemo pokušati iznenaditi domaćina. I još jedno čestitke i mojim i igračima Kutjeva na prikazanoj igri. – izjavio je trener Borca Zoran Stamenić.

– Teška i borbena utakmica, u prvom poluvremenu smo bili podjednaki. Nakon odmora krenuli smo jače te smo zabili dva pogotka. Utakmica je bila fer i korektna te se želim zahvaliti domaćinima na gostoprimstvu. – komentar je kapetana gostiju Ante Budimira.