Graničar i Kutjevo uvjerljivi, show u Starom Slatiniku

Tri utakmice odigrane su u nedjeljnom dijelu 23. kola Treće NL Istok, vodeći Graničar bio je domaćin Bedemu, Kutjevo je čekalo Đakovo Croatiju, dok je u Starom Slatiniku Svačić ugostio županijskog rivala iz Nove Gradiške.

KUTJEVO – ĐAKOVO CROATIA 4:0

Kad je Kutjevo protivnik protivničkim trenerima je prva okupacija Ivan Jakešević, ovaj put u Đakovu nisu morali brinuti oko toga, no Zeleni su i bez svog prvog španera pokazali da i te kako mogu i znaju. Kutjevo je uvjerljivo slavilo na pogon Marina Majetića i Karla Anutnovića i s nova tri boda se vinulo do šeste poziciji. Sjetit ćemo se da su dobar dio prve polusezone tavorili na posljednjoj poziciji… Đakovo i dalje ostavlja dojam kao da će sigurno pobjeći i s te posljednje kao i onih iznad koje vode ka nižem rangu, no svakako nakon ovakvog poraza raste pritisak uoči sljedećeg kola i dolaska vodećeg Graničara na Pazarište. Osim spomenutog napadačkog dvojca Majetić – Antunović i treći član napadačkog reda Luka Međugorac upisao se u strijelce, dok je četvrti, a zapravo prvi pogodak na utakmici djelo Moisesa koji je nesretno postigao autogol.

Igrač utakmice: Marin Majetić

Konačno smo dočekali i takvu utakmicu – jednu od onih za koju čekate da nam se nešto vrati pa iako umorni od velike borbe sa Slavonijom te srijede i teške utakmice u Lipiku dočekali za nagradu laganu pobjedu u utakmici koja nije dala naslutiti da će biti ovako rezultatski ovjerena jer nismo bili puno bolji od suparnika no rezultat nas je obilato nagradio, ali i pristup i želja su adekvatno dobili zadovoljštinu. Nakon šest mjeseci dočekali smo i priželjkivani clean sheet pa je moje zadovoljstvo potpuno. Nadam se da smo konačno osigurali ostanak u ovom vrlo lijepom i ugodnom društvu pa ćemo u Dardu bez puno briga probati nastaviti naš gostujući niz bez poraza. Drago mi je da su momci pokazali da i bez Ivana Jakeševića, ali i u proljeće vrlo pouzdanog i konkretnog Ivana Bandala možemo do bodova no treba biti realan i reći da su gosti stigli bez tri itekako važna igrača pa nam je tako olakšan put do pobjede. Trener gostiju je očiti primjer pristojnog i korektnog stručnjaka kojemu želim puno uspjeha i ostanak u ligi pa da se i naredne sezone nađemo u istim ulogama jer grad i klub imenom Đakovo zaslužuje biti pripadnik ove grupacije no na kraju sve pohvale i zasluge moraju ići mojim sjajnim igračima i ljudima u klubu – još uvijek čekam doživotni ugovor, a najsretniji sam što je moj Brazilac i amigo Matheus postigao pogodak iako je na kraju odlukom stručnog žirija opisan kao autogol, a još me više raduje forma mog napadačkog dvojca Antunović – Majetić kojima želim u budućnosti puno više slobodnog vremena da možebitno spoje i dva treninga u tjednu jer tko zna gdje bi nam bio kraj tada. Ovi mladi suci, kao i oni do sada mi daju nadu i vjeru za sve boljim utakmicama jer bez obzira na neke pogreške koje su nas koštale bodova rade jako dobar posao i profiliraju se pomalo u svijetlu budućnost hrvatskog suđenja – velike pohvale svim akterima ovog susreta kao i našoj vjernoj publici koja je lijepom broju pohodila ŠRC Kutjevo unatoč prilično negostoljubivim vremenskim uvjetima. Moram se zahvaliti i našem gradonačelniku i Klubu što su nam tokom tjedna bili pravi domaćin i suorganizirali pravi nogometni spektakl koji je napunio srca svima nama i svima koji su bili na našem stadionu kako bi pomogli malim prinčevima i princezama – prokomentirao je Petar Čuljak, trener Kutjeva.

– Prije svega moram naglasiti da je zaslužena pobjeda Kutjeva. Došli smo raspoloženi, možda malo pre uvjereni, igrali, kroz posjed pokušavali doći do šansi. A na kraju imamo previše individualnih grešaka i totalno nelogična rješenja nas koštaju bodova. Ne smijemo kloniti, svjesni smo situacije u kojoj se nalazimo, moramo s duplo većom dozom ozbiljnosti shvatiti svaku sljedeću utakmicu. Čestitam domaćinu na zasluženoj pobjedi – izjavio je Stjepan Bošković, trener Đakova.

GRANIČAR – BEDEM 6:0

Fantastičnu partiju odradili su nogometaši Graničara i ponovno postali usamljeni na vrhu prvenstvene ljestvice s tri boda prednosti u odnosu na Slavoniju. Furiozno su krenuli Graničari i za samo pola sata otklonili sve dileme oko pobjednika, u tom periodu strijelci su bili Hrvoje Hodak, Marino Lazar i Luka Prnjak. Luka je poentirao i u drugom poluvremenu te se izborio za status igrača utakmice, a osim njega u drugih 45 minuta strijelci su bili Josip Lotar i Ivan Kovačević. Kao “šećer” na kraju za Bedem, isključenje je zaradio Marko Smolčić pa su se gosti iz Ivankova nakon teškog poraza i oslabili za sljedeću utakmicu, a ako je suditi po izjavama, bit će i još promjena u Ivankovu.

Igrač utakmice: Luka Prnjak

– Danas smo bili kompletni, a kad je tako onda smo dobri, onda imamo puno prostora za kombinacije, za dizanje momčadi izmjenama. Već u 27. minuti imali smo 3:0 i znalo se da bodovi ostaju u Županji, iako smo imali nešto slabiji tjedan što se tiče treninga zbog opravdanih izostanaka, bili smo stvarno dobri, rastrčani i razigrani. Ipak, moram biti realan i reći da je konačni rezultat ipak malo previsok s obzirom na prikazano. Prekinuli smo nešto lošiji niz, nadam se da će ovo biti okidač za nove pobjede iako nas čekaju dva vrlo teška gostovanja u Đakovu i Kneževim Vinogradima, spremit ćemo se dobro i potrudit ćemo se ostati neporaženi – riječi su Dražena Ilića, trenera Graničara.

– Čestitke domaćinu na pobjedi. Mislim da je jednostavno došlo vrijeme za promjene i pozitivan “šamar” – komentar je Stjepana Kvesića, trenera Bedema.

SVAČIĆ – SLOGA 4:4

Kakva utakmica u Slatiniku! Za ovo se isplati i platiti ulaz i smrznuti na ovom prohladnom vremenu! Sigurni smo da nitko, dobro, osim dvojice trenera, nije želio kraj ove utakmice! Sami uvod nije dao naslutiti u kakav će se spektakl utakmica izroditi, 29 minuta mreže su mirovale a onda kreće zagrijavanje, Petar Pintar je zabio za vodstvo Svačića, a četiri minute kasnije poravnao je Filip Bungić. U nastavku pravi vatromet, u 51. Luka Blazina zabija za vodstvo gostiju, tri minute kasnije još jednom domaći tresu mrežu, ali ovaj put svoju pa je Sloga dva gola u plusu, no to je trajalo samo dvije minute jer u 56. Tomislav Žuljević smanjuje na 2:3. Slijedi zatišje od 15 minuta, a onda Mateo Marijanović pogađa za poravnanje. U samu završnicu se ulazi sa 3:3, a onda činilo se Valentin Lanusović zabija za 3:4 vodstvo Sloge, vozač gostujućeg autobusa je otvorio bunker, spremio se za utovar sva tri boda, no planove mu je pomrsio Damir Mirković koji u četvrtoj minuti sudačkog dodatka zabija lijep gol za konačnih 4:4! Otišao je u gostujući bunker jedan bod, drugi u nizu pa definitivno za ovu sezonu odustajemo od priče o Slogi kao isključivo domaćinskoj ekipi, a nakon ovakve partije i gosti i domaći zaslužuju samo pohvale!

Igrač utakmice: Filip Bungić

– Previše izostanaka Memović, Stubičan, Nikolić i Ivan Božić, jednostavno se moralo osjetiti danas na utakmici prepunoj preokreta i infarktne završnice! Za publiku odlična utakmica ali za nas trenere katastrofa kad primiš 4 gola, a opet moram biti realan da smo sigurno zadovoljni sa konačnim ishodom nakon svega! Sva četiri gola loša reakcija komplet ekipe ali na kraju eurogolom Mirkovića u zadnjem napadu ipak uzimamo zasluženi bod! Gosti odlični, želim im puno sreće u nastavku, a svojim dečkima kapa do poda jer su vjerovali do kraja u pozitivan rezultat! – rekao nam je Mario Tadić, trener Svačića.

– Dobra utakmica obje ekipe koju je na trenutke kvario sudac. Imali smo utakmicu u rukama u dva navrata i nismo to iskoristili. Kad nas ima koliko toliko zdravih i da imamo nekoliko igrača na klupi onda smo ekipa za vrh što smo i danas pokazali – komentirao je Miroslav Pavišić, trener Sloge.