Graničar (Đ) doživio prvi poraz u sezoni, derbiji pripali domaćinima

Iako im taj poraz nije od presudne važnosti, 20. kolo 1. ŽNL Koprivničko-križevačke ostat će upamćeno po prvom porazu u sezoni lidera lige Graničara iz Đurđevca, a nadmašili su ih nogometaši Miklinoveca. U derbiju sredine tablice Tomislav Radnik je slavio protiv Starigrada te su zamijenili pozicije, dok je Osvit pobjedom nad Močilama istima odmaknuo na 3 boda.

MIKLINOVEC – GRANIČAR (Đ) 1:0

20. kolo bilo je ono koje je prekinulo niz nepobjedivosti ekipe Graničara. Nervoznu utakmicu u Koprivnici presudio je pogodak Alena Hrenića u 79. minuti gdje su domaćini nanijeli prvi poraz u sezoni đurđevačkom Graničaru. Miklinovec si je s ova 3 boda stvorio solidnu prednost ispred posljednje četvorke na tablici, dok u redovima Graničara nema panike budući da imaju 13 bodova prednosti nad drugoplasiranim Tomislavom iz Drnje.

DRAVA (NP) – SLOGA 1:2

Iako joj je malo falilo, posljednjeplasirana Drava nije uspjela upisati bodove na domaćem terenu protiv devetoplasirane Sloge. Filip Župetić doveo je goste u vodstvo 0:1 u 21. minuti, a utakmicu je na početak vratio Daniel Forko u 41.

Drugo poluvrijeme čvrsta utakmica, a tomu ide u prilog i ukupno 9 pokazanih žutih kartona. Drava iz Novigrada Podravskog odolijevala je svim napadima, no poklekli su u najgorem trenutku, u petoj minuti sudačke nadoknade kada ih je matirao Karlo Pjetri za slavlje Sloge 1:2.

LIPA – KALINOVAC 0:1

Utakmicu između Lipe i Kalinovca odlučio je pogodak Nevena Golubića u 52. minuti. U 85. minuti gosti su imali priliku povećati prednost na 0:2, no nije bilo dovoljno koncentracije pri izvođenju jedanaesterca te je Kalinovac na kraju slavio minimalnom pobjedom.

TOMISLAV (D) – RUDAR (G) 2:0

Drugoplasirani Tomislav iz Drnje lako se obračunao na Parku prinčeva s gostima iz Glogovca iako je poluvrijeme završilo bez pogodaka. To nije pokolebalo Tomislava koji je pogotcima Matije Majetića i Luisa Petrića na kraju slavio 2:0 te s nova 3 boda zadržao 4 boda prednosti ispred trećeplasiranog Osvita.

PRUGOVAC – PANONIJA 3:0

Sve je bilo riješeno u prvom poluvremenu u utakmici između Prugovca i Panonije. Domaćini nisu dozvolili da utakmica ode u iznenađujućem smjeru te su preko Karla Zebića, Jakova Crnčića i Vedrana Bojanića stvorili prednost od 3:0 do 37. minute koju su zadržali do kraja utakmice.

TOMISLAV RADNIK – STARIGRAD 2:1

Derbi ekipa sa sredine tablice pripao je Tomislav Radniku koji je ujedno i zamijenio mjesto sa suparnicima iz Starigrada. Posjetioci stadiona u Križevcima prvu promjenu rezultata posvjedočili su u 8. minuti kada je gostujući igrač Fran Krnjak pospremio loptu u mrežu Tomislava za 0:1. Domaćem sastavu nije dugo trebalo do izjednačenja rezultata, Matija Dimović je šest minuta nakon izjednačio na 1:1, a tim rezultatom se otišlo i na odmor.

U drugom poluvremenu konkretniji su bili igrači Tomislava koji su iskoristili stvorenu priliku u 73. minuti i matirali gostujućeg vratara preko Željka Dubraveca te tim pogotkom odnijeli sva 3 boda pobjedom 2:1.

OSVIT – MOČILE 5:1

Još jedan susret momčadi s istim brojem bodova odigran je u Đelekovecu. Da su trenutno u boljoj formi, dokazali su nogometaši Osvita koji su pred kraj poluvremena poveli 1:0 preko Patrika Lopatnika.

Josip Horvatinović izjednačio je početkom drugog poluvremena, a to se ispostavio jedini pogodak u mreži Osvita. Na scenu je ponovno stupio Lopatnik koji je svoju momčad doveo u vodstvo 2:1 u 50. minuti, a do kraja utakmice domaćini su nanizali još tri pogotka preko Marija Krištofića, Nikole Drvarića i Vedrana Petka koji su osigurali Osvitu dominantnu pobjedu 5:1.