/Grabovac i Vardarac pobjedama najavili derbi 2. ŽNL BELI MANASTIR STIGLA U ZAVRŠNICU
belje

Baranjski drugoligaš polako ali sigurno došli su do same završnice jesenske polusezone, Grabovac je osigurao jesensku titulu, a jedini ozbiljan konkurent za konačni trijumf je Vardarac. Upravo se ta dva kluba sastaju u posljednjem jesenskom kolu kada bi se puno toga moglo odlučiti i vezano za proljetni dio sezone.

Jesenski prvak je poslao jaku poruku pred derbi, napadači su u top formi posebice Dejan Marković koji je u pravoj golijadi protiv Columbusa postigao 4 pogotka. Grabovac je Columbusu postigao čak 11 pogodaka i učvrstio status najefikasnije momčadi lige. S obzirom da su istovremeno i momčad koja prima najmanje pogodaka, jasno je da je pred Vardarcom vrlo težak pokušaj da smanji bodovni zaostatak. Najjači adut Vardarca je svakako Ištvan Ferenc koji je postigao nova dva pogotka na gostovanju kod Radničkog u rutinskoj pobjedi svoje momčadi, domaćin im je uvelike olakšao posao odigravši čitavu utakmicu s igračem manje.

Dva pogotka postigao je i Dejan Nikolić u 6:0 pobjedi Bratstva nad nemoćnim Međimurecom pa je momčad iz Jagodnjaka ponovno preuzela treću poziciju. U tome im je pomogao aktualni prvak koji je u Dražu odigrao 2:2 protiv Dinama. Iako je Polet bio u igri do same završnice, Mladost je u Čemincu stigla do svoje sedme prvenstvene pobjede. Belje kao domaćin nije uspjelo doći do slavlja protiv Šokadije, dapače, gosti su u prvom poluvremenu iskoristili dvije prilike i do kraja sačuvali svoju mrežu te tri boda s kojima su stigli na visoko 5. mjesto. Najuzbudljiviju utakmicu kola odigrali su Petlovac i Šparta. Nakon 30ak minuta igre Šparta je imala velikih 3:0, a uz to je domaćin ostao bez vratara, na golu ga je zamjenio igrač nakon ozljede. Do odmora je domaćin ublažio zaostatak, a u nastavku došao do velikog prekoreta, Petlovac je u 80. minuti golom Mesara došao do vodstva i činilo se nevjerojatne pobjede. Ipak, 4 minute prije kraja goste spašava rezervist Šipoš i odnosi im ipak jedan bod.