/Grabovac i Tomislav nastavljaju bitku za jesenski naslov PREKID U BILJU U ZAVRŠNICI BARANJSKOG DERBIJA
bilje

Danas je odigrano kompletno 12. kolo osječko baranjske 1. ŽNL u kojem su Grabovac i Tomislav upisali nove pobjede i tako produžili svoju trku za jesenskom titulom. Iz prikrajka to prati i Bilje čija je utakmica protiv Hajduka danas prekinuta u 86. minuti pri vodstvu Bilja 3:2.

HAJDUK M – ĐURĐENOVAC 2:1

Danas jedna teška utakmica puna preokreta. Kad moja ekipa ne iskoristi šanse bude kažnjena, ali ipak su dečki smogli snage i osvojili nova tri boda. Danas smo igrali bez našeg kapetana ali su me opet oduševili dečki kojima sam dao povjerenje. Gostima čestitam na fer borbi kao i sucima na odličnom sudjenju. Opet bi se zahvalio našim navijačima a i gostima na lijepom navijanju, čestitam još jednom dečkima na još jednoj u nizu pobjedi – komentar je Miroslava Katanića, trenera Hajduka.

Nakon lakrdije u prošlom kolu, došli smo odigrati utakmicu bez 10 igrača, sa jedva popunjenim protokolom. Ova djeca sa par sa par iskusnijih igrača odigali su dobru utakmicu i trebali su biti nagraďeni zasluženim bodom. Da pobjedicki gol nije pao u cetvrtoj minuti sudačke nadoknade utakmica bise možda još sad igrala. Sve ovo nema smisla, sva sreća da je za tri tjedna polusezona gotova – riječi su Branka Marčeka, trenera Đurđenovca.

hajduk m

FEŠK – SLAVONAC 1:1

Slavonac je odnio vrijedan bod iz Feričanaca i produbio priču o nepredvidivosti momčadi iz Feričanaca. Vedran Pinter je donio prednost domaćinu, a Arijan Tomaz u završnici prvog poluvremena postavio konačnih 1:1.

Čestitke svim akterima susreta na fer i korektnoj utakmici! Dosta ravnopravan ulazak u utakmicu s jedne i druge strane. U 20oj minuti dolazimo u vodstvo, nakon toga nažalost neuspijevamo povečati prednost nakon 2 velike šanse! Naravno nakon toga bivamo kažnjeni na sam kraj poluvremena! U drugom dijelu igra je bila dosta rastrgana gdje nismo uspijeli opasnije zaprijetiti te na kraju rezultat ostaje neizmjenjen – riječi su Stjepana Kapraljevića, trenera Feška.

– Mislim da je realno, imali smo mi još svoju šansu, imao je i domaćin svoje. Utakmica obostrano vrlo korektna kao i suđenje, Imao je sudac tokom svih 90 minuta ujednačen kriteriji, pustio je mušku igru ali nije bilo grubosti, nije bilo niti kartona na utakmici. Bodom u gostima sam zadovoljan svakako, to nam je ohrabrenje pred sljedeću utakmicu kad dočekujemo vodeći Grabovac – kazao je Jako Brnić, trener Slavonca.

fešk

GRABOVAC – JEDINSTVO 2:0

Grabovac nastavlja svoj pohod na jesenski naslov prvaka. Na svom su terenu s 2:0 bili bolji od Jedinstva. Sve je odlučeno u prvih 45 minuta kada su Horvatovu mrežu pogađali Tomislav Lucić i Toni Bilandžić.

grabovac

VILJEVO – OMLADINAC 2:1

Nakon što je prvo poluvrijeme proteklo u miroljubivom tonu bez golova, u nastavku dvoboja Viljeva i Omladinca bilo je vrlo zanimljivo. Habada je u 59. minuti donio prednost Omladincu, a 6 minuta kasnije iz kaznenog udarca poravnava Ivan Vuković koji je u završnici svojim drugim golom ostavio sva tri boda u Viljevu.

Prije svega moram pohvaliti dečke što su pokazali karakter i preokrenuli rezultat. Ali generalno, jako smo loši, aljkavi, puno griješimo, nismo u utakmici. Nažalost postoji i razlog za to, a to je netreniranje. I to se vidi na svakoj utakmici. Nadam se samo da će nas do kraja zaobići ozljede te da ćemo ovo svi skupa izgurati. O samoj utakmici, o detaljima mi je teško govoriti. Moram pohvaliti goste koji su jako dobri, organizirani. Jako težak protivnik. Suci dobro odradili posao – izavio je Dinko Puljić, trener Viljeva.

Sami smo sebe pobijedili. Iz naših grešaka (u napadu i obrani) smo omogućili Viljevu da dođe do pobjede. Dečki su se borili i, usudio bih se reći, bili i bolji u dobrom dijelu utakmice, ali s druge strane i domaćin je imao svoje adute. Vodili smo, a na kraju izgubili. S tim nikako ne mogu biti zadovoljan – poručio je Domagoj Vragolović, trener Omladinca.

vilj

SLAVONIJA – BARANJA BELJE 2:2

Zanimljivu utakmicu vidjeli su gledatelji u Punitovcima, s četiri pogotka i punu preokreta. Poveo je domaćin u 33. minuti nakon što je Šisl pogodio vlastitu mrežu, no njegovu greršku odmah u sljedećem napadu ispravlja Denis Slonja koji je i u završnici poluvremena precizan pa prednost seli na stranu gostiju. Početkom nastavka voda dodatno ide na mlin gostiju jer Slavonija ostaje s igračem manje, no i tako uspjeva doći do poravnanja golom Maroševića iz 79. minute.

– Samo bih čestitao gostima na osvojenom bodu – kratak je Josip Vranić, trener Slavonije.

puni

RADNIK – TOMISLAV 0:7

Tomislav je lakoćom odadio posao u Josipovcu, posebice nakon što su došli do prvog gola na kojeg se čekalo sve do 40. minute. U nastavku su gosti s Livane do vrha napunili mrežu Radnika, a u tome je naravno prednjačio Vedran Nikšić sa četiri pogotka, dva je zabio Marko Barišić, a jednog Antonio Grgić.

Nema se šta pametno rećci nakon ovakovog poraza. Prvo poluvrijeme smo dobro odigrali te imali svoje prilike koje nismo iskoristili. Kada ti gost pogotke postigne od 46 do 50 minute onda ne možes drugačije ni proći. Čestitke gostima na zasluženoj pobjedi – poručio je Zvonko Knez, trener Radnika.

Opet ulazimo loše u utakmicu i uspijevamo voditi jedan nula na poluvremenu, iako smo i mi i domaćini promašili kazneni udarac i obostrano je bilo dosta izgledni šansi s obje strane. U drugo poluvrijeme ulazimo odlučnije i u ranoj fazi dvije loše reakcije domaće obrane kada postižemo pogotke i usmjeravamo utakmicu u našu korist – rekao je Davor Rudec, trener Tomislava.

livana

RATAR – METALAC 1:0

Metalac je još jednom poražen, nakon sjajnog starta Glumčeva momčad je izgubila ritam, pa i kada odigraju dobro kao danas u Piškorevcima ostaju praznih ruku. Ratar je do minimalne, ali za njih vrlo bitne pobjede došao golom Ivana Bošnjakovića iz 62. minute.

Jako teška utakmica, na kraju zaslužena pobjeda ali kažem, teškom mukom, na muci se poznaju junaci kada je najteže igrači su danas zapeli i igrali kao jedan, a kada tako igraš sreća je na tvojoj strani. Čestitao bih svojim dečkima na stvarno velikoj borbi za svaku loptu, svaka čast! Metalcu želim svu sreću u daljnjem natjecanju jer su danas pokazali da su jako dobra i iskusna ekipa – izjavio je Josip Mišić, trener Ratara.

piško

BILJE – HAJDUK 3:2 (prekid u 86. minuti)

Nakon zanimljivih 80ak minuta nogometa s pet pogodaka na kraju će se o branjskom derbiju više pričati zbog ružnih scena na kraju. Hajduk je dobro iznenadio domaćina, teško da je netko očekivao da će u samoj završnici biti u egalu, a još manje da će imati dva pogotka prednosti. Koprivec i Viljevac su postigli golove za goste iz Popovca, a do odmora Bilje uspjeva smanjiti preko Cvetka. 15. minuta prije kraja Domitrek zabija za 2.2, a u 82. Bilje kreira potpuni preokret drugim golom Cvetka, ovoga puta iz kaznenog udarca. Nakon toga slijedi isključenje za gostujućeg Joku nakon čega kreću nemile scene na terenu. Prenosimo delegatsko izvješće s utakmice o kojoj će konačni pravorijek donesti disciplinska komisija.

Pri organiziranju utakmice bili su prisutni voditelj osiguranja Mirko Zelić te redari: Marko Bagarić, Duško Švob, Stjepan Novaković. Golovi postignuti na regularan način. Javne opomene opravdano dodijeljene. Kazneni udarac za domaću ekipu opravdano dosuđen i realiziran u 82. minuti. U 85. minuti gostujući igrač s brojem 14 napravio je pogibeljan start na domaćem igraču te zaslužio isključenje s utakmice. Pri tome se desilo ulaženje nepripadajućih ljudi u teren i došlo je do prekida utakmice u 86. minuti pri rezultatu 3:2 za domaću ekipu. Dopunski izvještaj biti će priložen naknadno. Utakmica nije bila prijavljena policijskoj postaji Beli Manastir. Tek nakon prekida utakmice naknadno su bili pozvani da se pojave na mjesto odigravanja utakmice. U 17 sati je završen zapisnik, gostujuća ekipa nije bila prisutna na potpisivanju istoga.

– U utakmici Popovca i Bilja nikad se ne zna ništa do kraja. Bez obzira na mjesto na tablici. Takva je bila i ova utakmica. Gosti vode dva nula iz dva prelaska centra. Poništen nam je gol zbog navodnog zaleđa, ali to stvarno ne mogu komentirati, jer je vrlo teška situacija. Smanjujemo do poluvremena ipak i pritišćemo. Izjednačili smo na 2:2 i poveli 3:2 iz jedanaesterca koji je mogao biti i ranije sviran za nas. Ali to je uvijek nezgodno komentirati jer možemo biti i subjektivni. No, nakon pogibeljnog starta u 86. min gostujućeg igrača na Matku Šilešu i dodijeljenog crvenog kartona dolazi do naguravanja i gužve te prekida utakmice. Gostima čestitam na odličnom gardu i postavljanju, sucima na odličnom suđenju, jer su ovakve utakmice vrlo teške za suđenje i mnogo iskusniji ne bi ovo bolje odsudili, a mojim dečkima čestitam na karakteru i novim bodovima – izjava je trenera Bilja Aleksandra Stojkovića.