/Grabovac minimalan, Tomislav u drugom poluvremenu slomio Metalca 1. ŽNL OSJEČKO BARANJSKA
VILJEVO

Osječki prvoligaši su danas odradili pretposljednje jesensko kolo, a niti nakon njega nema odluke o jesenskom prvaku, Grabovac i Tomislav odluku će donjeti  posljednjih 90 minuta sljedećeg vikenda.

HAJDUK M. – FEŠK 1:1

Hajduk i Fešk su 90 minuta nagurali u samo dvije. U 55. domaća momčad preko Tome Takalića iz kazenog udarca dolazi do vodstva, ali dok se još slavlje i nije stišalo gosti iz Feričanaca poravnavaju. Strijelac gola vrijednog gostujućeg boda bio je Hrvoje Ivanušec.

– Za današnju utakmicu mogu reći da je bila borbena i da je krajnji rezultat najrealniji .Poveli smo iz jedanaesterca i imam osjećaj da su dečki još slavili vodstvo da bi gosti krenuli sa centra, nismo bili koncentrirani i napravili smo grešku iz koje su gosti došli do poravnanja rezultata. Smatram da nismo naše navijače razočarali, a njima još jednom hvala na podršci – rekao je Miroslav Katavić, trener Hajduka.

– Odigrali smo jednu dobru utakmicu i bili možda malo bliži sva tri boda, ali podjela bodova realan rezultat! Nedostajalo nam je koncentracije za zadnji pas da uđemo u bolje šanse! Nažalost primamo pogodak nakon glupo napravljenog penala koji je opravdano dosuđen! Ali tu ne gubimo glavu i uspijevamo poravnati rezultat već u slijedećem napadu, što ostaje krajnji rezultat utakmice! Čestitke sucima na suđenju i domaćinu na korektnosti! – riječi su Stjepana Kapraljevića, trenera Feška.

marijanci

GRABOVAC – ĐURĐENOVAC 1:0

Grabovac je teškom mukom došao do domaće pobjede nad Đurđenovcem koji se pokazao kao tvrd orah, no na kraju i minimalna pobjeda donosi tri boda pa je baranjska momčad stigla na samo korak do jesenske titule. Josip Jakovčević je u otvaranju utakmice donio prednost lideru, a pokazalo se da je taj pogodak na kraju bio vrijedan i sva tri boda.

– Gostovanje kod vodeće ekipe u ligi. Otvaranje utakmice odigravamo u grču s dosta nesigirnosti što domaćin kažnjava i zabija pogodak koji je na kraju bio jedini i pobjednički. Nakon gola počinjemo igrati potpuno ravnopravno. U drugom poluvremenu potpuno pritišćemo domaćina i nažalost promašujemo zicer za rezultatski povratak. Čestitke domaćinu na gostoprimstvu i dosadašnjim rezultatima – rekao je Branko Marček, trener Đurđenovca.

grabovac

VILJEVO – SLAVONAC 2:1

Viljevo je nakon što je uspješni trener Dinko Puljić podnio ostavku dočekalo Slavonac s popriličnim imperativom, ali osim njega nad glavama je bilo i dosta upitnika koliko mogu u takvoj situaciji. Na kraju je ispalo dobro po njih iako je krenulo naopako, gosti su preko Magića došli do rane prednosti, ali se i Viljevo brzo vratilo zahvaljujući kapetanu Vincetiću koji je pogodio s bijele točke. U drugom poluvremenu Viljevo preko Vicića dolazi do prednosti, a pokazalo se da je taj gol iz 63. minute bio vrijedan i slavlja i novih bodova.

– Nakon odlaska trenera Dinka malo smo uzdrmani, ali smo izvukli maksimum u ovoj utakmici. U prvom poluvremenu nimso bili pravi U drugom dijelu smo zaigrali bolje, nije bilo rrhunski ali dovoljno za preokret i pobjedu. Čestitao bih dečkima što su se stvarno borili, pokazali su karakter u ne baš lakoj utakmici i izborili pobjedu. Čestike i gostima koji su se predstavili u lijepom izdanju, a i sudačkoj trojci koja je korektno obavila svoj posao – rekao nam je kapetan Viljeva Marko Vincetić.

– Ionako smo išli oslabljeni a onda nam se još ozljede i igrač i vratar. Bez obzira na to dobro smo ušli u utakmicu, poveli i dosta dobro stajali na terenu. Nakon toga smo pomalo i naivno, iz naših grešaka pa onda i iz jedanaesterca primili golove i ostali bez bodova. Šteta, mislim da smo zaslužili bod, to bi bio realan ishod s obzirom na prikazano, ali domaćinu čestitke na pobjedi – izjava je Jake Brnića, trenera Viljeva.

viljevo

SLAVONIJA – JEDINSTVO 6:0

Slavonija je došla do uvjerljive pobjede protiv Jedinstva na svom terenu. U prvom poluvremenu je to izgledalo vrlo pristojno za goste iz Miholjca, domaćin je preko Peraka i Maroševića imao 2:0, no to je bilo odlično u usporedbi s onim što je Jedinstvo doživjelo u drugom poluvremenu. Po dva pogotka u nastavku su upisali Kovačević i Pandžić za vrlo uvjerljivu pobjedu Punitovčana.

– Napokon domaća pobjeda. Dobro smo ušli u utakmicu i bili smo bolji tijekom svih devedeset minuta. Čestitam svojim igračima na zasluženoj pobjedi, a gostima čestitam na fer i korektnoj igri. – riječi su Josipa Vranića, trenera Slavonije.

punitovci

BILJE – OMLADINAC 2:0

Bilje živi u dosta turbilentnom periodu, ali društvo na terenu je svoj dio posla odradilo na najbolji mogući način, bez trenera na klupi bez primljenog su pogotka slavili protiv vrlo neugodnog protivnika. Strijelci za Bilje bili su Hrvoje Cvetko i Karlo Greganović.

– Teren težak rekao bih i vise nego loš, vjetar neugodno jak i protiv nas jedna odlična ekipa!! Prije svega bih čestitao gostima na fer i korektnoj igri, vidi se da su jedna zdrava sredina s dobro posloženom ekipom koja je za sam vrh lige!! Što se tiče nas jako teška utakmica u psihološkom smislu pa se to odrazi i na igru!! Sve što nam se izdogađalo u zadnjih nekoliko kola jednostavno ostavi trag u glavama no na sreću smo se vratili kući po meni zasluženo i pobjedi koja je mogla bit i puno uvjerljivija na kraju susreta!! Hvala dečkima na svemu i želim reći da ćemo iz ovoga svega izaći samo još jači, jači i bolji!!! Što se tiče sudačke trojke napokon mlađa ekipa koja i ako pogriješi ne rade ciljano poput gospode u crnom kao što su “Gosp.”Šušak,Sučić i Karlović i njima slični koji ti se obraćaju sa sinom, smiju ti se u facu i kidaju ne prvi, a vjerujem niti posljednji puta nažalost!! Ništa idemo još odradit jedno teško kolo u Miholjcu i onda sleći dojmove nalog vrlo turbulentne ali za nas uspješne polusezone! – izjava je kapetana domaćih Tomislava Bošnjakovića.

– Nismo dobro ušli u utakmicu. Nespretno pravimo penal prilikom čega se naš vratar ozlijedio i napustio igru. Vrlo brzo smo posložili redove te se do kraja poluvremena igralo s podjednakim brojem izglednih situacija. U drugom dijelu smo nakon primljenog gola pali u igri i još smo dobro i prošli. Čestitam domaćinu na zasluženoj pobjedi – poručio je Domagoj Vragolović, trener Omladinca.

bilje

RADNIK – BARANJA BELJE 3:0

Baranja se u posljednjih nekoliko dvoboja digla, no danas je ipak poražena u Josipovcu. Pali su gosti u drugom dijelu koji je za njih odmah krenuo naopako, već u 49. minuti  Dino Vuković pogađa za 1:0, od 61. minute gosti su igrali s igračem manje, a domaćin je to do kraja iskoristio i s još dva pogotka. Prvog je u 73. minuti postigao Glogač, a drugog za konačnih 3:0 u 81. Petrušić.

Obostrano loše odigrano prvo poluvrijeme bez šansi i tempa sa previše napucavanja lopte. Drugo poluvrijeme kud i kamo bolje i efikasnije. Čestitke momcima na borbenosti i pobjedi koja je i više nego zaslužena – izjava je Zvonka Kneza, trenera Radnika.

radnik

RATAR – HAJDUK P. 5:1

Ratar je na svom terenu uvjerljivo pobjedio goste iz Popovca i barem malo isprao sramotu iz prošlog kola. Krenulo je vatreno, već u 13. minuti Ratar je imao 2:1, najprije je zabio Horvat, pa je gostima poravnanje donio Ciglec, a novo vodstvo domaćina potpisao je Florian Abramović. Početak drugog poluvremena donosi novi gol Ratara, strijelac je bio Mišević i u tom trenutku utakmica je odlučena, do kraja je Abramović još dva puta tresao gostujuću mrežu, Rataru osigurao tri boda a sebi status junaka utakmice.

– Čestitao bi ekipi na pobjedi nakon sramote iz Livane malo smo isprali gorak okus! Zahvalio bi se ljudima što su ostali uz nas i nakon one sramote prošli vikend. Svi zajedno smo skupili snage i danas odradili utakmicu kako treba, idemo još odraditi zadnje kolo, i svi na odmor – poručio je Josip Mišić, trener Ratara.

ratar

METALAC – TOMISLAV 1:4

Tomislav je nastavio puhati za vratom Grabovcu,preko Bikare su na prvi pogled prošli lako, no nije to baš tako bilo. 11 crnih minuta u drugom poluvremenu kada je već domaćin bio s igračem manje presudilo je Metalcu, od 54. do 65. gosti su postigli tri pogotka, redom su zabijali Grgić, Žitnjak i Nikšić, nakon toga Šimašek pogađa iz kaznenog udarca za smanjenje zaostatka, a onda u završnici Nikšić postavlja konačnih 4:1.

– Nakon nervoznog prvog poluvrijemena s obje strane u drugo ulazimo ozbiljnije. Iskoristili smo igrača više u polju i postigli četri zgoditka. Znali smo da je ovo jako teško gostovanje sto se i pokazalo ali smatramm da smo zasluženo pobjedili – rekao je nakon utakmice Davor Rudec, trener Tomislava.