/Bilje razbilo Metalac, Grabovac sačuvao vrh ljestvice DESETO KOLO OSJEČKO BARANJSKE 1. ŽNL
bilje metalac

Nakon što su jučer Đurđenovac i Jedinstvo podjelili bodove, danas je odgirano preostalih sedam susreta desetog kola Osječko baranjske 1. ŽNL. Derbi se igrao u Bilju gdje je gostovao Metalac, a vodeći Grabovac bio je domaćin posljednjoj Baranji Belje.

HAJDUK M. – SLAVONAC 2:1

Hajduk si je otvaranjem iz snova omogućio nove bodove kojima je stigao do potpuno mirne zone u sredini prvenstvene ljestvice. Nino Plećko je prevario Ladimirevčane u trećoj, a Vlatko Alšić u 12. minuti! Slavonac je prije odmora uspio smanjiti na 2:1 golom Luke Jurkovića, no do boda u drugom dijelu nisu stigli iako su pola sata imali igrača više.

– Čestitao bi mojim dečkima na pobjedi, krenuli smo agresivno od prve minute i to nas je nagradilo vodstvom od 2:0. Poslije tog vodstva smo se malo opustili i dozvolili gostima da u 43. minuti smanje rezultat. Ušli smo u drugo poluvrijeme puno agresivnije i naša jedna greška u obrani ostajemo sa igračem manje. Čestitam dečkima na borbenosti do kraja, a gostima želim puno sreće u nastavku prvenstva Sucima čestitam na korektnom suđenju – mišljenje je Miroslava Katanića, trenera Hajduka Marijanci.

Jako loše smo otvorili utakmicu što je domaćin iskoristio i poveo 2:0 nakon čega se bilo teško vratiti iako smo se svojski potrudili to učiniti. Čini mi se da je domaćin danas više želio tu pobjedu, mi smo bili malo sputani jer je riječ o lokalnom derbiju. Nemam što zamjeriti svojim igračima, a Hajduku iskrene čestitke na zasluženoj pobjedi – izjavio je Jako Brnić, trener Slavonca.

marijanci

FEŠK – OMLADINAC 1:1

Fešk nastavlja s promjenivim izdanjima, kad se učini da su ulovili formu oni kod kuće podbace. Iako je Omladinac ozbiljna momčad, u Feričancima ipak ne mogu biti zadovoljni, posebice u svjetlu činjenice da su već u prvom napadu došli do prednosti golom Ivana Benkovića. Gosti iz Josipovca su do proravnanja došli u završnici prvog dijela a donio im ga je kapetan Zlatko Kvasnovski.

– U 36. sekundi smo dobili gol i trebalo nam je 15 min da se oporavimo. Uspjevamo izjednačiti i uspostaviti kakvu takvu igru. U prvom dijelu bile su po dvije dobre prilike na obje strane. U drugom dijelu su obje ekipe imale svoje prilike, ali podijela bodova je realan rezultat. FEŠK-u želim sreću u nastavku prvenstva, a svojim dečkima čestitam na borbenosti te se zahvaljujem publici na podršci! – rekao je nakon utakmice Domagoj Vragolović, trener Omladinca.

feđk

GRABOVAC – BARANJA BELJE 3:0

Grabovac se lakoćom obračunao s Baranjom na svom terenu, potpuno očekivano je uzeo nova tri boda i još jednom pokazao da nije niti malo slučajno nakon deset odigranih kola na vrhu ljestvice! Baranja se dobro držala gotovo čitavo poluvrijeme, a onda u samoj završnici vodstvo Grabovcu donosi Ivan Đurković. Čim se krenulo s centra u drugom poluvremenu Toni Bilandžić zahvaljuje treneru Sambolu na ukazanom povjerenju i nakon dvije minute na terenu zabija za 2:0. U 51. minuti i konačni kraj priče i svih eventualnih nadanja gostiju, Đurković iz kaznenog udarca postiže svoj drugi pogodak za konačnih 3:0.

grabovac

VILJEVO – HAJDUK P. 4:0

Viljevo se lakoćom obračunalo s Hajdukom koji je daleko od bilo kakve forme. Često ti unaprijed upisani bodovi znaju izostati, no momčad Dinka Puljića danas je imala iznimno raspoloženog Ivana Vukovića koji ju je predvodio do uvjerljive pobjede pogodivši suparničku mrežu četiri puta. Rekli bismo – Nikšićevski!

– Čestitke momcima. Bili smo danas odlični, imali smo stvari pod kontrolom tijekom cijele utakmice. Prvo poluvrijeme smo bili jako nestrpljivi htjeli smo sto prije zabiti golove, što je razumljivo, ali treba biti miran i strpljiv u takvim slučajevima. Drugo poluvrijeme smo ipak bolje odigrali i mirno priveli utakmicu kraju. Još jednom čestitam svojim momcima i želim da budemo na ovakvoj razini do kraja prvenstva. Gosti su korektni i želim im puno sreće i uspjeha u daljnjem natjecanju. Suci su korektno odradili svoj posao – kazao nam je Dinko Puljić, trener Viljeva.

viljevo

SLAVONIJA – TOMISLAV 1:2

Tomislav je došao do vrlo važne pobjede na teškom gostovanju u Punitovcima kojom je ostao bod iza Grabovca i sačuvao dobro raspoloženje uoči velikog derbija protiv Bilja. Marko Barišić i Vedran Nikšić zabijali su u prvom poluvremenu za goste s Livane, a u završnici, u 83. minuti Slavonija je preko PAve Kovačevića smanjila, no više od toga nije išlo.

Ulazimo u utakmicu loše i cijelo prvo poluvrijeme igramo loše što gosti koriste i odlaze na odmor s dva gola prednosti. U drugo poluvrijeme ulazimo puno odlučnije i igramo puno bolje ali i puno zicera promašujemo. U takvoj igri i gosti imaju svoje 2-3 prilike da riješe utakmicu ali i oni promašuju. Uspijevamo pred kraj smanjiti ali nažalost ne uspijevamo poravnati rezultat. Čestitam gostima na zasluženoj pobjedi, na fer i korektnoj igri – kazao nam je Josip Vranić, trener Slavonije.

– Utakmica u kojoj su navijači mogli uživati, prvo poluvrijeme odlično igramo i vodimo 2:0 uz nekoliko jako dobrih šansi. U drugom poluvremenu utakmica ulazi u još veći intenzitet s puno trke i šansi s obje strane. Nakon dosuđenog jedanaesterca dobivamo gol. Čestitam i domaćinu i mojoj ekipi na jako dobroj utakmici – komentar je Davora Rudeca, trenera Tomislava.

punitovci

BILJE – METALAC 5:0

Bilje je derbi dočekalo u osjetno boljem raspoloženju od Metalca koji je izenada ispao iz forme koja ga je dugo krasila. Definitivno je Bilje danas potvrdilo da su momčad koja će se boriti za naslov prvaka! Bez obzira na sve probleme Metalca koji su kulminirali u 14. minuti kad je igru napustio njegov najbolji pojedinac Matej Bekavac, pa kasnije i Domagoj Vranješ, Bilje je pokazalo da je bolja momčad! Metalac polako ali sigurno ispada iz kruga kandidata za vrh, sada je to već prava serija loših rezultata. Razlika Bilja u odnosu na Metalac je da igra momčadski, što najbolje svjedoči pet različitih strijelaca, dok kod Metalca puno toga ovisi upravo o Bekavcu. Apčag, Grlić, Ranogajec, Domitrek i Čepčik – bili su strijelci za pobjedu u derbiju koji to nije bio!

– Od prve minute smo znali što želimo, tako smo se postavili, te na kraju zasluženo slavimo.
Dominirali smo tijekom čitave utakmice i bez obzira na izostanke koje imamo od početka prvenstva, širina koju posjedujemo dolazi do izražaja svaku utakmicu. Čestitam mojim dečkima na dobro odrađenoj utakmici i nastavku pozitivnog niza – riječi su Aleksandra Stojkovića, trenera Bilja.

bilje

RADNIK – RATAR 3:0

Radnik je došao do visoke i vrijedne pobjede u dvoboju protiv Ratara koji je još jednom pokazao da je jedna momčad u Piškorevcima, a potpuno druga na gostovanjima. Bio je to blitzkrieg Radnika u samo 8 minuta! Od 23 – 32 minute Josipovčani su zabili tri komada i riješili pitanje pobjednika, treijelci su bili Nino Vrbanić te dva puta Dino Vuković.

– Napokon dobar ulazak u utakmicu rezultrao je sa tri postignuta pogotka u prvom poluvremenu. Posebno me raduje što protivniku nismo dozvolili niti jednu priliku za pogodak. Čestitke igračima na zalaganju i borbenosti, a gostima na fer igri – komentar je Zvonka Kneza, trenera Radnika.

– Samo ću reći da ovo danas što smo mi odigrali u Josipovcu je velika sramota, a ekipi Radnika čestitam na osvojena 3 boda – komentar je Josipa Mišića, trenera Ratara.