Gostima ni boda u petom kolu Lige Nogometnog središta Valpovo

Gostima ni boda u petom kolu Lige Nogometnog središta Valpovo! Kitišanci su ostali na vrhu novom pobjedom, dok im je prvi pratitelj sada Croatia iz Marjančanaca koja ove sezone igra odlično i daleko je od ranijih veselja za svaki osvojeni bod, sada to rade u seriji.

Kapetan Dean Lakić i Dorijan Kurdija donijeli su u dvije minute dva pogotka prednosti Kitišancima na samom otvaranju susreta protiv Tomislava koji je preko Marka Srakića uspjeli smanjiti sredinom prvog poluvremena i držati domaćina u neizvjesnosti do same završnice kada Kurdija svojim drugim pogotkom osigurava bodove svojoj momčadi. Mladost iz Harkanovaca prvi puta nije pobijedila ove sezone, dapače, ostali su i bez boda na gostovanju kod Croatije. Junak Croatije bio je Filip Novoselić koji je dva puta pogodio gostujuću mrežu, najprije iz kaznenog a zatim i iz slobodnog udarca. Između ta dva gola za goste koji su čitavo drugo poluvirijeme igrali s igračem manje i poravnanje precizan je bio Miroslav Balatinac. U drugom dvoboju Mladosti i Croatije uvjerljivo slavlje Mladosti, u Tiborjancima je konačni rezultat 5:1, no nije sve baš bilo lako za domaćina. Povela je Mladost 2:0 golovima Vedrana Gremana i Mihaela Dubrovića da bi se gosti vratili u igru iz kaznenog udarca kojeg je u pogodak pretvorio Ivan Zdeličan. Bila je to otvorena utakmica sve do 75. minute kada gosti ostaju s igračem manje što Mladost koristi i u završnici postiže još tri pogotka, redom su strijelci bili Karlo Šanjug, Luka Galić te po drugi put Vedran Greman, a da stvar bude još gora po goste u završnici su ostali bez još jednog igrača zbog isključenja. Derbi začelja golom je otvorio Saša Rešetar koji je donio prednost Zrinskom u ogledu protiv Gaja a minimalno vodstvo domaćina bilo je aktualno sve do 61. minute kada na scenu stupaju igrači s brojem 6, najprije domaću prednost povećava Mateo Đurakić, da bi u istoj minuti na drugoj strani precizan bio Velibor Vidaković. Već u tim trenucima Zrinski je igrao s igračem manje, no to ih nije spriječilo da u završnici preko Davora Berečića ovjere svoje slavlje i skok prema sredini ljestvice.