/“Gosti” slavili u gradskim derbijima odbojkaša U SVA 4 SUSRETA 2.A LIGE SLAVLJA SU BILA UVJERLJIVA
MOK Mursa

Kolo koje je bilo zanimljivo ponajprije zbog gradskih derbija, bez nastupa uvjerljivo najbolje momčadi lige Željezničara, proteklo je bez rezultatskih uzbuđenja.

OK Sokol je s 3:0 slavio protiv MOK Mursa II u utakmici koja je bila zanimljiva u prvom setu, a nakon toga su samo Požežani igrali. Prvi set je mogao i na jednu i na drugu stranu, ali je na kraju prevagnuo na stranu domaćih rezultatom 26:24. Preostala dva su Sokoli dobili bez većih problema 25:16 i 25:22. Ovom pobjedom Sokol je preskočio Marsoniju i skočio na 4. mjesto.

MOK Marsonia je “ugostila” MOK Brod u gradskom derbiju i nije se dobro provela. Mok Brod je potpuno nadigrao protivnika, tri ekspresna seta u kojima gradskim rivalima nisu ostavili nikakvu šansu. Po setovima je brod slavio 25:16, 25:12 i ponovno 25:16. Zanimljivo je da je u prvom susretu Marsonija slavila – 3:0!

Još uvjerljivije od Brođana slavio je MOK Vukovar u njihovom gradskom derbiju protiv HOK Borovo-Vukovara II.  Vukovarci su Borovu dozvolili samo 41 poen u meču, po setovima 16, 11 i 14 poena. HOK Borovo II je prikovano za dno sa minus 1. bodom, dok je MOK Vukovar ovom pobjedom sustigao i prestigao MOK Mursu II.

Jedini dvoboj u kojem se igralo više od 3 seta u ovo kolu je onaj u Valpovu gdje su slavili gosti iz Nuštra, drugoplasirana momčad lige. OK Zrinski je slavio 3:1, a domaća OK Valpovka je osvojila drugi set rezultatom 25:21, dok su gosti u preostalima slavili 25:13, 25:18 i, u posljednjem 4 koji je bio dosta uzbudljiv i domaći su dali sve od sebe da susret odvedu u 5. set, 25:22.

Zrinski je učvrstio poziciju prvog pratitelja Željezničara, imaju 3 boda zaostatka i međusobni susret u Osijeku, pa ako naprave iznenađenje na gostovanju kod neporaženog lidera možda mogu i do vodeće pozicije.

Sljedeće 13. kolo 2.A nacionalne lige istok igra se za dva tjedna, 05. i 06. ožujka.