Golijada u Palovcu, hat-trickovi Štroka i Škvorca obilježili utakmicu

Teški subotnji uvjeti na terenu bili su pravi poguranac nekim ekipama. Bez obzira na nešto lošije uvjete, navijači su pratili mečeve u kojima su istinski mogli uživati. Golijade smo vidjeli u Palovcu i Draškovcu u mečevima u kojima su gosti uzeli sveukupno četiri boda.

NK NEDELIŠĆE – NK MLADOST SVETA MARIJA 1:1

Teški i mokri uvjeti na terenu pokazali su se iznimno zahtjevnom mjestu za igranje nogometa. Po nekoliko prilika i s jedne i s druge strane bilo je tijekom čitave utakmice, no na kraju su u mreži završila tek dva gola. Poveli su gosti u 32. minuti preko Nikole Valjka, a izjednačio je Kayo Halen Oliveira Moraes u 80. minuti. Mladost se pokazala kao neugodan protivnik najboljim ekipama Međimurske Premier lige jer nakon što je uzela bodove BSK-u, sada je isto učinila i Nedelišću.

Na kraju mogu biti zadovoljan s bodom kod prvoplasirane ekipe iako smo imali vodstvo skoro do kraja utakmice. Imali smo i prilike za povećanje vodstva, ali to nismo iskoristili. Nedelišće je odlična ekipa, imali su i oni svojih prilika. Utakmica se igrala po izrazito teškom, vodom natopljenom terenu, gdje je na pojedinim dijelovima bilo nemoguće igrati. Nismo mogli igrati pas igru, već smo morali preskakati, a to nije ono čemu težimo. Moram pohvaliti ekipu na trudu i zalaganju. U sljedećem kolu nas čeka domaća utakmica protiv Draškovca, gdje se nadam da ćemo dobro odigrati i očekujem pobjedu pred domaćom publikom“, za Sportalo je izjavu dao Mario Cvetko, trener Mladosti.

NK CENTROMETAL – NK NAPRIJED (C) 1:0

Subotnja kiša prema nikome nije bila blaga, a to se također moglo osjetiti i u Macincu. Dvoboj Centrometala i Naprijeda pokazao je kako se domaćini formom dižu nakon niza loših utakmica na početku prvenstva. Jedini pogodak na utakmici postigao je Jaša Kocijan u 35. minuti susreta iz kaznenog udarca.

Napeta utakmica bez puno prilika u nemogućim uvjetima koji su, po mojem skromnom mišljenju, više odgovarali gostujućoj ekipi. Trudom i zalaganjem su moji dečki isprovocirali više sreće nego gosti pa je utakmica završila našom zasluženom pobjedom“, rekao je Goran Klemenčić, trener Centrometala.

Utakmica je odigrana po izuzetno teškom terenu, gdje smo se mi bolje snašli. Dečki su odigrali dobru utakmicu, ali na našu štetu je sudac presudio pobjednika“, tvrdi Dražen Horvat, trener Naprijeda.

NK DINAMO PALOVEC – NK BRATSTVO (SV) 4:4

Kakva golijada u Palovcu. Čak osam komada palo je na derbiju Dinama i Bratstva u kojem smo vidjeli apsolutno sve – od hat-trickova do crvenog kartona. Junaci svojih momčadi definitivno su Davor Štrok i Filip Škvorc koji su zabili svaki po tri gola. Za Dinamo je još dodao Karlo Baksa, dok je za Bratstvo strijelac bio i Deni Zanjko. Domaćini su od 80. minute igrali s igračem manje jer je Mihael Janjčec isključen zbog udaranja gostujućeg igrača laktom i lice nakon povlačenja za dres. Valja napomenuti kako je Dinamo cijelu utakmicu vodio, no upravo nakon tog isključenja je primio pogodak za izjednačenje i konačan rezultat.

NK DRAŠKOVEC – NK SLOGA ŠTRIGOVA 0:5

Odlična utakmica gosta pokazala je nemoćnom Draškovcu tko je šef. Sloga je na gostujućem terenu pokazala svu svoju nadomć nad protivnikom i zasluženo slavila. Čak tri gola zabio je Goran Spasić (39′, 64′, 82′), dok su po jednog dodali Daniel Vuković (8′) i Nikola Ferlin (68′). Bila je ovo mirna utakmica po kartonima unatoč petardi gostiju. Požutili su samo Dominik Lipić i Fran Balent, obojica nogometaši Draškovca.

Utakmicu smo dobro otvorili i poveli prekrasnim zgoditkom Vukovića. Domaći su onda imali dvije velike prilike za 1:1, ali na našu sreću nisu zabili. Zato smo mi iskoristili našu nakon što nam je obrana podarila loptu. Drugo poluvrijeme smo bili puno bolji od njih i zasluženo pobijedili na teškom gostovanju i mokrom terenu. Sada slijedi Palovec koji je isto u dobroj seriji. Nadam se da budemo odigrali u istom visokom ritmu kao u Draškovcu“, jasan je trener Sloge Tine Špilak