Golijada u Ivanovcima, Ivanovo odstupilo, poraz Satnice

Dvanaesto kolo 2.ŽNL obilježilo je odstupanje NK Ivanovo iz natjecanja, golijada u Ivanovcima gdje su gledatelji vidjeli čak osam pogodaka, te poraz lidera na svom terenu od Viktorije iz Lacića s kojim su si zakomplicirali status u narednim susretima.

NK Satnica je na svom terenu pretrpjela treći ovosezonski poraz i time zakomplicirala daljnji tijek, budući da su im pratitelji došli na samo bod, odnosno dva. Viktorija iz Lacića prekinula je pozitivan niz lidera, te ih svladali s 2:3. Zanimljivo je da su gosti došli u Satnicu s točno jedanaest igrača i iako su neki bili ozljeđeni, nisu napuštali teren. Kako i bi kad su otpočetka imali povoljan rezultat.  Izdržali su sve ozljede, ali i prijetnje domaćih po njihovim vratima, te osvojili vrijedne bodove.

U 33. minuti Matko Zaspan dovodi goste u vodstvo s bijele točke. Domaćin je tražio brzi povratak, no nije išlo. Što se nije ostvarilo Satničani, to su Lacićani iskoristili u 69. minuti kada je Noveski uduplao vodstvo. Sama završnica donosi uzbudljiv rasplet, čak tri pogotka u pet minuta. Domaćin je smanjio u 87. minuti preko Suvaljka, da bi samo dvije minute kasnije Noveski još jednom bio strijelac za goste. Igrala se duboka sudačka nadoknada kada je Ivanišić smanjio na 2:3, ali više nije bilo vremena za više od toga.

Omladinac je u Petrijevcima ugostio ekipu Podravca iz Bistrinaca, te ih svladao s 2:1. Budući da su gosti došli s tek jednom zamjenom, nisu izdržali domaću inicijativu i kvalitetu. Po jedan pogodak u svakom poluvremenu, bilo je dovoljno Petrijevčanima da dođu samo na jedan bod do lidera. Dvojica Luke postigli su pogotke, prvo Rimac u 15.minuti trese mrežu crno-žutih, da bi Novoselac početkom drugog dijela povećao vodstvo. Tek počasni pogodak su uspjeli gosti dati pred sam kraj susreta, strijelac je bio Magušić.

NK Dubrava i črnkovačka Mladost odigrali su ljepoticu kola. Čak osam pogodaka, četiri s obje strane, su gledatelji mogli vidjeti na stadionu u Ivanovcima.  Četiri puta su Mladostaši vodili , zabili četiri pogotka u gostima, no ipak su se samo s jednim bodom vratili kući. Nije mogao Filip Kupanovac toliko dati, koliko su mogli primiti, jer ni njegov hattrick nije bio dovoljan za više od boda. Već u prvom dijelu postignuto je pet pogodaka. Jurković je prvi zatresao mrežu Dubrave, da bi samo koji trenutak kasnije kapetan Kasapović vratio sve na početak.

Novi “blitz-creek” u 30.minuti: Kupanovac drugi put dovodi goste u vodstvo, da bi u istoj minuti Lončarić opet izjednačio. Ipak s minimalnom prednošću gosti odlaze na predah, strijelac je ponovno bio Kupanovac u samoj završnici prvog dijela. Igrala se 66. minuta kada je Kupanovac zabilježio svoj hattrick i dva pogotka prednosti su najavljivali odlazak s bodovima. No, preslika iz prvog dijela, minutu kasnije, opet primaju gol, Bibić smanjuje za domaćina. I kada se mislilo da više nema vremena, Đurakić duboko u sudačkoj nadoknadi “otkida” favoriziranim gostima bodove.

Graničar iz Šljivoševaca je došao do prve pobjede nad Slogom iz Samatovca. Uvjerljivi su bili domaći i već u samo startu preko Biševca došli do vodstva. Održali su vodstvo do samog kraja, a u završnici i uduplali vodstvo preko kapetan Vinceka. Tek u nadoknaditi Slogaši uspjevaju postići počasni pogadak, ali više od toga nisu mogli. Strijelac za goste je bio Vojvodić.

U Bizovcu su se susrele dvije podjednake ekipe koje su podijelili bodove. Domaća BSK Termia je ugostila Hrvatski Sokol, te od samog početka imala vodstvo preko Pavokovića. Na startu drugog dijela Vidović je uhvatio domaću obranu na spavanju i poravnao rezultat. Sredinom drugog dijela Kranjčević je ponovno doveo Bizovčane u vodstvo, no bezuspješno. Samo pet minuta prije kraja Vuksanić je ugasio svaku nadu domaćinu i postavio konačnih 2:2.

Ekipa Hajdina u Cretu nastavlja pobjedničku seriju. U goste su im došli Beničanci , koje su ispratili sa “četvorkom”. Prvi dio je prošao u međusobnom ispitivanju i bez pogodaka. Ipak, drugi dio su nogometaši Creta krenuli furiozno, već u 51. Rukavina je doveo domaće u vodstvo.  Desetak minuta je trebalo Kozina da utrpa dva pogotka i osigura petu domaću pobjedu. Točku na “i” je stavio Vincek četvrtim pogotkom Hajdina.

Najbolja domaćinska ekipa lige, NK Bočkinci ugostili su Podravac (PM) koje su ispratili s tri pogotka u mreži. Nakon prvog dijela domaći su imali minimalnu prednost pogotkom Barića. U samoj  završnici prvog dijela, gosti su ostali s igračem manje i tako domaćinu otvorili više prostora za nove prilike. Bočkinci su ih objeručke prihvatili i postigli još dva pogotka. Najprije je Novak zabio s bijele točke, da bi Harkanovac zabio za konačnih 3:0.

Nogometaši Drave su u zaletu i s novom pobjedom su se približili vrhu. Proteklog vikenda gostovali su u Rakitovici i svladali domaćina ŠNK Sokol s 2:4. Držali su gosti pod kontrolom rezultat cijeli susret, a već nakon prvog dijela imali su 0:3. Ivan Skelac je postigao hattrick i najavio novu pobjedu. Nešto opuštenije su Nardani krenuli i drugi dio i dopustili dva pogotka domaćima. Gazdek i Šimenić su se upisali u strijelce. I kad su se domaći ponadali potpunom povratku, Darko Val u 90.minuti zabija i četvrti gol Drave, te odnosi bodove iz gostiju.

Nogometaši Ivanova su odstupili iz natjecanja, a u daljnjem kontekstu donosimo zapisnik:

“ZAPISNIK sa sjednice disciplinskog suca i povjerenika za natjecanje II. ŽNL Valpovo Donji Miholjac koja održana 04.11.2021.g., i donesene su slijedeće odluke: Predmet: Rješavanje disciplinskih predmeta 11. kola Povjerenik za natjecanje donosi odluku o brisanju NK Ivanovo iz natjecanja 2. ŽNL Valpovo Donji Miholjac po članku 56, 61, 63 PONN, i članku 70 DP HNS-a. NK Ivanovo neopravdano nije nastupilo na utakmici 8. kola protiv NK Sloga 1958 Samatovci, i kao domaćin 11. kola protiv NK Omladinac Petrijevci. NK Ivanovu se oduzima 6 bodova u slijedećem rangu natjecanja, po članku 70 DP HNS-a, i kažnjava se sa 2.000,00 kn zbog nenastupanja na 2 utakmice. Klubovima koji su odigrali utakmice sa NK Ivanovom brišu se bodovi.

NK Ivanovo može nastupiti slijedeću sezonu samo u nižem rangu natjecanja. Sve izrečene kazne počinju teći od 06.11.2021., tj. od 12. (dvanaestog) kola. Protiv ove odluke klub može izjaviti žalbu. Žalba ne odgađa izvršenje Odluke. Žalba se podnosi u roku 8 dana po primitku Odluke. Žalba se predaje pisanim putem disciplinskom tijelu prvog stupnja za disciplinsko tijelo drugog stupnja uz potvrdi o uplati propisane pristojbe.”

Disciplinski sudac Povjerenik za natjecanje: Stipe Mijić s.r. Željko Bošnjak s.r.